Skocz do zawartości

XJ550 Maxim okopcone świece


AdamYZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zacznę od początku, kupiłem wspomnianą Yamahę, która paliła na pych, do zrobienia były szczotki rozrusznika

 

zrobione, rozrusznik kręci elegancko

 

ale teraz problem, motocykl stał około 2 tyg.

 

i poza kręceniem to prawie nic się nie dzieje

 

czasem coś jakby załapał, strzeli z wydechu i tyle

 

świece okopcone, czyli za bogata mieszanka alee.........

 

no właśnie, świece wymieniłem, iskrę sprawdziłem jest lepiej niż bdb,

 

ssanie włączone manetka do oporu, powinno go zalać, a tu wtedy dopiero zaczyna załapywać,

 

świece wskazują na bogatą mieszankę ale ostatnie doświadczenie z kolei na ubogą tj. paliwo by nie docierało

 

 

a i jeszcze jedno pytanie z dziedziny elektryki, może kolega Bruns będzie wiedział

czy istnieje możliwość że iskra pojawia się na świecy tylko w momencie kiedy wciskam "start" a po puszczeniu zanika?

takie też objawy wykazuje silnik, podczas kręcenia rozrusznikiem przy włączonym ssaniu i odkręconej manetce pali, po odpuszczeniu gaśnie. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy istnieje możliwość że iskra pojawia się na świecy tylko w momencie kiedy wciskam "start" a po puszczeniu zanika?

 

 

Owszem istnieje taka mozliwość , łatwo to sprawdzić . Do każdej z cewek są podłączone dwa przewody NN , jaden to zasilanie cewki stałym plusem po zapłonie

drugi to sterowanie z modułu .

Podłącz do przewodu zasilającego cewkę miernik , albo kontrolke zrobioną z zaróki i kabelków i bedziesz wiedział czy zasilanie jest cały czas , czy tylko w chwili kręcenia rozrusznikiem . (czerwony włącznik na kierownict musi być włączony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ;) idę zaraz sprawdzić, dam znać wieczorem,

 

 

a swoją drogą dalej mnie intryguje co się dzieje z gaźnikiem,

 

świeca pokazuje za bogato, praktyka jednak odwrotnie



No dobra , nie wiem czy dobrze podłączyłem ale było by tak jak mówisz, napięcie na cewce jest tylko w momencie kiedy wciskam start,

 

tutaj film, przekaźnik tylko stuka bo wiadomo po wielu kręceniach już aku padło, w każdym bądź razie wcześniej palił w momencie obracania rozrusznikiem i gasł kiedy puszczałem "start"

 

https://youtu.be/tozgAiQdH-M

 

 

więc teraz pytanie dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę na filmiku . Zasilanie cewek plusem po zapłonie powinno być przewodem pomarańczowym , pod niego podlączyłeś miernik ?

Nie znam insalacji maxima i musiał bym popatrzeć w schemat , czemu tak sie dzieje . Może byc uwalony czujnik otwartej bocznej stopki , styk w klamce sprzęgła , lub czujnik pozycji neutral ( oczywiście jezeli ww,.wystepują ) .

Najprościej na npróbe to dać "bubla" na zasilaniem cewek , czyli pomarańczowy od cewek podłaczyć do dowolnego plusa po zapłonie . Ale to jest partyzantka aby odpalić i ewentualnie pojechać , usterki w instalacji trzeba szukać nadal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda schemat, jak coś mogę wrzucić w pdf w lepszej jakości,

 

 

wersja do pobrania http://speedy.sh/UQE4K/Yamaha-XJ550-Maxim-550-Wiring-Diagram-Service-Specifications-Manual.pdf

 

dodam że czujnik stopki bocznej odłączyłem - czarno biały kabelek wychodzący od modułu

 

a i jest to wersja usa

post-80806-0-41432600-1429129977_thumb.jpg

Edytowane przez AdamYZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzecim poście wkleiłeś film z pomiaru,który został źle przeprowadzony.

Zapewne kostka,w którą wtykałeś końcówki miernika łączy dwa przewody NN . Jeden z nich to zasilanie (jak pisał brunc), a drugi to impuls z impulsatora.

Wepnij się miernikiem (czerwony przewód) w kabel od zasilania a minusem (czarny) do masy motonga. Następnie przekręć zapłon i napisz co pokazał miernik

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem wszystkie 4 kable na obydwu cewkach

 

czyli plus na kabel, minus na mase moto i tak po kolei wszystkie

 

pokazywało na każdym kablu przy słabym a wręcz rozładowanym aku ~10V

 

stale oczywiście

 

 

czyli wydaje sie ok?

Edytowane przez AdamYZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...