Skocz do zawartości

Doskonalenie technik jazdy


Gość benben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiamy się ze znajomymi aby wybrać się na takie doskonalenie technik jazdy na motocyklach. Czy w Łodzi istnieje gdzieś taki ośrodek który realizuje tego typu szkolenia? A może ktoś z kolegów był już na czymś takim i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak. Czego można oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić tor w Kielcach. SJS-y organizują tam też szkolenia dla motocyklistów.

 

Przykładowy program szkolenia:

 

Ćwiczenia praktyczne na torze

  1. Gimnastyka – rozgrzewka bez motocykla, rozgrzewka na motocyklu (jazda 30km/h)
  2. Jazda powolna – ćwiczenie równowagi, umiejętność pracy sprzęgłem i hamulcem
  3. Przeciwskręt – jazda slalomem A, jazda slalomem B.
  4. Hamowanie awaryjne z różnych prędkości – odpowiednie użycie hamulców
  5. Próba ominięcia przeszkody
  6. Zakręt – dobór optymalnej pozycji w zakręcie
  7. Hamowanie w zakręcie

 

 

 

Tutaj masz trochę więcej informacji na ten temat: http://szkolajazdysubaru.pl/szkolenia/training/view/425/motocyklowe-motocyklowe-drogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podpinam się pod temat. Szukam szkolenia, doskonalenia jazdy na moim toi toi? Poznań jako miejsce dla mnie nawet odpowiada, bo mam nie daleko. Problemem według mnie są tylko trzy godziny? Chyba, że się mylę? Wiadomo, że chciałbym tak-

ale to raczej wieloletnia praktyka i przełamanie się ile można? Byłem w Czarnogórze i mocno się umordowałem z żoną i bagażami na zakrętach.

Skłonny jestem nawet sprzedać motocykl, żeby zamienić na mniejszy, ale też to nie jest raczej wyjście? Przecież ludzie nie takie trasy na GL pokonują?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie lepiej jeśli nauczysz się techniki na czymś mniejszym i łatwiejszym do opanowania a potem dopiero przeniesiesz nabyte umiejętności na goldasa. Tak że szukaj szkoły która zapewnia motocykle (albo kup giejesa za drobne).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale goldas jest bardzo dobrze wyważony i świetnie się prowadzi i manewruje. To głowa i świadomość dużej masy i wymiarów paraliżują kierowce.

Motocykla nie zmieniaj. Trzeba ćwiczyć dużo na zamkniętych obiektach między pachołkami. Jak nabierzesz pewności w jeździe, odzyskasz przyjemność i frajdę z jazdy.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Podpinam się pod temat. Szukam szkolenia, doskonalenia jazdy na moim toi toi? Poznań jako miejsce dla mnie nawet odpowiada, bo mam nie daleko. Problemem według mnie są tylko trzy godziny? Chyba, że się mylę? Wiadomo, że chciałbym tak-

ale to raczej wieloletnia praktyka i przełamanie się ile można? Byłem w Czarnogórze i mocno się umordowałem z żoną i bagażami na zakrętach.

Skłonny jestem nawet sprzedać motocykl, żeby zamienić na mniejszy, ale też to nie jest raczej wyjście? Przecież ludzie nie takie trasy na GL pokonują?

Pzdr.

Nie ma najmniejszych szans by jezdzić tak po 3 godzinach treningu....

 

Kup sobie po prostu kilka pachołków i ćwicz jak tylko zrobi się cieplej. Motocykl, kawałek pustego placu i pachołki wystarczą. Tu masz fajny poradnik, staraj się do niego stosować

 

Nie wiem jak u Ciebie z motoryką, czuciem własnego ciała w przestrzeni. Im bardziej zastany będziesz, tym będzie Ci trudniej - ćwiczenia fizyczne pomagają.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale goldas jest bardzo dobrze wyważony i świetnie się prowadzi i manewruje. To głowa i świadomość dużej masy i wymiarów paraliżują kierowce.

Motocykla nie zmieniaj. Trzeba ćwiczyć dużo na zamkniętych obiektach między pachołkami. Jak nabierzesz pewności w jeździe, odzyskasz przyjemność i frajdę z jazdy.

Tutaj się na pewno zgodzę. To nie jest mój pierwszy motocykl. Mam solo HD i tym się jeździ całkiem dobrze. To w głowie siedzi ten gabaryt, który mnie chyba przeraża?

Dlatego lepiej posłuchać kogoś mądrego i tak jak pisałem wcześniej żebym zobaczył ile mogę sobie pozwolić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać czy ktoś zna szkołę czy grupę z okolic Trójmiasta , gdzie można by podszkolić swoje umiejętności.

Zainteresowała mnie gymkhana i oprócz youtube przydało by się posłuchać i podpatrzeć na żywo kogoś kto się na tym zna.

Proszę o jakieś namiary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...