Skocz do zawartości

Singiel 4T - którędy jeszcze może brać olej?


c64club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam "na warsztacie" silnik z crossidła na bazie Hondy CG. Najprostszy możliwy powietrzak z OHV i dwoma zaworami.

Żłopie olej tak, że w wydech na czarno pluje. Pierścienie miał starte, luzy aż szczelinomierza brakło, więc zostały wymienione, cylek wyhonowany. Uszczelniacze zaworowe także nowe, bo wydechowy puszczał. Trzonki przejrzane pod lupą, nie mogą kaleczyć uszczelniacza, a luz między trzonkami a prowadnicami jest tak "na warstewkę oliwy", jak w nowym silniku. Zawory dotarte idealnie, kontrolna porcja nafty w gnieździe nie przesącza się do komory. Kompresja jest świetna.

Ale tej cholerze nadal czegoś brakuje. Puszcza zasłonę dymną (tak od 2000 obrotów w górę) i oleju ze skrzyni ubywa w oczach. Oringa na kanale doprowadzającym olej w tym silniku nie ma, jest tylko dodatkowe pole na uszczelce i w sprawnym wystarcza, w dodatku na styku cyl-głowica w kanale tkwi ciasno spasowana tulejka ustalająca.

 

Którędy może jeszcze brać olej? między prowadnicami zaworów a korpusem głowicy? Takie ilości raczej nie są zasysane przez tłok w suwie ssania, tylko wtłaczane.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym nie jest oznaką spalania oleju jak dla mnie ale jak mówisz, że ubywa to widocznie to olej. A silnik dotarty po remoncie?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym jest niebieski. Czarny jest wyrzygiwany z wydechu olej. Po remoncie to może ze 3 minuty pochodził i już zaczął pluć

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żłopie olej tak, że w wydech na czarno pluje. Pierścienie miał starte, luzy aż szczelinomierza brakło, więc zostały wymienione, cylek wyhonowany.

Cylek Honowany, nowe pierścienie ale,stary tłok z rozbitymi rowkami pierścieni . I wytarczy , będzie pompował olej pierścienioami do komory spalania .

Nic więcej nie szukaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc, ktory honowal stwierdzil, ze tlok ok. Srednicowki nie mam pod reka, przywioze to zmierze. Z reszta nawet nie jest zuzyty/przytarty itp, ale rowki rzeczywiscie mogly dostac po rowie.

Dzieki, panowie.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...