Skocz do zawartości

Nieuczciwy sprzedawca olx


hipolfs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bez sensu, olx ma być alternatywą dla allegro a nie uzupełnieniem. I spokojnie można kupować na olx za pobraniem tylko trzeba wiedzieć jak postępować z kurierami, a nie że "nie mam czasu". Ma poczekać aż sprawdzę zawartość i koniec dyskusji.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei powiem że dość sporo rzeczy kupiłem przez OLX, było i kilka takich za które płaciłem po 1000zł. Nie przytrafiło mi się jeszcze nic nie miłego. A i teraz też sprzedałem parę pierdół z garażu, to nikt nawet nie prosił o allegro. Tylko było "proszę o numer konta" i od razu wpłacali kasę z góry. Chociaż podkreślałem że mogę wysłać za pobraniem jeśli chca.

Nie można generalizować, bo zależy na kogo się trafi

Edytowane przez fincher

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez sensu, olx ma być alternatywą dla allegro a nie uzupełnieniem. I spokojnie można kupować na olx za pobraniem tylko trzeba wiedzieć jak postępować z kurierami, a nie że "nie mam czasu". Ma poczekać aż sprawdzę zawartość i koniec dyskusji.

To jak to ma wyglądać. Pytam poważnie. Mam prawo otworzyć paczkę, przed zapłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Jak cię mają wydymać to cię wydymają. Po prostu źle trafiłeś.

Kiedyś byłem po silnik osobiście u chłopa. Okazało się, że nie ma pompy, wtrysków i czegoś tam jeszcze. Zjebałem ciula, ale jak zobaczył że ładuję felgi w ramach rekompensaty to się jakoś dogadaliśmy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po cholerę ogłaszasz się na olx skoro koniec końców i tak płacisz prowizję allegro :biggrin:

Na allegro.pl płaci się za: czas wystawiania przedmiotu co 3, 7 dni, ilość zdjęć, rozmiar zdjęcia. Jeżeli przedmiot jest mało chodliwy to może minąć trochę czasu aż ktoś go kupi - dlatego wystawia się bezpłatnie na olx.pl a jak jest chętny to na allegro.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olx a wlasciwie tablica to mial byc portal z ogloszeniami lokalnymi, czyli odbior osobiscie. Inna sprawa ze przejelo wiekszosc uzywanych przedmiotow z allegro.

Kazdy kij ma dwa konce, wystawilem przedmiot na olx, zglosil sie zainteresowany doslalem wiecej zdjec, dogadalismy sie na wysylke z pobraniem i gosciu nie odebral paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie bez sensu, olx ma być alternatywą dla allegro a nie uzupełnieniem. I spokojnie można kupować na olx za pobraniem tylko trzeba wiedzieć jak postępować z kurierami, a nie że "nie mam czasu". Ma poczekać aż sprawdzę zawartość i koniec dyskusji.

OLX to serwis ogłoszeń lokalnych. W założeniu ma to polegać na tym, że znajdujesz interesującą cię rzecz a transakcja przeprowadzana jest podczas spotkania "na żywo" ze sprzedającym. Allegro czyli właściciel OLX nie bierze żadnej odpowiedzialności za transakcje na odległość zawierane na olx (nie ma programu ochrony kupujących tak jak na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co allegro może zrobić jak ktoś Ci wyśle cegłę? Nic. Tyle w temacie "ochrony kupujących". Ochraniać to się trzeba samemu archiwizując korespondencję itp.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje jeszcze otwarcie paczki przy kurierze , ale ta opcja to już bardziej samoobrona , niż ''ochrona kupującego''. w przypadku cegły można sie tylko nią w łeb trzasnąć że pożałowało się na otwieranie przesyłki.

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co allegro może zrobić jak ktoś Ci wyśle cegłę? Nic. Tyle w temacie "ochrony kupujących". Ochraniać to się trzeba samemu archiwizując korespondencję itp.

 

Zgłaszasz oszustwo na policji, wypełniasz formularz zawiadomienia o przestępstwie, wysyłasz do allegro i dostajesz zwrot całości kasy jaką zapłaciłeś (jeżeli oczywiście transakcja przebiegła zgodnie z regulaminem allegro).

A co do sprawdzania przesyłki przy kurierze, znam gościa, który kupił sobie na allegro iPhone'a, przesyłka za pobraniem, przy kurierze rozpakował, w paczce było oryginalne pudełko iPhone'a więc zapłacił. Jak już kurier sobie poszedł otworzył pudełko a w środku był woreczek ryżu... :ohmy:

Edytowane przez kolo_46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...