Skocz do zawartości

Racing Bike Oil-Additiv - MOS2 - co o tym myślicie?


ksu87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie coś w sklepie internetowym, ponoć zmniejsza zużycie silnika o 50% czytałem nawet gdzieś o tym w świecie motocykli, co o tym myślicie, a może ktoś tego używa?

Czy nadaje się to do przekładni w mojej Aprili RS 125 mam tam mokre sprzęgło, czy do oleju w dozowniku? :mrgreen:

http://www.liqui-moly.waw.pl/index.php?str...pa=6&grupa_1=66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne na ten temat jedni uważają że można stosować tego typy "szuwaksy" inni że to jest zabójcze.Ale nie obrazują tego na własnych doświadczeniach.Ja na swoim silniku też bym nie eksperymentował :roll: .Jeśli taki specyfik nie pomoże a i nie zaszkodzi to czemu nie ale po co wtedy pozbywać się niepotrzebnie kasy. Czy na pewno jest Ci potrzebne coś takiego?Przecież wystarczy używać odpowiednich oleji i przestrzegać wymian a moto na pewno będzie Tobie wdzięczne :) Dzisiejsze oleje są na tyle dobre że nie trzeba poprawiać kilkuset godzin pracy fachowców od petrochemii.

No ale to jest tylko zdanie mało wiedzącego jeszcze klapka :mrgreen:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej wiedzy dwusiarczek molibdenu MoS2 jest związkiem stałym czyli musi być to zawiesina jego cząstek w oleju.

To jest niezaprzeczalny fakt ponieważ jest on nierozpuszczalny w oleju.

I teraz pytanie czy jego rozdrobnienie będzie na tyle małe że będzie beż przeszkód przenikał przez pory filtra oleju , czy tez będzie powodował jego zapychanie

 

Ale niezaprzeczalnym faktem jest także że MoS2 tworzy warstwę poślizgową która ma bardzo dobre właściwości.

Smary stałe z zawiesina MoS2 sa stosowane przy bardzo ciężkich warunkach i dużych obciążeniach i ciśnieniach.

Tylko jakim cudem warstwa MoS2 ma się nie osadzać na sprzęgle ??

Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezaprzeczalnym faktem jest także że MoS2 tworzy warstwę przeciw poślizgowa .

Sorki Pipcyk' date=' że się czepiam :) , ale chodzi chyba o warstwę zwiększającą poślizg (zmniejszającą tarcie) :mrgreen: .[/quote']

 

Sorry masz racie , walnąłem gafę :)

Już poprawiam

 

Kurde wiedziałem co chciałem napisać a napisałem zupełnie co innego :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...