Skocz do zawartości

alternatywa dla KTM DUKE 690 - poszukiwana


Rekomendowane odpowiedzi

KTM rocznik 2013-14 przypada do gustu, ale słaba dostępność i słaby portfel potencjalnego nabywcy przyciskają aby rozejrzeć się za czymś innym. Motocyklem innej marki, raczej singlem zbliżonej pojemności, lekkim, bardzo zwrotnym, poręcznym. Silnik nie większy niż powiedzmy 700 cm3, ale np 400500 cm dziarski też by mógł być. Moto ma być lekkie 150 kg max, choć z drugiej strony tak naprawdę w terenie motocykl nie będzie jeździł, a na kawę do miasta, po piwo na drugi koniec wsi :) Zupełnie nie znam rynku motocykli SM może coś doradzicie, poradzicie.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie poczytam rady i sugestie, też celuje na przyszly sezon w supermoto lasy obstawiam crossem a czegoś szosowego jednak brakuje. Mam na wstepnym celowniku lc4 690 sm, lub drz 400 sm i tu bardziej chyba sie skłonie. Podoba mi się jeszcze xt660x , ale PODOBNO bez PC to nie chce zbytnio na kole latać i brak jej agresji

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Yamaha xt660x ma ten silnik co Yamaha MT 03, bo patrząc na filmy czy zdjęcia to fajne moto się wydaje. Kozacka stylistyka i te 48 KM, byczy moment obrotowy robi nadzieje na fajną jazdę. Choć z drugiej strony ciężkie to to jak czort :(. Chyba też nie kosztuje tyle co KTM DUKE

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru nie ma. Może MT-07 będzie ciut tańsze.

MT 07 to prawie taki sam motor jak mam :)

Rozglądam się za czymś lżejszym w masie, pokorniejszym i łatwiejszym na parkingach. Zerkam jeszcze na Suzuki DRZ 400, bo Suzuki lubię, ale ten DRZ brzydki jak noc listopadowa :) no i jak DRZ 400 to może KTM DUKE 390 bo to chyba bezpośredni konkurent i ciekawsza konstrukcja się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mot prowadzące się podobno jak rower. GSR taki jest, tyle, ze ja myślę o innym motocyklu, innym charakterze i przeznaczeniu. Dodatkowo lżejszym.

MT 07 to klasa miejskiego motocykla, a nie klasa SM, albo zbliżona do SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam najpierw przejechać się na rasowym SM i dopiero podejmować decyzję czy warto w ogóle się w to pchać jeśli ma służyć do rekreacyjnej jazdy ;) Zero komfortu, wąska kanapa, wibracje jak cholera, po przejechaniu 20 km plecy dają o sobie znać, zawieszenie też ma swoją charakterystykę. Jeździłem przez miesiąc na LC4 640 SM i wiem, że do spokojnej jazdy bym tego nie chciał. Chyba, że na tor. To już lepiej do jakiegoś enduro wsadzić koła SM a resztę zostawić jak jest.

Jest jeszcze Honda FMX 650. Ona podchodzi pod SM ale nie jest taka spartańska a i na gumie też się tym fajnie da latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR 650R - ale to wersje enduro z kolami od SM , kolega ma LC4 660 , dobry zapierdalacz .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR 650R - ale to wersje enduro z kolami od SM.... .

Czytałem, ogladałem obrazki, fajny i rokuje, ale niestety rynek na te motory żaden jest :( motel stareńki, a jak ktoś sprzedaje to kasa......

 

ps.

czyba się bedę rozgladał za Suzuki DR-Z 400, lub DUKE 390 no a jak się trafi fajny zadbany Duke 690 to coś się sprzeda, jakiś kredycik maly czy coś się weźmie.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...