Skocz do zawartości

czy to panewki?


Rekomendowane odpowiedzi

złożyłem i jak na razie nic nie puka , mam pytanie panewka zawsze będzie stukać zanim korba zrobi dziurę w bloku? Strasznie dobrze mi się lata na tej kawie i zamierzam jeździć dopóki nie padnie do końca i wtedy sprowadzić sobie nowy piecyk z zachodu. , ale też nie chciałbym lecieć ponad 200 i mieć niespodziankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie napier....dzielać a nie stukać. Niemożliwe żebyś miał taki luż o jakim pisałeś wcześniej i nic nie słyszał. Jak nic niepokojącego nie słychać to raczej będzie dobrze.



O tak stuka panewka:

 

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korba "stoi" na czopie to sprawa jest bliska finałowi . Własnie przypaliła i zdeformowała się warstwa kontaktowa panewki . Także jak chcesz latać 2 paki to możliwe że nie zdążysz osiągnąć tej prędkosci i wygrasz karmnik .

Nie przychodzą mi do głowy inne "łagodniejsze" pomysły tej stojącej korby . Może jakiś syf się tam dopiero co wtłoczył .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak najlepiej działa różdżka Harego Pottera ,robiłem swego czasu z kumplem w aucie taki myk z panewką ,kupiliśmy pastę do docierania zaworów i pasek filcowy na szerokość panewki ,na filc nałożyliśmy pastę za polerowaliśmy czop korbowy z nagaru starej panewki ,założyliśmy nową i lata do dziś .

Edytowane przez Daniel1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na necie filmik jak chodzą moje korby , oczywiście nie mówię tu o tej z luzem , tylko o trzech pozostałych , choć moje mają trochę mniejszy opór.

Dodam ,że dziś zrobiłem 50 km i nic nie słychać ,ale silnika nie kręciłem wyżej jak 6k rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specyfików , jest marketing .

 

Nikt nie powie Ci "śmiało zapierdalaj 2 paki" bo niewielu widziało "stojące korby" i późniejsze efekty. Ale twoje moto i brocha więc jak Ci tam pasuje .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś , była brzydka pogoda , nudziło mi się wszystko sobie przemyślałem i wyciągnąłem silnik i jak na razie ściągnąłem samą górę korby są tak samo sztywne nic się nie zmieniło , przejechałem tak ok 100 km ,ale nie przekraczałem praktycznie 6-7k rpm , jutro biorę się za rozpoławianie i zrobię to patentem Daniela1992 , mam pytanie czym uszczelnić kartery silnika i czy jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek 12128 ty tak na poważnie ?? :notworthy:

 

Wbij sobie do głowy, że ten piec już zakończył swój żywot. Ewidentnie próbujesz zrobić żeby nie stukał i pewnie wpie***lić kogoś na mine. Tylko się nie przelicz bo jak przyjedzie kupiec i zorientuje się co i jak to zamiast wydatku na nowy piec będziesz musiał jeszcze ze 4kzł na dwie jedynki wysypać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiki , właśnie ,że jeszcze nie stuka i chcę zrobić tak żeby nie stukał jak najdłużej.

Limo będę zmieniał tylko na korbach panewki także 8x60.

Niestety wczoraj zdążyłem odkręcić tylko miskę i inne duperele żeby jutro tylko rozpołowić , w misce nie ma śladu opiłków jest tylko trochę sylikonu po poprzednim właścicielu , w smoku też nie ma opiłków.

Panewek brązowych niestety nie ma nigdzie w europie dlatego z miesiąc sobie poczekam na paczkę , będę miał czas żeby wszystko ładnie oczyścić i zająć się wałem.

Mam jeszcze jedno pytanie w serwisówce pisze ,że są 3 rodzaje panewek niebieskie , bez barwne i brązowe , na korbach mam nabite brązowe pieczątki , czyli brązowe panewki tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...