Skocz do zawartości

Wydech w 2t


kapeć
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

A wiec powracajac do tematu w mojej Hondzie cr 250 z 88r uległ zniszczeniu wydech a dokladniej sam tlumik.

Mam możliwość kupienia tłumika od kolegi ale on ma od KTM sx/exc ale 125 i nie wiem czy bedzie pasował do mojej Hani. Straci moc czy tylko jak dyfuzor sie zmienia to traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowia niektórzy ze to bez roznicy

 

Niektórzy mówią, że Ziemia jest płaska i podtrzymywana przez trzy gigantyczne żółwie na ich skorupach.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy,a co za tym idzie także tłumik był precyzyjnie obliczony do tego silnika przez skośnookich inżynierów,właśnie po to,żeby ten silnik miał jak najlepsze parametry i właściwą pracę w pełnym zakresie. Nad twoim motocyklem pracowało kiedyś kilkudziesięciu najlepszych specjalistów, a ty myślisz ,że możesz sobie założyć jakiś tam tłumik od 125 bo pasuje,bo ktoś ci tam powiedział że może być? Poczytaj trochę o układach wydechowych, , a nie słuchasz tego co gdzieś tam jakiś wiesiek powiedział

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz 2 wyjscia :

1/ kupic oryginalny ( niekoniecznie nowy - jest jeszcze ebay), zalozyc i zapomniec o sprawie.

2/ zalozyc ten nieoryginalny (ktory tak bardzo chcesz zalozyc - to widac z twoich postow -wszscy mowia NIE, a ty swoje) , wyprobowac, zdemontowac, zalozyc oryginalny i zapomniec o sprawie. Jezeli zdecydujesz sie na rozwiazanie nr 2 nie zapomnij potem opisac na Forum jakie byly efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,nie zrozumieliśmy się.

Chodzi mi o to,że pojemność tłumika (nie dyfuzora) jest też istotna. 125 wydala mniejszą objętościowo ilość spali niż ma to miejsce w 250.

Jeśli zamontuje tłumik od 125 do ćwiartki,to bardzo szybko go zapcha.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu do mieszanki używam IPONE SAMURAJ (syntetyk) i naprawdę super się sprawuje. Stosuje go w proporcjach 1:60 (tak mi doradził dwusuwowy raider) W zaworze wydechowym zero mazi i tłumik czysty. Polecam

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w sumie tłumik w takim wynalazku to tylko kawałek rury z rurką z siatką -weź od kogoś wymiary idź do gramotnego spawacza z migiem , polataj po złomach i zbudujecie identyk :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...