Skocz do zawartości

Battlax bt015r pomoc.


Jakub86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałęm Battalaxa z tyłu. Nie polecam do sportowej jazdy, koło często miało uślizgi w niektórych sytuacjach niebezpieczne. Do zwykłej spokojnej jazdy będą ok. Jak to ma być opona do RSV 1000 to odradzam,kup oponę która naprawdę się klei typu Dunlop Qualifier,Pirelli Diablo Supercorsa czy Metzeler M3 Tak w ogóle kolego nie ten dział na taki temat

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No cóż taka sytuacja :biggrin: pozdro!!!!

 

Ok wiec jak obiecałem oponka załoźona przelatane około 500 km i żyję. A tak na poważnie guma długo się grzeje ale jak nabierze odpowiedniej temperatury jest git klei się jak należy. Śmiało mogę powiedzieć że opona leżakowana odpowiednio po kilku latach spokojnie nadaje się do jazdy. Tyle w temacie 🙋 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jakoś to tam się będzie trzymać jak się nagrzeje...

 

Ale trzeba mieć świadomość, że jest sporo różnica jeśli chodzi o nową oponę a takiego leżaka i kiedyś tam niestety może zabraknąć własnie tej różnicy w podbramkowej sytuacji. Szczególnie jest temperatura asfaltu spadnie(jazda nocą lub góry), nie mówiąc już o deszczu.

 

Także czasami takie oszczędności wychodzą bokiem :/

 

Sam kiedyś przerobiłem takie oszczędności na własnej skórze kiedy to właśnie w górach kiedy temp. gwałtownie spadła puścił mi bez ostrzeżenia leżak na przodzie na lekkim dohamowaniu do zakrętu.

 

Kupując leżaka zaoszczędziłem 200zł a później wydałem 2500zł na reanimację. Dobrze, ze tylko tyle bo szczęśliwie motocykl się zatrzymał.

Nie mówiąc już o ryzykowaniu życia...

 

Żeby było jasne...

Ja nikogo nie krytykuję tylko uświadamiam pewną grupę ludzi z czym się muszą liczyć zakładając 8-10 letniego leżaka.

Pamiętajcie, nic nie ma za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę dostałem taki laczek!! W Oponeo coś mieli namieszane i zamiast przysłać BT23 otrzymałem takie cudo. Ale to był rocznik z 2014!! Przy doborze kierowałem się wiekiem i żeby nie była starsza niż dwa lata. Ja śmigam turystykiem i raczej nie przekraczam 160km/h, ale jazda sportowym moto z bardzo starym laczkiem to chyba niepotrzebne ryzyko.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec jak obiecałem oponka załoźona przelatane około 500 km i żyję. A tak na poważnie guma długo się grzeje ale jak nabierze odpowiedniej temperatury jest git klei się jak należy. Śmiało mogę powiedzieć że opona leżakowana odpowiednio po kilku latach spokojnie nadaje się do jazdy. Tyle w temacie pozdrawiam

 

 

To że się długo grzeje to w tym przypadku nie kwestia że leżak tylko cała seria Battlax taka jest (czytaj do dupy). Może za wyjatkiem battlaxów przeznaczonych na tor.

 

Jak będziesz jeździł na 10% możliwości motocykla to da radę.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...