Skocz do zawartości

Za (lub nie) - BMW 1150RT


Rekomendowane odpowiedzi

http://otomoto.pl/oferta/bmw-rt-model-r-1150-rt-ID6ygUv9.html

 

Jest jakaś możliwość aby w Polsce zweryfikować przebieg takiego motocykla? Tzn. sprowadzonego z Hiszpanii (wiem, że tam sezon "bardzo" krótki :) co mi nie ułatwia decyzji w kwestii uwierzenia w przebieg), ale na zdjęciach ładny, cena dość wysoka jak za tak stary model, właściciel dość sensowny w rozmowie. Właściwie cena jak w Niemczech, chociaż tam z większym przebiegiem by był za te około 4,5 tys. EUR. Te z przebiegami poniżej 50 tys. km są pow. 5 tys.

Papierów uwiarygodniających przebieg brak, Sprzedający może i nie ściemnia ale sam przyznał że kupił od kogoś kto się zajmuje sprowadzaniem, niby znajomego ale co miałby innego powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-rt-model-r-1150-rt-ID6ygUv9.html

 

Jest jakaś możliwość aby w Polsce zweryfikować przebieg takiego motocykla? Tzn. sprowadzonego z Hiszpanii (wiem, że tam sezon "bardzo" krótki :) co mi nie ułatwia decyzji w kwestii uwierzenia w przebieg), ale na zdjęciach ładny, cena dość wysoka jak za tak stary model, właściciel dość sensowny w rozmowie. Właściwie cena jak w Niemczech, chociaż tam z większym przebiegiem by był za te około 4,5 tys. EUR. Te z przebiegami poniżej 50 tys. km są pow. 5 tys.

Papierów uwiarygodniających przebieg brak, Sprzedający może i nie ściemnia ale sam przyznał że kupił od kogoś kto się zajmuje sprowadzaniem, niby znajomego ale co miałby innego powiedzieć?

Szukasz ponad 10 letniego motocykla turystycznego, którego głównym przeznaczeniem jest połykanie długich tras z przebiegiem poniżej 50 tys? Przecież tyle to można takim w rok nakręcić. Raczej nikt nie kupi w salonie nowego rt żeby śmigać poniżej 10k na rok - bo wtedy wybrałby po prostu nakeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, np. na mobile.de trochę takich wbrew pozorom znajdziesz.

A liczę się z większym przebiegiem jak również dopuszczam możliwość trafienia takiego z mniejszym - tylko po prostu nie lubię być oszukiwany i chciałbym kupić z rzeczywistym, mniejszym lub większym (ale bez przesady z tym przebiegiem, w końcu szukam okazji technicznej nie cenowej).

 

BTW: w tym konkretnym przypadku Właściciel miał fakturę zakupu z salonu BMW w Hiszpanii plus jakieś inne papiery, a motocykl już zaliczkowany (nie przeze mnie), więc kto wie, może bywają motocykle turystyczne z małym przebiegiem?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wałkujcie w kółko tego samego, każdy wie o przebiegach itd. Jak ktos może pomóc w przypadku podania konkretnego egzemplarza do oceny to pomaga, a te uwagi nic nowego nie wnoszą.

Yuby, czyli jak jest w ogłoszeniu podany vin to coś niecoś możesz sprawdzić? Bo ja próbowałem ale strony w necie jakie znalazłem albo są ogólnikowe albo płatne, co jest trochę bez sensu przy wstepnej selekcji.

A, i szukam 1150RT, 1200RT nie kupię sensownego w okolicy 20 tys zł, a więcej nie mam ochoty wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wałkujcie w kółko tego samego, każdy wie o przebiegach itd. Jak ktos może pomóc w przypadku podania konkretnego egzemplarza do oceny to pomaga, a te uwagi nic nowego nie wnoszą.

Yuby, czyli jak jest w ogłoszeniu podany vin to coś niecoś możesz sprawdzić? Bo ja próbowałem ale strony w necie jakie znalazłem albo są ogólnikowe albo płatne, co jest trochę bez sensu przy wstepnej selekcji.

A, i szukam 1150RT, 1200RT nie kupię sensownego w okolicy 20 tys zł, a więcej nie mam ochoty wydać.

Mi bardziej chodziło o to, żebyś nie bał się przebiegów w tych motocyklach, nawet 2xx tys km to nie jest jeszcze wyrok dla tego motocykla. Generalnie przy zakupach motocykli jest zasada, patrz na stan i w ogóle nie patrz na przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę znam zasady itd., znam opinie o dużych przebiegach motocykli BMW, ale jeżeli świadomie szukam starego modelu w cenie plus minus 20 tys. zł to szukam egzemplarza ponadprzeciętnego w zakresie przebiegu i stanu technicznego, bo te motocykle można też kupić w cenie 12 tys. zł.



Aha, ale nie szukam też tego jednego jedynego na rynku jak omawiana w innym wątku etezetka za 36 tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do dealera i spytaj czy jest możliwość po vinie odnaleźć historię serwisową.

 

Ja kupiłem BMW z sieci dealerskiej, dziewięcioletnie z udokumentowanym przebiegiem 15 tyś. także są takie motocykle na rynku, tylko stosunkowo rzadko się pojawiają i cena zgoła inna od średniej.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...