Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2015


zamela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od +-15 lat siedzi mi w glowie plan objechania Polski dookoła a pojawił się on po przeczytaniu artykułu w gazecie Świat Motocykli gdzie bohater opowiadania okrążył kraj na ETZ ale wiadomo że mając wtedy 13 lat to było nie realne z powodu finansów , braku moto i innych barier .
W zeszłym roku choroba zwana motocholizmem wróciła , zakupiłem dr125 i na tym maleństwie chciałbym zrealizować dawny plan który ma być w dużej mierze przygodą czyli spanie głównie w namiocie tam gdzie się da to nad wodą (rzeki , jeziora) a gdzie będzie to utrudnione to u rolasa za płotem.
Biwakowanie to dla mnie nic nowego bo w ciągu roku spędzam tak wiele nocy na rybach więc cała otoczka z tym związana to pikuś. Z podróży jakie zaliczyłem to kiedyś piździkiem dookoła dawnego woj kaliskiego (ogar ledwo dyszał po tej trasie) a później to tylko na 4 kółkach to Bułgarii Turcji całkowicie w ciemno nawet jedna osoba nie miała paszportu :| , wyjazdy na Ukrainę to głównie na ryby tez bardzo niskobudżetowe bo to podstawa.

Do tego czasu muszę skonstruować jakieś kuferki z aluminum z tym technicznego problemu nie będzie bo trochę grzebię TIGem , zamontować uchwyt do nawi , gniazdo zapalniczki ogólnie przygotować jednoślad od strony technicznej.
Do rzeczy plan jest by w podróż wyjechać w sierpniu ponieważ najprawdopodobniej prędzej będę za granicą i w połowie września znowu wyjadę .}
Trasę rozpocząłbym z Pleszewie kierując się na północny zachód w kierunku Świecka >Szczecina >dalej na wchód do Łeby >Gołdapi >dalej na południe Brześć >Przemyśl >Ustrzyki > następnie trasa w kierunku zachodnim średnio dopracowana nie wiem jak tak mały moto poradzi sobie w górzystym terenie > dalej Nysa >Żagań i powrót do PPL .
To ma być pierwsza dłuższa podróż ( +- 3500km) dająca jakiś obraz podróżowania moto bo w głowie są śmielsze pomysły ale do tego potrzebował będę prawka , moto (trampka , Afrike ) oczywiście funduszy , kompanów itp itd.

Jakby był ktoś chętny to proszę pisać tak samo jak jak ktoś ma sugestie związane z tym pomysłem.

Edytowane przez zamela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jak plan, jak motocykl sprawny to spokojnie dojedziesz. Ale mnie zaciekawiło co innego - te ryby na Ukrainie. Napiszesz coś?

P.S. Mam rodzinę w Kaliszu na ryby jeżdżą na około konińskie kanały. ale mnie zawsze kusi Prosna ze spinningiem. Żyje ta rzeka?

pzdr Staszek

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię coś podobnego tylko etapami, mam już zrobiony odcinek od Goładapii do Przemyśla czyli tzw. ścianę wschodnią a jak się z deka ociepli to planuję sieknąć od Przemyśla na zachód. Momentami trasa bardzo ciekawa np. podlasie, suwlszczyzna ale momentami nudna. Nie mniej jednak kresy wschodnie to ciekawy temat, a dalej się zobaczy. Rób foty to się zmontuje jakąś relację i może się ciekawe miejsca pokryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaciekawiło co innego - te ryby na Ukrainie. Napiszesz coś?

P.S. Mam rodzinę w Kaliszu na ryby jeżdżą na około konińskie kanały. ale mnie zawsze kusi Prosna ze spinningiem. Żyje ta rzeka?

pzdr Staszek

W okolicy Iwano-Frankowska mam rodzinkę (repatryjanci) i czasami ich odwiedzamy a ja pasjonat spinningu zawsze znajde rzeke czy jakies bajora żeby połowić

Dniestr piekna rzeka ale żeby połowić można jechać bliżej nawet nie wyjeżdżając z PL wystarczy uderzyć na Bug tam jeżździmy z kumplami 1 lub 2x w roku i wyniki są zadowalające bo łowię tam więcej drapieżników niż w okręgu kaliskim w 2 lata :/ .

Co do Prosny hmm w samym Kaliszu tam gdzie się ona rozdziela w parku idzie połowić mam na myśli spinning później w dół rzeki to okolice Jastrzębnik ale zasada jest taka im trudniej dostępne miejsca tym większa szansa na cokolwiek bo wody u nas nie ma a wędkujących sporo a do tego Prosna przekłusowana i strasznie płytka . W 2013r robiłem spływ pontonem z wysokosci Gołuchowa do Warty w Dębnie i tylko kilka miejsc namierzyłem głębszych jak 2metry przy podniesionej lekko wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej Kalisza ładnie Prosna wygląda, np. okolice Grabowa.

Żydowo i w górę jest dzika meandrująca jednak dla mnie za daleko bo to juz wolę nad Wartę jechac.

W okolicy Grabowa ma powstać zbiornik "WIelowieś Klasztorna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

w 2015 roku plan spalił na panewce z kilku powodów w 2016 niby kilka warunków spełniłem ale znowu robota mnie ograniczyła na tyle że nie było mowy o podróży i w tym mam nadzieje ze próba dojdzie do skutku, obecnie działam przy moto , przygotowuje sprzęta do wyjazdu.
Plan jest jechać w połowie maja tak żeby majówkę i pierwszy tydzień maja poświecić szczupakom i blokom a II połowa miesiąca to trasa.
Co do jednośladu to wybór padł na leciwą WSK 125 którą w 2016r po okolicy nakrecilem kilka tys km bez awarii po wcześniejszym remoncie w krótym to wymieniony został wał , cylinder na oryginał żeliwny , tłok AK20 , CDI , gaźnik kopia dellorto obecnie robię wahacz i montuje bagażniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak jak mówiłem to też zrobiłem - objechałem prawie całą PL dookoła a dlaczego prawie bo w górach WSK nie miała siły jechać pod górki a wspinanie się na 1 biegu bylo zbyt uciązliwe dlatego po bieszczadach kierowałem się w stronę domu opuszczając Tatry , Dolny Śląsk i Opolszczyznę .

Na trasie jedyne awarie jakie mi się przytrafiły to zerwana 1 szprycha w tylnym kole w miejscowości Sejny wymieniłem na zapasową , na Ukrainie koło Tucznej całkowicie siadł ślimak licznika ale nie ma się co dziwić te ich drogi ulewa do tego jazda w 20cm glajdzie - masakra.

WYjazd rozpocząłem z Pleszewa (wlkp) dalej w kierunku Kostrzyna , Wolina , całe wybrzeże , obwód kaliningradzki , wschodnia ściana az do Bieszczad do Wołosate.

post-79424-0-25645500-1495723703.jpg

post-79424-0-28813300-1495723712.jpg

post-79424-0-86847200-1495723719.jpg

post-79424-0-47131000-1495723730.jpg

post-79424-0-37857500-1495723739.jpg

post-79424-0-04836600-1495723748.jpg

post-79424-0-85972000-1495723772.jpg

post-79424-0-19630600-1495723792.jpg

post-79424-0-45847500-1495723802.jpg

post-79424-0-41960200-1495723812.jpg

post-79424-0-60405700-1495723820.jpg

post-79424-0-87738200-1495723828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...