Skocz do zawartości

Honda cb 450 s - problem ze skladaniem silnika


sprytnyzbyspl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio naprawialem silnik (wymiana panewek) no i musialem rozebrac caly. Ostatnio wzialem sie za skladanie. Wszystko szlo pieknie, ale po zlozeniu koszyczka sprzegla zauwazylem, ze jest za nim miejsce na srube i nie mam pojecia co tam powinno byc, malo tego nie zostaly mi zadne sruby oprocz jednej krotkiej na krzyzaka. Prosze o pomoc. Zdjecie w zalaczniku.

Pozdrawiam

post-73706-0-66601800-1445450429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o czymś zapomniałeś

 

http://www.hondatwins.net/forums/attachments/20498d1358215741-engine-gearbox-noise-cm-450-201_4194.jpg

 

pytanie tylko po co to odkręcałeś przy wymianie panewek i jakie były objawy że naszło na wymianę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będzie jeździć po tym remoncie:D

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjoner raczej jest dobrze zamontowany, bo inaczej nie pasuje. Zostala mi jedna sruba na krzyzaka (okolo 3cm i jak widze to gwint jest mniej wiecej tej samej dlugosci. Czy to po prostu jakas zaslepka?

Co do pytania po co wymianialem panewki. Kiedy kupilem motocykl wszystko bylo okej, nie jezdzilem nim zbyt wiele. Mysle, ze sprzedawca cos przy tym kombinowal, poniewaz jedna panewka sie obrocila, a druga pekla i zaszla jedna pod druga. Musialem zrobic szlif walu, dorobic panewki, poniewaz honda nie uwzglednila tego, ze kiedys moto moze sie popsuc i nie ma nadwymiarowych panewek w sprzedazy, sa tylko nominalne.

post-73706-0-64843200-1445679944_thumb.jpg

Edytowane przez sprytnyzbyspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki urok tego silnika, wału dobrego nie kupisz chyba że nowy w hondzie, szlif i dorabianie panewek to efekt na krótką metę, czasem bardzo krótką. Przerobiłem kilka takich tematów i kończyło się zawsze na sprzedaży motocykla na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem przede wszystkim leży w marnej jakości dorabianych panewkach, gdyby udało się wrócić do oryginalnego rozmiaru i użyć oryginalnych panewek, miałoby to szansę chodzić, zwłaszcza w takim motocyklu. Druga sprawa, to pompa oleju, po tym jak mieliła panewkę powinna zostać wymieniona. Ja parę lat temu do naprawy GSX 400 użyłem wału z nałożoną powłoką chromu technicznego na czopie i na oryginalnych panewkach. Motocykl chodzi do dziś , zrobił pare tysięcy km i powinien chodzić nadal.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obróciło panewki to tam musiało być grubszego, w dorabiane panewki nie wierze, może do ursusa albo jelcza ale nie do motocykla

u siebie jak zaglądałem to były jedynie drobne ślady spolerowania widoczne pod kątem przy przebiegu 157tys km

zajrzyj do pompy oleju, w serwisówce jest podane kiedy wymienić

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy sa jakies postepy w pracy? Silnik zlozony i uruchomiony, czy tez wycofales sie z dalszych prac?

Gdybys jednak zdecydowal sie na kontynuacje prac i doprowadzil do uruchomienia silnika interesujace by byly raporty z eksploatacjo. Naturalnie co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...