Skocz do zawartości

Simson & Chart -spór co jest lepsze i bardziej wytrzymał


parabolic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśl logicznie: jakim cudem on może mieć 2hp skoro na polskim silniku ma 1.7hp.. to tylko o 0.3 a jaka jest różnica w jeździe...... o ile ogar 200 jest szybszy od 205...... to niemożliwe żeby przez różnice tylko 0.3hp był o tyle szybszy.............

wiesz dlaczego silnik jawki jest szybszy od rometowskiego z ogara 205?

bo ma 3 biegi a polski ma 2. prędkość nie zależy od mocy, teoretycznie

to nawet na sliniku o mocy 0.1 km mozna osiagnac duza prędkośc,

tylko trzeba dysponować odpowiednio dużą ilością przełożeń

jest to niewykonalne ze względu na za dużo elementów skrzyni biegów, ale teoretycznie możliwe.

 

i dalej uważam że jawka ma 2 km ponieważ to są dane fabryczne a nie wymyslone przez

jakiegoś maniaka jawek który na swojej stronie napisał że ma ona 3,5km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1994 roku simsony kosztowaly 18 mln wiec mniej wiecej 1800zł' date=' charty które nie zostaly wczesniej wysprzedane (koniec produkcji) 13 mln. Stella chyba 6 mln. Pozniej zapodam artykul z gazety o motorowerach[/quote']

Wow czyli nowy simson kosztowal mniej niz teraz mozna na allegro kupic ? :smile2: :smile2: :smile2: :smile2: :smile2: O kurde teraz to sie usmialem... Jakby pomyslec to sim powinien kosztowac teraz z 400-500 zl' date=' ale nie ma to jak polacy :DD Dobre, dobre :banghead:))

Pzdr[/quote']

 

Dokladnie tak. Ale ceny simsonow podskoczyly jakies 3-4 lata temu. Wczesniej mozna było w super stanie kupic za 1000zł i to z pocałowaniem w reke (oczywiscie caluje sprzedajacy :crossy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej uważam że jawka ma 2 km ponieważ to są dane fabryczne a nie wymyslone przez

jakiegoś maniaka jawek który na swojej stronie napisał że ma ona 3' date='5km[/quote']

 

Ja wcale nie zaprzeczam że to są dane fabryczne, ale twierdze że to są dane fabryczne jawek na polski rynek!!!! Potwierdzeniem mojej tezy że jawki miały 3.5hp jest tekst w takiej białeś książce o romecie.. Tam jest napisane przy opsie jawki że była ona dławiona na polski rynek do 2hp żeby nie przekraczała prędkości dozwolonej dla motoroweru....... Poniżej załanczam zdjęcie zdławionego krućca ssania, którego rozwiercenie lub wymiana powoduje odblokowanie jawki do 3.5hp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie: jakim cudem on może mieć 2hp skoro na polskim silniku ma 1.7hp.. to tylko o 0.3 a jaka jest różnica w jeździe...... o ile ogar 200 jest szybszy od 205...... to niemożliwe żeby przez różnice tylko 0.3hp był o tyle szybszy.............

wiesz dlaczego silnik jawki jest szybszy od rometowskiego z ogara 205?

bo ma 3 biegi a polski ma 2.

 

To dlaczego Romet t1, ts1, t3 wymiękają przy ogarez 200?? one mają 2.5hp i 3 biegi?? wedłóg twojwj "teori" powinny być szybsze..... ale są gorsze na przyspieszenie i v max... dlaczego?? (odpowiedź jest prosta ale nic nie sugeruje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooo? czemu wymiękają? dobrze zrobiony ogar 200 wyciąga ok. 50km/h

romety t1 też coś koło tego. i nie mów mi że oblokowany ogar wyciaga 65

czy więcej bo akurat miałem przyjemność jeździć i na jawce i na ogarze,

dawno odblokowanymi i jakoś wskazówka nie przekraczała 45 na prostej.

a silniki są w miarę dobrze zrobione.

Nie chce mi się wierzyć w bajki o ogarach jadących 70 bo tyle to jeżdzą

enduro 50 na terenowych przełożeniach (jak to dobrze zauważył Icea PL:))

a moc takiego enduro to 6-7km

Co do tej jazdy w tunelu to może dałoby się poczuć róznicę prz 200km/h ale przy 50 to tak średnio :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE NO ŚMIAĆ MI SIE HCCE JAK CZYTAM ŻE Z JAWKKI SILNIK NIEDA SIE WYCISNĄĆ POWYŻEJ 65 /KMH....bzdóry opowiadacie jak cholera .. na oryginalnych czeskich częsciach jawka pojedzie 75 km/h ale to jush max z silnika ..... a ogar lżejszy to tymbardziej te 70 przekroczy............ Ja swoją JAWĄ wyciąnołem około 73 - 75 km/h pogoda bezwietrzna teren równy(wioska) i cały silnik na częsciach orginalnych ... potem zaczołem wymieniać na polskie i zaczeły się problemy ,,,,,,

 

 

co do simsonów moge popwiedzieć tylko że mają silniki nie do zajechania ... kolega jeździł nieświadomie bez oleju w skrzyni i nic sie niestało .. a dożyna swojego simsona jak niewiem i co dalej jeździ i ani razu nie rozkraczył mu sie na drodze .... charta na żywo niewidziałem i nic niepowiem :banghead:

pozdro :crossy: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło zobaczyć kogoś na forum kto nie jest czystym teoretykiem :mrgreen: Mój ogar ciagnoł 70 we dwie osoby w tunelu przy zębatce z przodu 13 i to niejest bajka (przeróbki mojego ogara juz gdzieś opsiywałem) a jeżeli chodzi o t1 to mój brat ma takiego w stanie idealnym i wiem jak to jeździ.. Wiem także że mój ogar wyciągał na 2biegu co t1 na 3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz żeś pa pier**lnoł..... 70 km/h w 2 osoby... ty chyba masz jakoś nierówno pod sufitem.. 70 dych to simson wyciąga (chyba) ale w jedną osobe, a ty mówisz ze ogarem w DWIE OSOBY... hmm.... czyżby kolejna bujna fantazja al'a bols2. :banghead: bo jak na razie wygląda na to ze tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prędkościomierz jest tylko do 60...

 

... więc w bajki o jadącym obok samochodzie nie uwierze :)

Mnie ostatnio wyprzedzal kolega z ojcem w puszce i na drugi dzien qmpel mi mowil slowa ojca - "te twoj kolega to niezle smiga". Wg kolegi zeby mnie wyprzedzic musial sie rozpedzic tak do 90 =]]]. No ale na ogarze tyle sie bankowo nie pojedzie, moze z 60 jakos by sie potoczyl ale 70 ... Nie wierze :)))

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 3.5hp i zmienione przełożenie (nawet szybsze niż w jawce) nie widze problemu żeby rozpędzić lekkie moto do 70km/h...... Licznik w moim ogarez był dobry. Przy prędkości maksymalnej wychodził na grubość kciuka poza 60......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam to cały czas bo niektórzy ludzie (nie podaje przykładów) nieczytają wszystkich postów i nadal wydaje im się że w ogarze prędkość 70km/h jest kosmiczna i nie do osiągnięcia p.s co o tym sądzicie?? http://www.osowagora.pl/~wrz/phpBB2/viewto...0ed5bd0b4759267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...