Skocz do zawartości

Zanim usiądę...


Gość Johnus_Pain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Johnus_Pain

Jak człowiek zielony (ale nie kompletnie) w kwestiach mechaniki motocyklowej pisze to w nadziei, że bardziej doświadczeni w tej kwestii oświecą mnie. Moje pytanie: co powinienem wiedzieć o motocyklach, zanim w ogóle zacznę na jakims jeździć? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze kazdy ma tylko dwa kola i kazda wywrotka mocno boli. :(

 

Proponuje zaczynac od malych pojemnosci i tam uczyc sie jazdy i odpowiedniego zachowania.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za tym by małe pojemości ujeżdżali mali ludzie.

 

pamiętac musisz, tylko o tym gdzie sa hamulce, że manetke niekoniecznie trzeba do końca odkręcać i ze skoro moto jedzie to nie znaczy, że nad nim panujesz - a zatem powoli i ostrożnie.

Na początku też nie przekraczaj zbytnio dopuszczalnych prędkości max.

Pamiętaj, że im więcej jeździsz (ale nie im szybciej) tym większej wprawy nabierasz.

 

wazne jest też wiedzieć gdzie są włączniki świateł, bezpieczniki, wlew paliwa, jak sie mierzy poziom oleju, jak zdjać i założyć koło, jak nastawić łańcuch, i tym podobne.

moto to świetna pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuję zacząć od kilku tematów w "szkole Jazdy", szczególnie tych przyklejonych, w których masz najważniejsze podstawy jak jeździć. Co do techniki - ciężko odpowiedzieć w jednym poście. Radzę Ci poszperać w tym dziale w którym teraz piszemy, poczytać różne tematy, nawet czasami Tobie nie potrezbne, a znajdziesz masę ważnych informacji co robić w razie problemów itp. Polecam też gazety, typu Świat Motocykli, czy Motocykl, szczególnie stare numery, pełne ciekawych informacji. Powoli zaczniesz się w tym wszystki obracać, poznasz nazewnictwo, działanie poszczególnych elementów itp. Jak znasz jakiś język obcy, to warto poczytać nawet serwisówki itp - zawsze to da trochę pojęcia co w trawie piszczy :-).

 

Powodzenia, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja proponuję sie zaponac z przepisami ruchu drogowego z punktu widzenia kierowcy motocykla oraz z budową motocykla. Poczytaj jakies serwisówki mz, wsk, junak na początek.

Pozdrawiam i powodzenia. Być motocyklista to cos pięknego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz tylko sobie czasem pojezdzic poczytaj tematy w szkole jazdy i to starczy.

 

Jesli chcesz byc motocyklista i Ciebie to naprawde interesuje to kupuj sobie gazety motocyklowe duzo czytaj o tym w necie. Czytaj tematy na forum, poucz sie troche o mechanice.itd. Zapoznaj sie z jakimis bikerami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...