Skocz do zawartości

WFM 125 słabnie moc na III biegu


bolek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawców tematu :) Otóż jeżdżąc WFM 125 mam problem po pierwsze z regulacją obrotów biegu jałowego. Poza tym jadąc na III biegu słabnie moc silnika czego nie ma na I i II biegu. Czy problem leży w źle ustawionych parametrach gaźnika? Dodam iż zapłon mam elektroniczny i problemu z odpalaniem nie mam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu koniec silnika ? kompresja w normie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki ten gaźnik. :)

Bo podróba z a ten z epoki to się mogą trochę różnić*

Zresztą napisałeś, że ma nowy zestaw tłok-cylinder-pierścienie.

Wpierw wyreguluj pod docieranie gaźnik, a motocykl, może być słaby z powodu właśnie docierania.

 

**Do mojej CZ 175 488, jak i Do CZ 350 czy Jawy 350 idzie jeszcze kupić oryginalny czeski gaźnik, co prawda droższy, niże te produkcji chińskiej czy tajwańskiej. Ale bardzo dobrze idzie go wyregulować. Co do tych produkcji mad in taiwan, czasami ciężko wyregulować. Wiem to, bo chłopaki z forum od jaw i cz pisali o tym nie raz, a mieli z tym doświadczenie. Pytanie czy do WFM też kupisz, jeszcze dobry gaźnik.

Edytowane przez Piotrx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już coś się przytarło ? albo źle poskładałeś ? albo wadliwy zestaw tłok cylinder ?

kolor świecy ?

 

gaźnik się nie tylko zakłada ale też reguluje -nie wiem czy wiesz :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder kupiłem nowy z epoki nominalny nie używany. Dokupiłem nowy tłok i pierścienie rozmiar 52,00. Pozakładane i wszystko tak jak ma być. Kolor świecy czarny nalot na izolatorze, co do gaźnika to ten nowy co kupiłem na biegu jałowym silnik pracuje dobrze ładnie się wkręca ale dlaczego nie ma siły jechać? To tak jakby za mało paliwa dostawał, podczas próby jazdy silnik przerywa. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Nie wiem ale wydaje mi się że jak kupuje się w sklepie gaźnik nowy to po co go regulować, po co kręcić te śrubki jak to fabrycznie ustawione. Może bez sensu piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź spinke na iglicy , potem przepustowość kranika ,kondensator tu diagnoza prosta , nie wchodzi na obroty często prycha jakby zgorzel na świecy ,zapłon prosta sprawa , pod obroty przyspiesza z obrotami opóźnia zapłon, 125 to wdzięczny sprzet



nie koniecznie , złe spalanie , zła dawka oleju niewłaściwy olej, w starszych modelach wfm często padały pływaki , zawieszała się iglica , niedrożne dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem ale wydaje mi się że jak kupuje się w sklepie gaźnik nowy to po co go regulować, po co kręcić te śrubki jak to fabrycznie ustawione. Może bez sensu piszę.

 

bez sensu piszesz i tyle......

 

a skąd producent gaźnika ma wiedzieć do jakiego szlifu cylindra do jakiej wysokości nad poziomem morza i takie tam będzie motocykl używany ? poczytaj o regulacji gaźnika ja tego gaźnika na oczy nie widziałem więc nie wiem jak wygląda regulacja .......

 

każdy gaźnik się reguluje po zamontowaniu w motocyklu........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...