Skocz do zawartości

zgłoszenie ubezpieczycielowi sprzedaży pocztą-pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

odrazu kawa na ławę -sprzedałem auto , oc jest w ścierwie zwanym mbank ( teraz to chyba AXA jest ? ) najbliższą jakaś placówkę mają 50km odemnie , mógłbym to załatwić pocztą czy muszę jechać ?

Druga sprawa - ja mam u nich konto w banku ( tak wiem żałuje, bardzo chętnie bym zlikwidował w ogóle konto ale pracodawca nie zgadza się na wypłaty w gotówce , a dosyć mam przenoszenia się do innego banku bo pół roku będzie za free a potem będą mnie kroić jak ci teraz - na początku też było za darmo ..... ) i mam ustawione że automatem potrącają mi składkę OC z konta , nasłuchałem się urban legends że oni usiłują zrobić z klienta frajera , i rżną głupa że nie dotarła do nich umowa i potracają sobie składkę jak przyjdzie czas mimo że pół roku wcześniej się im wysłało umowę -jak się przed tym zabezpieczyć wysyłając umowę pocztą ? wysłać ksero , poleconym za potwierdzeniem odbioru i trzymać te dokumenty ? składkę mam dopiero w październiku ale wolę wiedzieć na zapas zanim coś zrobię....

 

z góry dzięki za pomoc

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wysyłam maila.

 

Aha, ja tam nic nie wiem o tym żeby axa to był mbank :)

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA czy sraksa.... Wysyłasz e-mailem i masz w dupie. (zachowujesz kopię maila z umową K/S).

Nie słyszałem żeby którykolwiek ubezpieczyciel walił w chooja w takim przypadku, bo to wpływa również na kupującego.

Jeśli wypowiesz polisę po sprzedaży to nie jest ona automatycznie wznawiana. Jeśli nie wypowiesz to wznowią ją nowemu właścicielowi (chyba tak czy siak masz obowiązek wysłać kopię umowy K/S do ubezpieczyciela), chyba że sam ją wypowie. Przy takich machlojkach zbyt duży dym by się zrobił...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i mam ustawione że automatem potrącają mi składkę OC z konta , nasłuchałem się urban legends że oni usiłują zrobić z klienta frajera , i rżną głupa że nie dotarła do nich umowa i potracają sobie składkę jak przyjdzie czas mimo że pół roku wcześniej się im wysłało umowę -jak się przed tym zabezpieczyć wysyłając umowę pocztą ? wysłać ksero , poleconym za potwierdzeniem odbioru i trzymać te dokumenty ? składkę mam dopiero w październiku ale wolę wiedzieć na zapas zanim coś zrobię....

 

z góry dzięki za pomoc

Nie wiem jak to u ciebie działa, ale jak to jest coś posobnego jak u mnie direct debet, to musisz to osobno w banku "wyłączyć". U mnie jak bym nie zamknął to hajs pójdzie :D a jak to odkręcać jeszcze nie rozkminiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze puszczam faks i pocztą lub na niektórych stronach ubezpieczycieli (allianz) jest wypowiedzenie umowy i dostajesz potwierdzenie przyjęcia na maila, axa podobno tylko z nazwy ma coś wspólnego z mbank, mam tam ubezpieczony smaochód i pani przez tel upierała się że to nie axa mimo iż jest logo axy (skłądka różni się od tej wyliczonej na oficjalnej stronie axy) co nie zmienia faktu że w przypadku jednego samochodu mbank nie ma sobie równych w tak niskiej składce OC

 

ps. wszystkie banki to złodzieje

Edytowane przez chico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...