Skocz do zawartości

[Ku przestrodze] Motocyklista oślepiony przez słońce.


?ukiWWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jechalem taka trasa wczoraj, przez jakies 2-3 minuty (do zakretu). Faktycznie, widac ... nic.

 

Blende wlasciwie uzywam do zmierzchu, ale tym razem nie pomogla.

 

Zwolnilismy do okolo 15-20 mph (max 30 km/h) i turlalismy sie tak az widocznosc sie polepszyla.

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadam wam Panowie, że po latach jazdy bezmyślność na 2oo mnie już nie dziwi - już dawno straciłem wiarę w "bractwo 2oo".

 

Jest jeszcze Bractwo Suzuki, może tam spróbuj.

 

 

Zrezygnowałem z blendy dla Arai'a - w życiu trzeba iść na kompromisy :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

już dawno straciłem wiarę w "bractwo 2oo"


Wybierasz sobie złe towarzystwo albo trafiasz na nieodpowiednich ludzi ;). Moja mama by tak powiedziała :D

 

Jest jeszcze Bractwo Suzuki, może tam spróbuj.


:D :D :D

 

Zrezygnowałem z blendy dla Arai'a - w życiu trzeba iść na kompromisy


Wcale nie trzeba, można dokupić blendę do kasków Arai, którą się zakłada na wizjer od zewnątrz. Sam widziałem ;)

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Bractwo Suzuki, może tam spróbuj.

Haha, no dziękuję za zabawny komentarz, ale kolego - nieważne jakie mam towarzystwo, wystarczy że wyjeżdżam na drogę i widzę co robią ludzie na drodze. ; )

 

Tak jak pisałem wcześniej, po wsadzeniu zadka na 2oo człek nie przechodzi magicznej transformacji w istotę nadprzyrodzoną, choć wielu się tak wydaje. Człek to człek, głupi, myślący po szkodzie, a gdy jeszcze ma pod manetką kupę mocy i widownię, to mózg zmienia się w umysł 5-latka. ; )

 

Najgorzej w dużych miastach, tam dużo pieszych, przystanki (widownia), więc głąby "pałują", a później się rozpier...ją na słupach, autach i rozjeżdżają pieszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest oskarżać, a tak naprawdę, nie wiemy jak było.

"I was driving along the dual carriage way that is on a slight incline. The further that I went up the dual carriage way, the harder it became to see; until it almost totally blinded me. At that point, I let off my accelerator to slow down, with the intentions of pulling into the hard shoulder further up the road. Before I knew it, I had rear ended a car that was travelling extremely slow for no apparent reason (Witnesses confirmed there was no traffic in front of him, driver confirmed that he was able to see.)

 

I flipped over the handle bars and the bike flipped with me; breaking my laptop, phone and the bike in one swift process. I managed to crawl out of the incident with only minor bruising and a sore back."

Read more at http://www.liveleak.com/view?i=504_1456664921#XjW0rs6bUFgeocEP.99

 

Zapytam ilu z Was ma blende w helmie ?

 

:crossy:

 

Ja mam, ja! Mało tego mam też daszek :) Acerbis Active :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I was driving along the dual carriage way that is on a slight incline. The further that I went up the dual carriage way, the harder it became to see; until it almost totally blinded me. At that point, I let off my accelerator to slow down, with the intentions of pulling into the hard shoulder further up the road. Before I knew it, I had rear ended a car that was travelling extremely slow for no apparent reason (Witnesses confirmed there was no traffic in front of him, driver confirmed that he was able to see.)

 

I flipped over the handle bars and the bike flipped with me; breaking my laptop, phone and the bike in one swift process. I managed to crawl out of the incident with only minor bruising and a sore back."

Read more at http://www.liveleak.com/view?i=504_1456664921#XjW0rs6bUFgeocEP.99

 

Ten opis ma się nijak do tego, co widać na filmiku.

 

W 17-stej sekundzie zjeżdża z ronda dając po garach, kamerka pokazuje, że przed nim jadą dwa auta. Od 17-nastej sekundy pojawia się słońce, chwilę po tym gościu podnosi rękę (18-19 sekunda) - widać, że słońce już mu zaczyna przeszkadzać - jednak ciągle przyśpiesza (mimo tego, że wcześniej widział, jak przed nim 2 auta zjechały z ronda - gdy się człowiek przyjrzy, to zauważy, że zjechały tam 4 samochody). Ciągle przyśpiesza aż do 25 sekundy (wtedy przestaje przyśpieszać), w 28 sekundzie wbija się w samochód.

 

Jego słowa to przeciętna paplanina winnego, który próbuje udawać, że wszystko stało się nagle, niespodziewanie i ABSOLUTNIE bez jego winy - blame the sun.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jego słowa to przeciętna paplanina winnego

 

 

No dokładnie tak, zresztą co trzeba mieć w głowie żeby odwijać w ten sposób nic nie widząc... Tłumaczenie "bo samochód przede mną jechał na prawdę wolno, tak bez powodu" doskonale pokazuje z kim mamy do czynienia.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co do oslepiajacego slonca, to na fanpageu pewnej szkoły jazdy pojawil się wpis na ten temat. Co prawda odnoszą się do kierowcow samochodow i daja im wskazówki jak się uchronić przed porannym sloncem, ale do wszystkich kategorii kierowcow podają ważne info. Uwaga, cytuje... O nie, nie da się wkleic cytatu.

Przeloze mniej więcej: w okresie jesiennym szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 min po wschodzie slonca. Wtedy swiatlo jest najbardziej ostre. Ryzyko oślepienia wzrasta na drogach przebiegajacych w kierunkach wschod-zachod, np. na autostradzie A2. Calosc możecie przeczytać na fanpageu SNJ Kursant. W ogole na ich tablicy jest dużo fajnych info dla kierowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...