Skocz do zawartości

Smar montażowy


mort3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki smar/pastę polecacie na pierwszy montaż silnika, mam na myśli przesmarowanie nowych łożysk, wałków rozrządu, szklanek itp. Tylko nie polecajcie mi oleju bo silnik będzie składany etapami z powodu braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki smar/pastę polecacie na pierwszy montaż silnika, mam na myśli przesmarowanie nowych łożysk, wałków rozrządu, szklanek itp. Tylko nie polecajcie mi oleju bo silnik będzie składany etapami z powodu braku czasu.

Ja smaru nie używam w ogóle, bo zwykle jak składam silnik, to najdalej kilka dni później jest on odpalany, a zanim zrobię pierwszą próbę odpalenia rozrusznikiem kręcę do momentu uzyskania ciśnienia oleju.

 

Jak już bardzo chcesz użyć, to możesz na panewki wałka rozrządu dać smaru z moS2, ale broń boże nie używaj go do łożysk tocznych. Szklanek też bym niczym nie smarował, tylko złożył na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym moS2 zdania są trochę podzielone, a znalazłem takie smary które rozpuszczają się w oleju tyle tylko że nie wiem jak to jest z nimi naprawdę. Dlatego chciałem się spytać czy ktoś czegoś takiego używał.

Edytowane przez mort3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie :

CRC SL3331 Extreme Pressure Engine Assembly Lube

 

Opis ze strony producenta..

Removal (How To): Remove with a degreaser or brake cleaner product.

 

To raczej odpada, nie rozpuszcza się w oleju. A usunąć można tylko za pomocą zmywacza do hamulców.

 

 

Za to znalazłem coś innego, oba się rozpuszczają w oleju i oba są do tego przeznaczone. Używał ktoś tego?

 

RedLine:

http://motorsport.2brally.pl/pl/smar-montazowy-assembly-lube.html

AmsOil:

http://zmienolej.pl/pl/smary/3419-smar-amsoil-engine-assembly-lube-ealtb-118ml

Edytowane przez mort3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

podepnę się do tematu: czy są jakieś przeciwwskazania do używania smaru lotniczego do smarowania łożysk kulkowych ? wymieniam właśnie łożyska tylnego i przedniego koła.

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...