Skocz do zawartości

Jaka data na umowie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kupiłem motocykl sprowadzony z Anglii i musze sobie napisać umowe KS. Pytanie tylko jaką date mam wpisać? Na dokumencie V5C gdzieś ta data jest? Sory za takie pytanie. Pewnie banał ale pierwszy raz rejestruje na siebie moto, a to jest w dodatku sprowadzone.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupiłem w Polsce.

Ogólnie sprawa wygląda tak: moto było zarejestrowane w Anglii na polaka, który tam mieszka. Następnie sprowadzone do PL gdzie miało dwóch właścicieli, którzy motocykla nie rejestrowali. Posiadam dokument V5C przetłumaczony i umowe z danymi tego gościa z Anglii też przetłumaczona. Wiem że muszę zrobić przegląd no i napisać tę umowe tylko nie wiem jaką datę tam wpisać. A i jeszcze chciałem się zapytać o skarbówke. Powinienem ją opłacić? Sprzedający twierdził że nie bo ja bede wpisany w umowie z tym Polakiem mieszkającym w Anglii.

Edytowane przez supra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie powiedział Co również "uczciwy sprzedający", że za to masz paragraf! Nie mam pewności ale za podrobienie podpisu i całej umowy jest chyba do 3 lat.Pamiętaj, że poprzedni właściciele w Polsce też mieli jakieś umowy i prędzej czy później któraś może gdzieś wypłynąć. I wtedy dopiero poznasz Polski wymiar sprawiedliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest fizycznie wykonalne że dzisiaj go przywlokłeś od królowej, zrobiłeś wszystkie tłumaczenia, opłaciłeś skarbówkę i lecisz z pianą na pysku do WK to tak - może być dzisiejsza :D.

 

No właśnie, a co do skarbówki to gość od którego kupiłeś moto nawciskał Ci kitów żebyś go tylko zabrał a Ty to łyknąłeś. Znajdź sobie w necie jak wygląda procedura rejestracji pojazdu z uk to będziesz wszystko wiedział.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od 2015 r. nie będzie obowiązku występowania z wnioskiem VAT- 24 oraz uzyskiwania zaświadczenia VAT-25. W efekcie nowelizacji przepisów jedynie podmioty, które wykonują wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zobowiązane będą sporządzić druk VAT-23 i złożyć go w terminie naczelnikowi urzędu skarbowego. Zmiany wynikają z uchylenia treści art. art. 103 ust. 6 i art. 105 ustawy o VAT.

W efekcie zmiany osoby, które nie mają obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu WNT nie będą obciążane opłatą skarbową w kwocie 160 zł."

 

Źródło:

http://www.vat.pl/od-1-stycznia-2015-r-zmiany-w-deklarowaniu-przywozu-i-rejestracji-pojazdow-z-ue-10225/

 

Tak na marginesie, to chyba tego VAT 23 nie złożyłem :banghead:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fm nie udzielamy porad typu jak łamać prawo

 

zamykam, wątek pozostaje jako informacja dla kolejnych naiwnych, jak dać się zrobić sprzedawcy w wała i czekać na prokuratora z pełnymi portkami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...