Skocz do zawartości

RG 125 F 1992, odpalanie, dziwna kwestia


AdamYZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, posiadam 3 motocykle i z każdym dzieją się cuda, w tym dziale pożalę się na temat RG 125 F 1992 ;D

 

otóż silnik przeszedł remont, jeździł jak należy, nadeszła zima, stał nieodpalany

 

przyszła wiosna i sprawa wygląda następująco, kręciłem silnik b.długo i nic

 

wykręciłem świece, sucha - objawy jakby dysze były zabrudzone, no to ssanie + manetka do oporu, najwyżej zaleje, dalej nic...

 

przeczyściłem gażnik zamontowałem ponownie

 

znowu to samo

 

wlałem troche paliwa prosto w gardziel gaźnika i.....odpalił, chodził równo i wszystko w porządku, pojeździłem, ok

 

świeżo po przejażdżce odpalał bez problemu, pół dnia później też.

 

następny dzień same shit again.

 

rozumię to w ten sposób że "ma problem z zaciągnięciem paliwa", kranik filtr wężyki etc ok. dysze czyste.

 

 

czy mam rozumieć przez to słabą kompresję? nie miałem czym zmierzyć akurat więc głupio pytam.

 

pozdrawiam.

 

liczę na jakieś konstruktywne odpowiedzi, nie jestem mechanikiem i daleko mi do takowego, weźcie to pod uwagę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpalił,to normalnie silnik pracował ?

Na wysokich też ?

Objaw podobny do zbyt niskiego poziomu paliwa w komorze pływakowej.

Może zaworek iglicowy szwankuje ???

Czym czyściłeś gaźnik ?

Używałeś carb cleaner-a ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpalił pracował elegancko równiótko o dziwo ;)

 

na wysokich obrotach też super, wkręca się pięknie, nie gaśnie po gwałtownym dodaniu gazu

 

czyściłem benzyną i przedmuchiwałem, sprawdzę ten zawór iglicowy i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ssanie na 100% sprawne ? nie wiem jak w tym gaźniku jest ssanie rozwiązane , ale jeśli osobna dysza to sprawdź czy czysta i drożna........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to świadczy że tłok może się kończyć.......

 

pomiar kompresji warsztat samochodowy zrobi ci za 10 zł , pamiętaj tylko o manetce na opór i bardzo dobrze naładowanym akumulatorze , drożnym wydechu , i filtrze powietrza , a swoja drogą to miernik kompresji pasujący w dziurę po świecy na klucz 21 chyba 25 zł kosztuje..

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...