Skocz do zawartości

Problem po czyszczeniu gaźnika, Yamahe TTS 600


Sebav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem tydzień temu Yamahe TTS 600 i na zimno nie najlepiej paliła i nie było reakcji na wyciągniecie ssania, miałem wrażenie że przerywa więc postanowiłem wyczyścić gaźnik. Po skręceniu motorka jest tragedia nie potrafię go wyrególować.

Moto pali nie najgorzej, ale co jakiś czas strzeli w wydech i po dodaniu gazu przy schodzeniu z obrotów masakrycznie strzela i czasami wolno schodzi jakby lewe powietrze łapał. Na początku wydawało mi się że ssanie działa, ale teraz już nie wiem, bo np po wyłączeniu ssania potrafią obroty jeszcze podskoczyć.

 

Gaźniki są 2 na jeden gar, jeden mechaniczny drugi podciśniniowy który otwiera się po otworzeniu pierwszej przepustnicy na więcej niż 7mm wiec on nie powinien grać roli przy biegu jałowym? Dodam że swieca po próbach regulacji jest czarna

 

Proszę o pomoc bo to świeży nabytek a już coś zepsułem:(

Edytowane przez Sebav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czarna to za bogato, zobacz w serwisowce ile obr. śruba od mieszanki powinna miec, i to bedzie Twój pkt odniesienia,

 

a druga sprawa jak na ssaniu obroty sa wyższe to przecież normalne

 

na spokojnie jeszcze raz wyreguluj, nic nie zepsułeś,

 

 

a i czym czyściłeś gaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę i jak znajdę czas to sprawdzę membranę od AIRCUT, przy rozkrecaniu wydawała mi się że źle leży, ale może znowu krzywo ją wkreciłem. Ale dalej nei wiem czemu na wolnych źle pracuje.

 

Gaźnik czyściłem benzyną z baku, a moto praktycznie nie reaguje na śrubkę od składu mieszanki. Wiem że na ssaniu powinny byc wyższe ale on wchodzi na wysoki np po domknięciu ssania.

 

Mogę jakoś sprawdzić np zasysając powietrze z wezyka od AIRCUT czy zamknęło dopływ paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa dobra z tym ssaniem nie doczytałem,

 

masz na stówe za bogato, dlatego po włączeniu ssania obroty jeszcze spadaja, z reszta to sie pokrywa z kolorem swiecy

 

śrube od wolnych masz za bardzo wkrecona, dlatego wraca na wysokie jak wyłaczysz ssanie

 

sprawdz ta membrane, nie mam gaźnika przed oczami wiec ciezko mi na jej temat cos powiedziec

 

ale dodam że te gaźniki powinny być tak czy siak zsynchronizowane, wydaje mi sie ze wlasnie w tym problem

 

reasumujac, ustaw uboższą mieszanke i zsynchronizuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...