Skocz do zawartości

Simson & Chart -spór co jest lepsze i bardziej wytrzymał


parabolic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam to cały czas bo niektórzy ludzie (nie podaje przykładów) nieczytają wszystkich postów i nadal wydaje im się że w ogarze prędkość 70km/h jest kosmiczna i nie do osiągnięcia p.s co o tym sądzicie??http://www.osowagora.pl/~wrz/phpBB2/viewtopic.php?t=999&sid=546716765a7372da50ed5bd0b4759267

 

Tha... to twoj wyciagnal jeszcze wiecej ... daj sobie spokuj. Za duzo "Bardów" przewinelo sie przez to 4um.

 

enduro 50 na terenowych przełożeniach (jak to dobrze zauważył Icea PL:))

a moc takiego enduro to 6-7km

ok. 9KM :)

 

Simak to ciagnie nawet i 80km/h.

Tu sie zgodze, sam mialem przyjemnosc... powiem wiecej, nowka silnikiem 85 - licznikowo - wiec ok. 80km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. czyli wychodziło by na to ze ogar ma silniejszy silnik od charta, i minimalnie słabszy od simsona.. A to dziwne bo ja swoim chartem wyprzedzałem ogara kumpla... (gosc miał chyba silnik jawowsk(tzn na 100% miał jawowki ale chyba przekłade z jawki)i, 3 pierścienie, odbllokowany gaźnik (króciec).. itp. A w moim charcie jest kompletnie zero tuningu.. (zero)...i co 65.. ide spokojnie.. nie chce go tuningować, bo mi starczy... a jak bede chciał jeździc szybciej kupie sobie za rok Mz..Co do simsona 80 km/h hmm trochę dużo ale skoro wszyscy tak mówią.. to powiedzmy że wierze.. ale nie ma hu*a zeby ogar w 2 osoby jechał 70 km/h.. heh i jeszcxze moc 3,5..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby jechał 70 km/h.. heh i jeszcxze moc 3' date='5..[/quote']

 

Spoko nie wymagam od ciebie żebyś wieżył że mój ogar leciał 70 we dwie osoby, widze moje argumenty są niewystarczające.... Ale co do 3.5hp to inna sprawa, to jest fakt i temu nie można zaprzeczyć.... Wszystkie czeskie dane tyle podają i z tego silnika bez najmniejszego problemu da się tyle wycisnąć.....

do Dżawa50 - podsumuje to tak... każdy egzemplaż jest inny... ja brałem wszystkie charty po kolei (dokładnie z 2 się ścigałem :) ) a TTY brałeś wszystie ogarki 200. to wszystko zależy od egzemplarza motoru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co do 3.5hp to inna sprawa' date=' to jest fakt i temu nie można zaprzeczyć....[/quote']

to dlaczego na tabliczce znamionowej mam napisane <*jakieś niemieckie słowa>=2/4500 */min

a moja jawka była kupiona w niemczech i nie była blokowana bo nie było takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie wymagam od ciebie żebyś wieżył że mój ogar leciał 70 we dwie osoby, widze moje argumenty są niewystarczające.... Ale co do 3.5hp to inna sprawa, to jest fakt i temu nie można zaprzeczyć....

 

Daj skan fotki z fotoradaru jak 70 km/h w 2 osoby jedziesz i wykres z hamowni który pokazuje 3,5 KM to Ci uwierzymy :)

 

P.S. Ja simsonem brałem wszytkie cbr 600 bo

to wszystko zależy od egzemplarza motoru....

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj skan fotki z fotoradaru jak 70 km/h w 2 osoby jedziesz i wykres z hamowni który pokazuje 3' date='5 KM to Ci uwierzymy :)

 

P.S. Ja simsonem brałem wszytkie cbr 600 bo

to wszystko zależy od egzemplarza motoru....

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Weź w ogóle odbij............ cytat z ksiązki o motorowerach który podałem wcześniej nie jest dla ciebie dowodem??

 

Do elKurczako - Ja mówie o jawkach na czeski rynek....... moje suzi było importowane z niemiec i ma blokade..... mojego ojca honda była z niemiec i miała blokade......i wiele innych.... sam wyciągnij wnioski........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.republika.pl/zeus001/MUSTAN11.jpg - i wszystko jasne. wykres z chamowni standardowej jawki..... teraz to już jasne jak słońce że jawka jest w stanie osiągnąć 70km/h...... niżej jest opsiana moc jawki z tłumikiem tuningowym i wtedy moc jest porównywalan do simaka......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych wykresach zastanawia mnie jedno:

jak oni zmierzyli moc jawki przy 7000obr/min

przecież żadna tyle nie osiąga, nie mówiąc już o 6tyś które może jakoś dałoby się

wykręcić ale po jakimś straszliwym tuningu

 

aha i tym wykresem zakończyłeś dyskusję o prędkości maksymalnej jawek:

Rychlost (km/h)

30

40

50

55,7

domyślam się że ostatni wynik to prędkość maksymalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych wykresach zastanawia mnie jedno:

jak oni zmierzyli moc jawki przy 7000obr/min

przecież żadna tyle nie osiąga' date=' nie mówiąc już o 6tyś które może jakoś dałoby się

wykręcić ale po jakimś straszliwym tuningu

 

aha i tym wykresem zakończyłeś dyskusję o prędkości maksymalnej jawek:

Rychlost (km/h)

30

40

50

55,7

domyślam się że ostatni wynik to prędkość maksymalna :)

 

A gdzie masz napisane że maksymalne obroty to 6tyś?? jak widzisz jawka kręci się nawet do 7.5tyś...

 

Rychlast (km/h) Spotreba (l/100km)

[shadow=red:074bbc39bf] 30km/h 2.32

40km/h 2.9

50km/h 3.2

55.7km.h 3.05[/shadow:074bbc39bf]

Tym oto wykresem skończymy dyskusje na temat spalania jawek :mrgreen: :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, bardzo dziwne, podają spalanie przy 30,40,50, te liczby takie regularne no to może

sobie walniemy 55,7 dla odmiany co nie? no co może powiesz mi dlaczego akurat tyle?

domyślam sie że to jest spalanie przy prędkości maksymalnej, wytłumacz mi skąd się

wzięło to 55,7, może to jest maksymalna prękość jawki ale na 3 biegu? bueheh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi skąd się

wzięło to 55' date='7[/quote']

 

Z kątowni........ a ty mi wytłomacz z kąd się wzieła liczba 40?? :mrgreen: :)

 

3.88Hp przy 6500obr/min i va max 55 <lol> niezłe niezłe pisz dalej.... twoje posty to niezła dawka chumoru :) (

w tych wykresach zastanawia mnie jedno:

jak oni zmierzyli moc jawki przy 7000obr/min

przecież żadna tyle nie osiąga, nie mówiąc już o 6tyś które może jakoś dałoby się

wykręcić ale po jakimś straszliwym tuningu

- jak byk jest napisane na wykresie chamowni że jawka kręci się nawet do 7.5tyś, a ze zmienionym tłumikiem prawie do 8tyś........ a ty uważasz że to jest niemożliwe [tak jakbyś stał na lotnisku obserwował startujące samoloty i nadal uważał że żadna żecz nie ma prawa latać :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty mi wytłomacz z kąd się wzieła liczba 40??

a ty co Żyd że odpowiadasz pytaniem na pytanie? :mrgreen:

ja odpowiadam na twoje "pytanie"- podają spalanie paliwa

przy określonych prędkościach.

co do "chumoru" to ja też lubię się pośmiać buehehe

a i nie biorę pod uwagę wykresów z "chamowni" (hehe) które podają zawyżone osiągi

bo na podstawie swoich doświadczeń uważam że jawka się nie wkręca na takie obroty.

I myślę że to nie tylko moje zdanie :mrgreen:

aha nie wiem co mają lotnisko i samoloty do jawek :) ,

domyślam się że chciałeś mi dogadać hehe

 

P.S. Nie mam nic do Żydów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur.a z tego co tu pisze Jawka/Ogar to prawie simson.. i nie powinienem sie mylić twierdząc ze moc tych silników jest do siebie bardzo podobna..

Po.2 Nie pie**ol że seryjny ogara jest w stanie wyprzedzić baaa....co ja mówię jest w stanie osiągnąć prędkość 70 km/h... (rozumiem ze twój byl po tuningu). Więc w takim razie po co nam dajesz dane z hamowni jawki... (żeczą normalną jest że moto na hamowni ma duzo lepsze wyniki.. Po 1. Większa prędkosć maksymalna.Po2. Zadnych obciążeń, wiatrów, itp idt..) . A i doszły mnie słuchy że w czechsłowacji.. były jawki ale miały większą pojemność.. przypuśćmy ze to prawda.. i jakby miały pojemność 80 cmm3 to ja sie nie dziwie ze osiągają większe osiagi.. po drugie seryjne jawki nie mogły osiagac.. 70 na godzine.. co z tego że zwiększymy otwór w laczniku gaxnika z cylindrem, albo utniemy kolanko. owszem te zmiany cos dają... ale sa to minimalne różnice.. ale nie takie aby osiągnąć 70.. Jeżeli ty wdupcyłes do swojego wypełniacze do wału, Splanowaną głowice, Cylinder 60..itp.. no to wiesz .. 65 był w stanie osiągnać ... a ty jeszcze mówisz ze w 2 osoby 70.. No litosci chłopie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...