Skocz do zawartości

Gmole skręcone na siłę


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na gmole firmy Heed naszej rodzimej firmy .Wszystko dobrze spasowane , oprócz dolnego łącznika .Z jednej i drugiej strony po 2-3 mm źle spasowane .Dociągałem elementy żabką i dopiero wkręcałem śrubę , całość zluzowana .Obawiam się czy nie pęknie jakiś aluminiowy gwint , bo wszystko napięte jak barani bęben .Rozwiercić oryginalne otwory w gmolach ?

 

bikepics-2767195-800.jpg

 

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje reklamacja albo jeśli masz ja w d... to możesz samemu dopasować gmole.

Nie wyraźnie widać ale jesli to sa gmole zintegrowane z osłoną silnika to możesz miec z tym problem. Jeśli tylko są do niej i do silnika na dole mocowane to pewnie da się je nawet ręką "naciągnąć".

Dla pewności zadzwonił bym do producenta lub dystrybutora z tą uwagą i poprosił o ich rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce Ci się reklamować to może rozwiercić i jakiś mimośród zastosować gdyby było miejsce na odpowiednio większy otwór.

Przy napręzeniach i wibracjach coś w końcu zawsze musi puścić...czy to gwint, śruba czy spaw.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednak rzecz mnie naszła. Próbowałeś luzowac mocowania silnika i pozostałe mocowania gmoli? Nie znam BMW ale może to pomóc w zniwelowaniu naprężeń lub chociaż w rozprowadzeniu ich na więcej pkt. bez rozwiercania i mimośrodów.

Wykonanie gmoli tak by pasowały plugnplay nie zawsze jest możliwe z uwagi na różnice wynikające z kontroli jakości producenta motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko było delikatnie skręcone.Właśnie wróciłem z garażu powalczyłem gumowym młotkiem i "nastawiłem" gmole ;) .Na forum F800 ci co zakładali te same gmole nie mieli problemow , generalnie to tylko środkowy łącznik był wypaczony bo same gmole idealnie pasowały .Teraz jest skręcone wszystko mocno i bez jakichkolwiek naprężeń .Dziękuję wszystkim.

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...