Skocz do zawartości

Kawasaki gpx600r 89r zgasła na dobre


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu zabrałem od kumpla Kawasaki gpx600r 89r, gość jeździł raz na miesiąc i czasami przejechał z 2km i chował moto do garażu.

Obecnie jest u mnie pojeździłem trochę kawą wszystko było ok odpalała bez problemu ładnie szła do przodu i pewnego dnia pojechałem nią do pracy na nockę moto postało całą noc na dworze trochę popadało rano wsiadłem musiałem dłużej zakręcić żeby załapała, obroty były trochę nie równe poczekałem żeby się trochę zagrzała.

Przejechałem może z 2km i nagle moto zgasło nie chciało zapalić więc zostało mi pchanie do domu, i obecnie nie mam pomysłu co mogło zdechnąć wiem że to jest stary motocykl i wszystko mogło paść. dodam że kawa kręci silnikiem i od czasu do czasu strzeli mocno wydechu (jak długo kręcę na ssaniu) proszę o rady od czego zacząć sprawdzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było wilgotno to zacznij od układu elektrycznego - świece, przewody, fajki, zmierz napięcie akumulatora, sprawdź połączenie na klemach. Jak motocykl był jeżdżony na zasadzie 2km i do garażu to nie zdążył się rozgrzać i świece pewnie śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece wymieniłem, kable widać swoje przeszły ale na dzień dzisiejszy nie dostane u siebie kabli nawet na metry. akumulator naładowałem miernik pokazuje 12.37V przy próbie odpalania spada do 7v i silnik dalej nie wstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem aku raz jeszcze i w środku suchy brak elektrolitu

A czy na aku gdzieś jest napis "do not open" ?

To, ze jest suchy nie znaczy, ze jest zepsuty bo jak widać opierasz wiedzę o aku na kwasówkach a od tego czasu powstało wiele technologii w tym także aku, które są "suche".

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w próbę reanimacji nie wiem czy będę się bawił bo jutro poszukam u siebie w mieście czy dostane taki sam nowy jak nie to allegro. Co do oleju to wiem ze byl wymieniany jakieś 3 miesiące temu (sam przy tym bylem) akumulator to zwykły kwasiak. Nawet jest na aku skala ile powinno być elektrolitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak akumulatora nie dostałem u siebie w mieście, więc zamówiłem na allegro ale wczoraj zabrałem stary akumulator do pracy wlałem elektrolit naładowałem dziś rano włożyłem i kawa zapaliła tak szybko jak nigdy dotąd teraz aby nowy jak najszybciej doszedł. Także wielkie dzięki za pomoc duże piwo dla was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...