Skocz do zawartości

Enduro dla niskiej osoby.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przy takim wzroście chyba nawet dt50 będzie do obniżenia :D

 

W seri to zostanie ci chyba chiński pocket 110 a to odradzam .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary tutaj nie ma sprawdzonej recepty

 

znajdziesz w internecie że wys siedziska to xxx albo ktoś ci tak powie , pojedziesz napalony na ten model a się okażę że nawet na nią nie wleziesz.......

 

90% ulepów za 3 tys zł jest dłubana , z 50% małolaty podnoszą na maxa żeby lepiej rwała na koło ( wyżej środek ciężkości ) i bardzie krosiasto wyglądała w efekcie każdy pisze że dt 80 to czoper a moja była tak wysoka że przy 176 cm wzrostu ledwo gleby sięgałem ( xr 600 ma siedzenie niżej ) , dużo robi też stan zawiasu...

 

moim zdaniem dt 125 w 100% seri jest niska ale 90% na rynku też ma dupę wystrzelona w kosmos ....

 

obniżenie to zależy co da się zrobić i co chcesz zrobić -najprostsze to zdjąć gąbki z siedzienia , ale będzie ci twardo w dupę i są moto które mają bardzo cienkie siedzenia i nic nie zdejmiesz , koszt zależy czy sa obszyjesz czy nie

 

druga sprawa z najprostszych wpuścić głębiej lagi przednie w półki -śmiesznie wygląda jak sterczą lagi do góry z okolic lampy , geometria się robi do dupy bo masz dupsko wypięte jak tirówka przy przelotówce za to dziób na glebie ( ciężko o gumę ) ale sposób najprostszy i bezkosztowy z tym że nie ma recepty że zawsze się da , kwestia lag i konstrukcji........

 

trzecie to zawias tył to też kwestia czy to mono cross czy prolink czy inny , nieraz styknie dorobić kości u tokarza czy ślusarza i da się urwać nieraz konstrukcja uniemożliwia obniżenie bo np będzie ci amor o wahacz walił przy dobitce i się skrzywi......

 

czwarte to opona tył albo koło ale to pojedyncze cm -90% enduro ma 21 przód i 18 tył , czasem idzie do tyłu zaadoptować 17 , albo dać niższą oponę......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umiesz czytać :D ? nie ma reguły , znajdź sobie kilka moto z okolicy i po prostu się przymierz , nie ma co ograniczać się do modelu x na zasadzie ,,w internecie wyczytałem że jest niski to dam radę ''

 

masz w ogóle prawko chcesz motocykl czy 50 ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masz ciśnienie żeby to miało blachę i mógłbyś legalnie śmigać ? czy wszystko jedno i tak w pola idzie ? A masz ?

 

z 50 mój faworyt to cre 50 czy tam 70 , jak się dobrze sprężysz to za 3 tys kupisz a bez papierów napewno

 

z 125 niska jest seryjna dt i kmx , crm jest seryjnie bardzo wysoka( ja przy 176 dopiero jak amor zarwałem to całe nogi kładłem na ziemi a ważę 100kg więc moto podemną mocno klęka :D ) więc z twoim wzrostem napewno bez dłubania nie sięgniesz gleby , tak samo aprilia rx 125 ........

 

z 600 to xt 600 3tb jest bardzo niska ma do tego miękkie siedzenie i grube więc jeszcze można wyciąć ale w terenie jeździ się tym tragicznie -miękki zawias potwornie ciężkie i mułowate

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stać nie na utrzymanie tego ? ja kiedyś latałem cr 80 zajebiste moto , lekkie jak rower od cholery mocy( 28KM bodajrze ) ale silnik na jeden wyścig ( max moc przy 12 tys obr ) bardzo słaby dół i w enduro w sumie średnie to....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chce ci się czekać tu na odpowiedź zamiast wpisać w google "CR80 seat height"? ;)

 

z obsługą googla nie ma żartów -wielu zostało podobno zaatakowaych próbując coś znaleźć , częśc zmarła ze zmęczenia po wpisaniu szukanej frazy przed naciśnięciem enter , a ostatnie 33% nie moglo znaleźć przycisku enter i trafiło z głęboką depresją na wakacje w kaftanie.....

 

tylko 1% użytkowników google uzyskało co chciało.....

ja zaryzykowałem

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam forumowiczów!

Mam 30 lat, ważę koło 65kg, na imię mam Radek, numer buta 42 😉 Mój problem leży we wzroście - 160 cm i mam straszną zajawkę na supermoto. Jestem aktualnie w trakcie robienia prawka na kategorię A więc niedługo przyjdzie czas na wybór motoru... Mam nadzieje, że rozumiecie z czym się borykam. Turystyki nie jarają mnie tak bardzo w sumie sportówki i nakedy też nie. Wiem że nie powiecie mi dokładnie co i jak ale może chociaż będziecie w stanie nakierować mnie mniej więcej na jaką maszynę powinienem patrzeć i czego szukać. Pojemność jaka by mnie interesowała to od 250 w górę. Nie muszę sięgać całą stopą do ziemi ale chciałbym nie wygłupić się przewracając się na światłach... Dodam że w butach wzrost się zwiększa o jakieś dwa centymetry 😂 Bardzo proszę o pomoc 😄

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że niedługo będę w stanie dołączyć do Waszego grona i czerpać przyjemność z jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie damskie buty Daytona Lady GTX ( z tego co pamietam tak sie ten model nazywa, jest inaczej podbity, zyskasz 7 cm.

 

A w razie czego mozesz napisac do Firmy DAytona i moze zrobia Ci na zamowienie wyzsze.

 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...