Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 600 SRAD 1999. Nie odpala na ciepłym silniku. Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem podobny objaw w FJ. Okazuje sie ze u mnie mase rozrusznik bierze przez takie blaszki wewnatrz rozrusznika. Rozebralem rozrusznik wyczyscilem miejsce styku tych blaszek z korpusem rozrusznika oraz podgialem te blaszki. Teraz rozrusznik wyraznie lepiej kreci na zimnym otaz nie przerywa podczas krecenia na goracym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie zacząłem od rozrusznika i przetestowania aku (testerem mgneti marelli) jednka nic to nie dało. dziś będe wkładał nowy altek zobaczymy co dalej. Ja ładowanie równiez miałem a stojan miał przebicie, ładowanie 14.25V a jednak. Jeśli jeszcze nie sprawdzałes to zobacz ten rozrusznik, po wyczyszczeniu podłącz go na krótko zobacz jak kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należy sprawdzić uzwojenie rozrusznika a nie alternatora bo jest opcja, że właśnie na ciepło uzwojenia zwierają. Taką kontrolę moze przeprowadzić profesjonalny warsztat ze stołem probierczym bo trzeba te uzwojenia obciążyć dużym prądem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należy sprawdzić uzwojenie rozrusznika a nie alternatora bo jest opcja, że właśnie na ciepło uzwojenia zwierają. Taką kontrolę moze przeprowadzić profesjonalny warsztat ze stołem probierczym bo trzeba te uzwojenia obciążyć dużym prądem.

Rozrusznik sprawdzony w warsztacie zajmujacy sie takimi naprawami, rozrusznik ok. okazało się że to altek robił zwarcie dla tego ciężko było mu kęcić rozrusznikiem. Opinia gościa z tej własnie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sytuacja wygląda następująco. Nowy akumulator, WSZYSTKIE styki, kostki itp przeczyszczone i zakonserwowane, luzy zaworowe zrobione, kompresja na poszczególnych cylindrach : 13,2 13,1 13,2 13,3 BAR. I znowu zimny pali na dotyk, na ciepłym jest spadek napięcia do 4V i nie chce odpalić ( to samo przy akumulatorze samochodowym). Przy odpalonym samochodzie ( 14V ) motocykl odpala normalnie.... Najlepiej byłoby sprawdzić poprzez podkładkę jakiegoś innego rozrusznika wraz z przekaźnikiem rozrusznika. Macie może ejszcze jakieś propozycje ? Pozdrawiam

A w którym miejscu ten spadek , na samym aku czy gdzies w instalacji ?? Jeśli nie na aku to gdzie ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem odpalania na ciepłym rozwiązany !! Okazało się, że rozrusznik miał przebicie na uzwojenie, po wymianie rozrusznika pali na dotyk. Aktualnie jeszcze jednym i delikatnym problemem jest odpalenie motocykla po zgaszeniu, gdy się jeszcze nei dogrzał, wtedy tak jakby nie reagował na ssanie i potrzebował przekręcenia manetki gazu przy odpaleniu i chwilka podtrzymania na obrotach. No gaźniki były regulowane i czyszczone, a wcześniej nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy się jeszcze nei dogrzał, wtedy tak jakby nie reagował na ssanie i potrzebował przekręcenia manetki gazu przy odpaleniu i chwilka podtrzymania na obrotach.

No to jescze kilka takich niedogrzanych odpaleń i jak dobrze trafisz to będziesz musiał świece wymieniać. Nie gaś niedogrzanego .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...