Skocz do zawartości

Kupno YBR 250


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od razu mówię że nie pytam o propozycje innych motocykli bo jak tylko będę chciał to od znajomego mogę wziąć XJ600 z 1998 w stanie idealnym bo jest jego jedynym właścicielem od nowości ale mi 250ccm w zupełności wystarczy bo potrzebuję motocykla na dojazdy do pracy (testowałem już tą xj ale jestem niski a motocykl trochę waży i ciężko mi się przepychać w korkach). Myślałem o YBR 125 albo CBR 125 ale jak dla mnie to zbyt słabe motocykle i mają strasznie wąskie oponki a czasem lubię sobie wyjechać na dalszą trasę i dlatego decyzja o kupnie ćwiartki. Potrzebuję waszej pomocy w "wycenie"

 

Trafia mi się YBR 250 po nauce jazdy. Instruktor mówił że kursant jeździł na nim tylko kilka razy gdy motocykl kursowy był w serwisie a ten, który jest sprzedawany służył instruktorowi. Niestety nie mam możliwości weryfikacji czy to prawda.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Oglądałem go juz raz i przyznam że umówiłem się z facetem zaledwie 10 min przed przyjazdem (bo byłem w okolicy) - silnik był zimny, aku odłączony bo stał od sierpnia 2014 (oglądałem go jakiś miesiąc temu). Po podłączeniu aku silnik zagadał od strzała. Z wyglądu nie ma się czego przyczepić - lakier w stanie idealnym, nic nie uszkodzone tylko na przednim i tylnym gmolu mała ryska jakby otarcie o coś i raczej nie gleba ale instruktor nie pamięta żeby coś takiego się zdarzyło co w sumie może być prawdą bo rysa bardzo mała a motocykl w stanie idealnym. Na liczniku ok 33 tyś km.

Męczy mnie tylko sprawa jak był docierany. Jak rzeczywiście jeździł instruktor to może być faktycznie igiełka ale jak jeździł kursant to może być gorzej (te godzinne treningi ósemek na placu na jednym biegu).

Rocznik 2009 ale pierwsza rejestracja w 2010, cena z gmolami 7000 do drobnej negocjacji z tym że motocykl dalej stoi więc płyny, filtry itp od razu do wymiany.

Doradźcie czy warto a jak tak to na co szczególnie zwrócić uwagę - podstawy znam ale głównie chodzi mi o to że to motocykl po nauce jazdy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pojazdów z nauki jazdy trzymaj się jak najdalej. Nie wierz w bajki, że prawie nie jeździł bo przecież jakoś musiał na siebie zarobić.

Masz możliwość wzięcia ładnej XJ600 - bierz. Będziesz bardzo zadowolony bo spalanie prawie jak w tej YBR (mi wychodziło ok. 5,5l po mieście a na trasie do 120km/h na 6 biegu zszedłem poniżej 4l). XJ o wiele wygodniejsza i się nie męczy na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylko jak już pisałem głównie dojeżdżał bym do pracy w korkach a nie jestem duży (165 cm) i xj źle mi manewrowac bo jest stosunkowo duża i ciężka. Za rok lub dwa planuję kupno tej xj jako drugi motocykl na wyjazdy turystyczne. A ta ybr 250 jak już wspomniałem jeździła i to nie mało bo ma już ok 30 tyś km ale podobno jeździł na niej instruktor a tylko parę razy kursant jak drugi motocykl był w serwisie. Niestety w mojej okolicy ciężko znaleźć dobrą ybr 250 w cenie poniżej 6 tyś zł a praca nie pozwala mi na dalsze wyjazdy w Polskę w poszukiwaniu motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegiem się nie przejmuj, w szkole z którą współpracuje jeździ bezproblemowo ybr która ma 99 tys przebiegu :-)

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież moto można zawsze obniżyć. Ja bym się nie zastanawiał, tym bardziej, że podobno i tak chcesz ją kupić i tak. Daruj sobie tą 250 i bierz XJtę. Znam kilka chudziutkich panienek, mniej więcej Twojego wzrostu i one sobie jakoś radzą. Jak baba może, to chyba Ty też dasz radę... prawda??

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da radę. Mniejszych gabarytów ludzi widziałem i na HD Electra Glide i na Gold Wingach. Pytanie jest zupełnie inne. A może gość po prostu chce jeździć małym, lekkim, ekonomicznym, prostym w serwisie motocyklem? Takie wymagania YBR i CBF 250 spełniają całkiem dobrze i użytkowo można nimi latać bez wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - chodzi o wygodę i ekonomię. Nie boję się XJ bo wiem że dam sobie z nią radę skoro na kursie dawałem radę Gladiusowi. Chodzi o wygodę bo codziennie muszę przebijać się jedną z najbardziej zatłoczonych ulic w Nowym Sączu i na XJ-cie wcale to wygodne nie jest zwłaszcza biorąc pod uwagę chamskich kierowców samochodów którzy zamiast jechać równo i zrobić miejsce pośrodku to celowo jadą tak, że jeden przy krawężniku a drugi przy osi i nawet skutery nieraz mają problem żeby się przecisnąć nie mówiąc już o motocyklu gabarytów XJ (sam jeżdżę samochodem ale jak widzę motocykl czy skuter to z grzeczności robię miejsce bo wiem jak to jest gotować się w upale w pełnym uzbrojeniu). XJ tak czy inaczej kupię (albo Fazera) ale tylko do jazdy w trasy bo wiem jaki to wygodny motocykl - kilka razy miałem już przyjemność testować go na trasie do Wrocławia ale ten cholerny dojazd do pracy zmusza mnie do kupna czegoś małego - gdyby 125ccm miały szersze opony to pewnie takiego bzyka bym szukał.

A może ktoś z Was wie o jakiejś pewnej ćwiartce? Praca nie pozwala mi jeździć po Polsce by sprawdzić sprzęt a i tak w wielu przypadkach okazuje się że sprzęt nie jest wart pieniędzy ale gdyby był jakiś "pewniak" to wtedy mógłbym się gdzieś dalej wybrać - najlepiej trasa Nowy Sącz - Wrocław. Zapomniałem dodać że najlepiej żeby motocykl był czerwony bo wszystkie moje samochody są/były czerwone (nie pytajcie dlaczego :) )

Ewentualnie czy jest ktoś z okolicy i mógłby sprawdzić ten sprzęt http://olx.pl/oferta/yamaha-ybr-250-super-stan-niski-przebieg-oplaty-do-05-2016-CID5-IDaGN0b.html#70b0452c67 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora pytania rozumiem, bo w warunkach miejskich sam chętnie bym czymś takim pojeździł. ;)

 

Gdybyś miał coś do obejrzenia z Wielkopolski, to chętnie pomogę. Z Leszna jestem, w Poznaniu bywam, czasem w kierunku Wrocławia/Ostrowa jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...