Skocz do zawartości

U stawienie luzów zaworowych płytkowych krok po kroku, yamaha yzf 426 4T


piekar85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w okolicy mojej wiochy jest mechanik który robi motocykle ( jakoś szczególnie ludzie nie narzekają na niego) on mierzył płytki suwmiarką 0.02mm, pytanie czy taka metoda też jest prawidłowa?

 

a co do szlifowania płytek kolega śmigał yamaha yzf 250 i mu płytka pękła prawdo podobnie mogła być szlifowana. efekt

 

 

Moim zdaniem pomylony skutek z przyczyną, płytka pękła bo dostała strzała trzonkiem zaworowym po tym jak grzybek się urwał i został wbity w kanał.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak płytka była na szklance (nie wiem nie widziałem tego silnika) to się jej nie szlifuje. Tak jak wyżej pisałem.

 

@mort3n płytka kosztuje 12zł i trzeba na nią czekać kilka dni. Szlifowanie 3 płytek 13mm to koszt ok 5zł wykonane od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oglądałem głowicy dokładnie bo to się stało nie dawno w sobotę podejdę do kolegi oglądnąć, a nie powinna też pęknąć szklanka?? płytka nie leży bezpośrednio na trzonku zaworu

Nie? Pierwsze słyszę:)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko fajnie kolego wiedziałem ze bedzie potrzebny mikrometr. a czy mogł bys mi polecic jakis dobry nie drogi :)

 

Ten w zupełności Ci wystarczy http://www.promotorlublin.pl/?3085,mikrometr-0-25mm-qs15600

 

płytka nie leży bezpośrednio na trzonku zaworu

 

W tym modelu płytki leżą na trzonku i przykrywa je szklanka

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tych tanich urządzeń pomiarowych to ja bym trochę z dystansem podchodził. W pracy od 5 lat codziennie mam do czynienia z suwmiarkami elektronicznymi, średnicówkami, mikromierzami, siłomierzami itp. Kiepskie sprzęty potrafią okłamywać nawet do 0,1mm i za cholerę nie daje się ich skalibrować. W przypadku luzu zaworowego takie przekłamanie jest nie do przyjęcia.

 

Jedyne firmy, do których mam zaufanie to Mitutoyo oraz Sylvac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wcześniej o tym pisałem, jeszcze na narzędziach ręcznych można sobie oszczędzić bo najwyżej pęknie nam klucz, imbus się obrobi itd. To praca z kiepskimi przyrządami pomiarowymi jest już całkowicie bez sensu ze względu na przekłamania i efekt końcowy który odbiega od zakładanego.

 

Qadrat: A Vis? Też jest chyba w miarę dobry jak nie bardzo dobry, co o nim sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tych tanich urządzeń pomiarowych to ja bym trochę z dystansem podchodził. W pracy od 5 lat codziennie mam do czynienia z suwmiarkami elektronicznymi, średnicówkami, mikromierzami, siłomierzami itp. Kiepskie sprzęty potrafią okłamywać nawet do 0,1mm i za cholerę nie daje się ich skalibrować. W przypadku luzu zaworowego takie przekłamanie jest nie do przyjęcia.

 

Jedyne firmy, do których mam zaufanie to Mitutoyo oraz Sylvac.

Mikrometr,który wkleiłem używany jest u mnie od ok dwóch lat i tylko raz był kalibrowany (profilaktycznie po upadku ze stołu). Pokazuje identyczną wartość co sprawdzian i śruba mikrometryczna dwupunktowa więc jest ok i śmiało mogę polecać.

 

Kolega na warsztacie ma średnicówkę Mitutoyo.Używam jej do pomiaru owalu cylindrów Wyłożył za nią kilka setek,ale moim zdaniem warto było,bo sprzęt pierwsza liga

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby odkręcać i dokręcać "na krzyż"

to wiem ze trzeba na krzyż tam na tej łapie co trzyma ten wałek jest strzałka i nr.1 a le szczerz mówiąc to ta strzałka jest tak zrobiona ze i tak nie wiem którą ona śrubę wyznacza! chodzi mi o wałek ssący bo tam jest 6 śrub.

zrobię foto to może podpowiecie ? :)

a jak składacie te wałki dajecie śruby na jakiś klej?

Edytowane przez piekar85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...