Skocz do zawartości

Simson & Chart -spór co jest lepsze i bardziej wytrzymał


parabolic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze więc ja zaczne rozmowe, i już na wstępie zaznaczam ze nie chce nikogo uraźic swoją wypowiedzią, i zarówno chce aby rozmowa na ten temat była na poziomie (i tu do modów, puki co nie blokujcie tematów) jak będzie bydło to zablokujecie...:-))...

 

Zaczynając moja wypowiedź zaznacze że miałem styczność z simsonem s51 a teraz dosiadam charta, i cóż moge stwierdzić... jak dla mnie chart jest dużo lepszy od simsona... Owszem większość osób patrzy na silnik, a niestety jest to chyba jedyna kategoria w której simson wygrywa, ponieważ jest mocniejszy co zarazem znaczy ze szybszy ..lecz różnica jest minimalne.. Jest jeszcze jadna rzecz w której chart ustępuje.. ale mi ona nie przeszkadza simsona posiada instalację 12V a chart 6V (jak dla mnie nie ma to znaczenia... ale ..A teraz tak, wizualnie polski Romet po prostu "mizdrzy" niemieckiego konkurenta, Zarówno pod wzgledem wytrzymałościowym chart sprawuje się bardzo dobrze..(jedyną rzeczą jaka do tej pory unieruchomiła mi charta to woda w paliwie :-))).. Ogólnie chart prócz mocy silnika pokonuje simsona... Już nie wspomne o cenie... simson jest znaczniedroższy a wcale nie jest lepszy....jest jakby to nazwać... owiany swego rodaju plotką o super sprzęcie.. choć wcale tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chart - owszem, moj faworyt. W koncu solidny polski motorowerek.

 

Ale nie mozna sie samemu oszukiwac, chart w zyciu nie dorowna simsonom [ktorych tak bardzo nie lubie]. Silniejszy i wytrzymalszy silnik, nawet zjadliwe zawieszenie do miasta [wersja enduro] i wiele wiecej.

 

Niestety simson wygrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. owszem silnikowo simson ma przewage.. ale przecież nie silnik tylko się liczy... nie wspominając o wyglądzie simson jest brzydki, w porównaniu do charta... Nie wiem czemu jesteście tak negatywnie nastawieni do charta.. zapewne większosć z was go nie miała.. ale dobra miała być rozmowa na poziomie więc się nie będe kłucił....I tak przecież się nawzajem nie przekonamy co jest lepsze...ale z chęcią posłucham argumentów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalym jest taka funkcja edytuj przy swoich postach. Zamiast pisac jeden pod drguim uzyj jej.

Ja juz to tu pisalem co jest lepsze wg mnie. Oczywiscie simson. Jak jest zadbany i bez wt to chart sie nie umywa... Jak dla mnie to:

- simson jest ladniejszy

- ma lepszy silnik

- sa modele z 12V instalacja

- ogolnie lepiej zrobiony.

 

No ale o gustach sie nie dyskutuje, lecz tutaj to jest w sumie fakt i gusta nie maja tu nic do rzeczy :D

 

Pzdr :banghead:

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam charta i mimo pewnych kłopotów napewno nie zamienił bym go na simsona (kwestia gustu itd bez obrazy oczywiście) chart to polski simson... więc spór toczy się na ogół tylko w okół gustów. każda maszyna odpowiednio zadbana rewanżuje się znikomą awaryjnością i długotrwałą miłością... bo te moto sa na ogół naszymi pierwszymi. mam przed soba książkę romety obsługa i naprawa i jak bym miał wszystko czyścić dmuchac huchać i smarować w charcie to bym wiecej czasu poświęcał na czynności serwisowe niż na jazde. 8O

 

Dżawa 50 : mam pytanko domyślam sie że to twój chart jest na foto pod nickiem jak tak to wygląda jak by fabrykę opuścił... 8O mój nie stety nie jest w takim super stanie :? nawet jak bym sie starał to ciężko by było go do takiego stanu doprowadzić.

Dżawa 50 ile twój chart tego pokroju mógł by byc warty bo nie mam pojęcia... naq ile byś go wycenił na oko??

 

pzdr i za odp z góry dzieki :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co lepsze moj kumpel ktory ma simka na 2 idzie 60 z takiej malo stromej gorki a taki znajomy jechal za nami malochem i miezyl predkosc przy simku wyszlo tyle samo 60!!

 

Skad tyś sie urwal?!

 

No ale o gustach sie nie dyskutuje, lecz tutaj to jest w sumie fakt i gusta nie maja tu nic do rzeczy

 

Dokladnie techniacz... tutaj wazniejsze sa sprawy techniczne, a jak wiadomo simson bije na glowe charta pod tym wzgledem. No coz, ale i tak wolalbym charta - DOBRE BO POLSKIE!

 

PS: Simsony sa obrzydliwe :banghead: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ten simson ma zmienione przelozenie i na 2 idzie 60 ale na 3 i 4 zamiast przyspieszac to zwalnia :mrgreen: , bo jezeli by logicznie dalej rozumujac to ten simson z 90 powinien wycoiagac jak na 2 idzie 60 to na 3 z 75 km/h a na 4 z 90km/h , i nawet widzialem takiego simsona , z tym ze on mial wsadzony wyczynowy silnik od gokarta i krecil sie bardzo wysoko , szedl super , no i ladne tez dziury w tloku sie wypalaly ale takie to sa wyczynowe silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...