Skocz do zawartości

problem kawasaki zxr 400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam kawasaki zxr 400 z 1995 roku.Mam z nim wielki problem ,ponieważ zagrzewa mi się , termostat , chłodnica , wentylator wszystko zostało sprawdzone , i nie mam pojęcia kompletnie jaka może być tego przyczyna . Gdy zagrzeje się wybja mi płyn chłodniczy ze zbiorcznika , najczęściej zagrzewa mi się gdy jade w mieście lub gdy wkęca się na wyższe obroty.Ten stan coraz bardziej się pogarsza ,a każdy mechanik stwierdza że taki ,,urok " tego motocykla ponieważ jest w plastikach . Lecz wiem że jestem tylko zbywana , bo to temat skomplikowany . Nie możliwe jest to , by motocykl zagrzewał się po paru kilometrach.. Czy może to być uszczelka pod głowicą ? Liczę na pomoc , lub podpowiedź ,jaki mechanik jest godny polecenia na terenie Śląsu ,który podejdzie do sprawy poważnie . Pozdrawiam, Patrycja.

Edytowane przez suzi498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowica dawała by wywalanie płynu od razu bez grzania . Ty masz najprawdopodobniej zawaloną kamieniem chłodnicę albo przytkany duży obieg (jeśli jest ) . A jak jest taki goracy to wiatrak normalnie włącza się na pełne obroty ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wloty powietrza czy nie są zapchane, to w sumie tak pro forma, ale zrób to.

 

druga sprawa, opisz dokładnie po jakim czasie Ci się zagrzewa, bo w korkach to norma. ale przy szybszej jeździe wskazywałoby na to co napisałem wyżej

 

po trzecie, nie ma to jak "mondrzy" mechanicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałam o tych wlotach powietrza , w korkach wiadomo motocykl ma prawo sie zagrzać, ale mój przy jeździe 50 km/h po mieście od razu się zagrzewa . No niestety ,tym bardziej gdy widzą dziewczyne to myślą ,że mogą nawciskać mi kitów :p



Podobno w warsztacie sprawdzali mi wszytsko co jest mozliwe i powiedzieli ,że wszystko jest sprawne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedziala.

Przychylam sie do pogladu o zmniejszonych przelotach chlodnicy ( kamien ),

ew. zaklejonych zeberkach chlodzacych.

Sprawdzilbym wszystko sam bo jakos nie chce mi sie wierzyc zeby tak sie dzialo gdy wszystko jest sprawne.

Zakretka chlodnicy i termostat tez bym sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze objawy UPG też to mogą być, najpierw wywala płyn po mocnym rozgrzaniu, następnie przy wzroście obrotów (też po nagrzaniu) i finalnie gazy idą w układ zaraz po odpaleniu na zimnym silniku

oczywiście przytkanej chłodnicy, uszkodzonego korka czy uszkodzonej pompy wody nie można wykluczyć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem z chlodnica ( co prawda w puszce). Przyczyna byly skorodowane zeberka chlodnicy, ktore w 75% odpadly. Praktycznie chlodnica skladala sie z samych rurek i tym samym jej wydajnosc byla minimalna. Musze jednak przyznac, ze prawdopodobienstwo tego co napisal Adam jest duzo wyzsze. To o czym napisal Enduromaster tez moze byc przyczyna tych objawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten motocykl tak ma ze szybko nabiera temperatury ,mam taki sam ale nic sie z nim takiego nie dzieje . Widziałem w Niemczech duzo modeli i każdy miał zamontowany przełącznik wiatraka by szybko go studzić . Polecałbym mechanika wirago wadowice tylko ze tani nie jest .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...