Skocz do zawartości

f4 cyka i cyka...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,luzy zaworowe spr przez 3osoby i sa ok,olej zmieniony, napinacz podciagniety ze sprezyna z larssona, wymieniony lancuszek rozrzadu, po zagrzaniu zaczyna cos cykac i przy gwaltownym hamowaniu,podczas zwiekszania obrotow cichnie juz... dzwiek tak jak na filmie (2:09)

Moze zawory? Nie musza sie w pewnym sensie ulozyc? Kolektory gdyby byly nieszczelne to raczej by pierdzialy i po zagrzaniu dzwiek by raczej ucichl... ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie dźwięki w swojej starej Hondzie CBR 600 F1 z 1988r. I w serwisie powiedziano mi, że to kosz sprzęgłowy. Olałem to i jeździłem zrobiłem ponad 8000 km i moto sprzedałem a z tego co wiem nowy właściciel nadal nim jeździ i nic się nie dzieje.

Powiedz jeszcze czy masz wersję na wtrysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz f4 czy f4i ? bo jak wiadomo f4 jest na gaźnikach więc wtrysk odpada.

 

kosz sprzęgłowy to raczej właśnie pukanie dość charakterystyczne.

 

a tych trzech osób i napinacza jesteś pewien w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko było tak sprawdzane to jak bym obstawiał wersję przedmówcy, czyli czy te 3 osoby są na tyle kompetentne, że zrobiły to zgodnie ze sztuką?Do głowy przychodzi mi też jeszcze pomysł, że może to być ślizg łańcucha rozrządu i warstwa teflonu jest już zdarta całkowicie do metalowego rdzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem pewien co do tych 3 osob, rozrzad byl wymieniany w serwisie, ogolnie po zakupie nie trykala tak, wydaje mi sie ze po zmianie oleju i ust zaworow zaczelo trykac chyba...a moze byc tak ze zawory sie musza ulozyc albo jest olej za rzadki? kolektory wg mnie odpadaja...pod wplywem ciepla sie rozrzesza metal, ruszalem samym kolektorem i luzow nie bylo tak naprawde, kosz sprzeglowy lekko szumi na wolnych obrotach ale po wcisnieciu klamki cichnie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie to rozrzedzony temperaturą olej + jedna płytka pod krzywką na granicy tolerancji (bo się innej z dostępnych dobrać nie udało - lepszy nieco za duży niż za mały luz)

Polecam zakup zestawu naprawczego : torba zielska i rura . Następnego dnia będziesz miał cykanie w dupie :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,wymienilem uszczelki kolektora, na pewno nie ma tam nieszczelnosci;

tak czy inaczej tryka sobie . . . ogolnie po rozgrzaniu slychac trykanie,po zgaszeniu cieplego silnika i zapaleniu go znow slychac glosniejszcze stukniecie, po czym zaraz milknie... juz sam nie wiem, mysle nad napinaczem jeszcze,tylko nie wiem czy go jeszcze podciagnac czy zalozyc manualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...