Skocz do zawartości

Speed Day 2016


filipr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej nas ginie na ulicach niż na torach. Nie dajmy się zwariować.

Wczorajszy wypadek jest dramatyczny zwłaszcza, że na torze miało być "w bezpiecznych warunkach..." itp.

Cytat ze strony SD o torze Poznań:

"Jedyny taki w Polsce bezpieczny, homologowany przez Europejską Federację Motocyklową FIM."

Edytowane przez rommi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny nie oznacza, że nie da się zrobić krzywdy - warunki na pewno są bezpieczniejsze niż na drodze, ale nie wyklucza to ryzyka do zera niestety.

 

Tak czy siak - ogromne kondolencje dla rodziny, bo ona w tym momencie cierpi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ze te najwolniejsze grupy sa NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE !

Kiedys to byla wlasnie C, teraz to podzielili i w D jezdza ci co sa pierwszy raz czy maja sprzety nie na tor a w grupa C to sa juz ci poczatkujacy ktorzy czuja sie troche pewniej na torze.

Pamietam jak zaczynalismy jazdy na Poznaniu kazdy z zawodnikow mowil zeby jak najszybciej uciekac z grupy C .Wiazalo to sie oczywiscie z uzyskaniem odpowiedniego czasu ale to wlasnie w tych grupach potrafili sie ludzie zatrzymywac na wyjsciach z zakretow bo kolega sie przwrocil i trzeba mu pomoc , ludzie jezdza roznymi torami jazdy i sa bardzo nieprzywidywalni a to wlasnie stwarza potezne niebezpiecznstwo dla innych jesli ktos chce pocisnac troche bardziej.

Oczywiscie tak robia bo dopiero sie ucza ,nie wiedza gdzie hamowac ,w ktora strone sa zakrety ,kiedy odkrecac gaz ,stale koryguja tor jazdy ,ale ok.... w koncu przyjechali sie uczyc no i wlasnie dlatego czujnosc wszystkich innych uczestnikow musi byc potezna..

Moim zdaniem wlasnie na szkoleniach trzeba bardzo mocno naciskach na tlumacznie uczestnikom takich wlasnie rzeczy podstawowych ,jak zachowywac sie na torze ,co robic gdy chcemy zjechac do depo ,jak cos sie dzieje z moto podnosimy reke i zjedzamy z lini wyscigowej itp.

Sam i to w tym roku w grupie B na SD przed runda bym sie wbil w chlopa ktory nagle pod mostkiem jadac linia wyscigowa zdecydowal ze jednak zjezdza do depo ,zamknal gaz i bez krepacji zjechal na prawo,tylko chyba wlaczona niesmiertelnosc uratowala mnie przed wbiciem sie w niego.

Nawet w MotoGP zdarzaja sie wypadki smiertelne ,to jest tor wyscigowy i moze sie wydarzyc wszystko .

KAzda smierc jest straszna i bardzi mi przykro z powodu tego co sie stalo ale sam zrezygnowalem z jazdy po ulicy gdy w przeciagu 2 sezonow na ulicy zginelo moich 3 kolegow .

Mimo wszystko wybieram TOR jako bezpieczniejsza alternatywe kontynuacji swojej pasji.

 

Kondolencje dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ze te najwolniejsze grupy sa NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE !

Kiedys to byla wlasnie C, teraz to podzielili i w D jezdza ci co sa pierwszy raz czy maja sprzety nie na tor a w grupa C to sa juz ci poczatkujacy ktorzy czuja sie troche pewniej na torze.

Pamietam jak zaczynalismy jazdy na Poznaniu kazdy z zawodnikow mowil zeby jak najszybciej uciekac z grupy C .Wiazalo to sie oczywiscie z uzyskaniem odpowiedniego czasu ale to wlasnie w tych grupach potrafili sie ludzie zatrzymywac na wyjsciach z zakretow bo kolega sie przwrocil i trzeba mu pomoc , ludzie jezdza roznymi torami jazdy i sa bardzo nieprzywidywalni a to wlasnie stwarza potezne niebezpiecznstwo dla innych jesli ktos chce pocisnac troche bardziej.

Oczywiscie tak robia bo dopiero sie ucza ,nie wiedza gdzie hamowac ,w ktora strone sa zakrety ,kiedy odkrecac gaz ,stale koryguja tor jazdy ,ale ok.... w koncu przyjechali sie uczyc no i wlasnie dlatego czujnosc wszystkich innych uczestnikow musi byc potezna..

Moim zdaniem wlasnie na szkoleniach trzeba bardzo mocno naciskach na tlumacznie uczestnikom takich wlasnie rzeczy podstawowych ,jak zachowywac sie na torze ,co robic gdy chcemy zjechac do depo ,jak cos sie dzieje z moto podnosimy reke i zjedzamy z lini wyscigowej itp.

Sam i to w tym roku w grupie B na SD przed runda bym sie wbil w chlopa ktory nagle pod mostkiem jadac linia wyscigowa zdecydowal ze jednak zjezdza do depo ,zamknal gaz i bez krepacji zjechal na prawo,tylko chyba wlaczona niesmiertelnosc uratowala mnie przed wbiciem sie w niego.

Nawet w MotoGP zdarzaja sie wypadki smiertelne ,to jest tor wyscigowy i moze sie wydarzyc wszystko .

KAzda smierc jest straszna i bardzi mi przykro z powodu tego co sie stalo ale sam zrezygnowalem z jazdy po ulicy gdy w przeciagu 2 sezonow na ulicy zginelo moich 3 kolegow .

Mimo wszystko wybieram TOR jako bezpieczniejsza alternatywe kontynuacji swojej pasji.

 

Kondolencje dla rodziny.

Lepiej ująć tego bym nie potrafił. Zgadzam się z Tobą w 100%,

na 18-19 zapisałem się do grupy B i miałem w związku z tym mały stres czy dam radę jechać na takim poziomie, ale chyba byłoby bezpieczniej mimo że szybciej. Tak czy inaczej teraz to już i tak nie wiadomo czy impreza się odbędzie tego 18, na razie nie mam oficjalnej informacji. Mam nadzieję, że taka informacja pojawi się na stronie albo zostanie wysłana do zapisanych.

Szczere kondolencje dla rodziny.

Edytowane przez rommi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, mam urlop na te dwa dni i nie mogę już go przełożyć. Więc zamiast Poznania bedzie Radom.

Eh coś nie mam szczęścia do tego Poznania, jak nie pogoda to takie wydarzenia.

Edytowane przez rommi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo na swojej stronie tj. speed-day.pl nie ma żadnej informacji i jest termin podawany jako najbliższy trening.3 dni i 4 godziny do najbliższego treningu widzę...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...