Skocz do zawartości

Suzuki gsx750 es cięzko obraca silnikiem


hipolfs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim od wczoraj borykam się z problemem w starym gsx750. Mianowicie motocykl stał przez cała zimę oraz kawałek jesieni w garażu z benzyna w oleju. Ostatnio w silniku zostały wymienione uszczelki między innymi cylindry,głowica, dekle. Silnik poskładany rozrząd ok luzy zaworowe też. Silnik bez świec nawet ma ciężko kręcić zrobi 2 szybsze obroty tak jakby był rozładowany akumulator a potem kolejne 2-3 i nie ma siły już całkowicie obrócić. Był podpinany kablami do auta auto zapalone przekręcił 2-3 naprawdę w miarę sprawnie a potem to samo ledwo obracał wałem. Miał ktoś taki przypadek i gdzie szukać problemu? Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie ręcznie poprzez śrubę koła magnesowego było bardzo ciężkie taki duży opór. Podejrzewam że silnik był odpalony na mieszance oleju z paliwem i doszło do przytarcia wału korbowego póki co inna myśł nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie właściwe uszczelki ( za wysokie) i zawory podpierają??? No ciężko znaleźć odpowiedź na odległość...ale kierunek jest jeden do mechanika....w celu rozebrania tego i owego...

Nie bardzo rozumiem jaki wplyw maja uszczelki na podparcie zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie bez serwisu się nie obędzie...

 

Ps. złóż silnik bez uszczelek to zobaczysz...

Nikt nie mowil o skladaniu silnika bez uszczelek.

Powtorze pytanie : jaki wplyw maja uszczelki na podparcie zaworow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma jak łapanie za słówka ( podparcie zaworów związane jest z mechanizmem rozrządu), chodziło mi że zawory mogą przywalić w tłoki jak będzie za cienka uszczelka, chociaż pewno szybciej oprze się głowice, w każdym bądź razie jak wspomniałem bez rozbiórki nie ogarnie...

 

 

P.S.

 

Śp. Dudka już z nami nie ma, może Kolega do administrowania i Moderacji działu Mechaniki ????

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz wszystko jasne. Nie lapalem za slowka. Po prostu nie widzialem zwiazku pomiedzy uszczelkami a napedem zaworow, jako ze i zawory i walki rozrzadu sa w glowicy, w zwiazku z czym uszczelki lub ich brak nie maja wplywa na ich odleglosc.

Tez uwazam ze bez rozbiorki silnika sie nie obedzie. Chociaz dla spokoju duszy mozna sprobowac zamienic rozrusznik o ile autor watka ma dostep do drugiego.

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...