Skocz do zawartości

Enduro do 4500zł


natt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję już jakiś czas enduro do 4500zł, może 5 jeśli będzie naprawdę warto. Musi to być motorek dwuosobowy. Byłby wykorzystywany do niedzielnej przejażdżki po lesie, jakieś ścieżki i pola. Jazdy po piaskach i lekki teren. Żadne błota itp.

 

Rozglądałem się za xt600, xl600r, nx 650 dominator ale wszystkie są w kiepskim stanie i dosyć daleko ode mnie (podkarpacie).

Jest coś innego w tej cenie do takie przeznaczenia, żeby kupić i bez zbędnych kosztów lać paliwo i jeździć?

 

Mam 185cm, 75kg. W najgorszym wypadku zacznę szukać ETZ150, ale to już nie to. Mam nadzieję, że coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR650, NX650, XF650, F650, XT600, XTZ660, XTZ750, XL600V, KLE500, Pegaso 650, XR600. Przy tym budżecie co masz to celuj w taki sprzęt, który jest w jak najlepszym stanie, markę i model zostaw na dalszym planie. Jak będziesz cierpliwy i nie kupisz pierwszego lepszego motocykla to myślę, że za 5000 zł coś do jazdy dasz radę upolować. Szukaj czegoś do max 100 km od Twojej miejscowości bo szkoda sobie psuć nerwy na dalsze wycieczki.

 

A jak wykażesz się cierpliwością i poczekasz do następnego sezonu to wiosną będę sprzedawał swoją F650 w super stanie, jak zdejmę z niej dodatki to myślę, że do 5000 zł zejdę. W Rzeszowie mam teściów to często tam bywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wykażesz się cierpliwością i poczekasz do następnego sezonu to wiosną będę sprzedawał swoją F650 w super stanie, jak zdejmę z niej dodatki to myślę, że do 5000 zł zejdę. W Rzeszowie mam teściów to często tam bywam :)

 

Poka foty :D

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poka foty :D

 

Beemka jeszcze sesji nie miała, mam tylko takie cyknięte telefonem :D

 

https://s5.postimg.org/4jz18yo3r/WP_20160629_17_17_15_Pro.jpg

 

https://s5.postimg.org/3t6b36lqf/WP_20150525_15_07_28_Pro.jpg

 

Na zdjęciach chwilowo zdjęta wysoka szyba turystyczna i zastąpiona oryginalną.

 

Z dodatków: grzane manetki, handbary, gmole, wysoka szyba, osłony na lagi, gniazdo zapalniczki, uchwyt do GPS, stelaż pod kufry boczne, kufer centralny 45l.

 

Wymienione sporo części (łożyska główki ramy, sprzęgło, gumy zabieraka, uszczelka pod głowicą, wszystkie łożyska tylnego zawieszenia, fajki, przewody, świece, uszczelnione połączenia wydechowe, na wiosnę robiona regulacja zaworów, płyn chłodniczy i hamulcowy, olej Valvoline 20W50 zmieniany co 5000 km, zimą czyściłem i konserwowałem każde połączenie elektryczne).

 

Do zrobienia na chwilę obecną czujnik stopu hamulca nożnego (hydrauliczny, oryginał 135 zł a zamienniki są po 40 zł, jak będę miał czas to zrobię), oponki na wiosnę będą do wymiany (po zakupie motocykla założyłem mu nowe Metzeler Tourance i już są z lekka zjechane, jakieś 20 000 km przejechały bez szaleństw), teraz gdybym miał zakładać nowe to Heidenau K60 550 zł za komplet. Napęd na 1/3 skali naciągu, klocki mają ponad połowę zużycia, tarcze są w połowie nominalnej grubości (nowa 5 mm a jak niedawno mierzyłem to obie mają ponad 4,7 mm).

 

Przyjemnie się tym jeździ, pali 5 - 6 litrów / 100 km, nie kopci, nie wymaga dolewek oleju, oryginalny i cichy wydech z katalizatorem. Motocykl w moich rękach od 3 lat, ja przejeździłem nim sezon, potem jak kupiłem 1150GS to F-ka miała iść na sprzedaż ale moja kobieta zrobiła prawko i od 2 sezonów latamy na 2 motocykle. Jeszcze nie jest podjęta decyzja o sprzedaży na 100% właśnie ze względu na fajny stan ale wiosną prawdopodobnie znajomy będzie sprzedawał 4 letniego F800GS i się na niego czaimy. Czasami na autostradzie czuć ten niedosyt mocy w obładowanej kuframi 650-tce, nieraz się zapomnę, przy wyprzedzaniu odkręcę dużym GSem do 180 i kobieta gdzieś mi w oddali znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrat, dzięki za odpowiedź. Popatrzę za maszynami które wymieniłeś, bo nie wszystkich szukałem.

 

W międzyczasie znalazłem niedaleko mnie dwie Hondy, czyli NX250 i NX650

http://olx.pl/oferta/honda-nx-250-dominator-CID5-IDgfEJR.html#06f399ba72

http://olx.pl/oferta/honda-dominator-nx650-CID5-IDgfON9.html#34d807550c

 

 

Ogólnie to chcę, żeby motorek miał kopyto. Jak to jest z tą 250tką? 23KM przy 130KG. Miał ktoś styczność z tym modelem? I które z tych ogłoszeń Was bardziej przekonuje? W pierwszej kolejności miałem się wybrać zobaczyć NX250. I jak z częściami do tych bestii?

 

Z tego co wiem mają podobne silniki jak te montowane w qudach Hondy, TRX400EX którym dużo jeździłem i na prawdę była rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą 250tką? 23KM przy 130KG. Miał ktoś styczność z tym modelem?

 

O ile dobrze pamiętam to tu na forum kiedyś przewijał się wątek tej 250-tki i problemem była tragiczna dostępność części do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...