Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla z Niemiec


kilu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:icon_question:

 

 

 

Wymaldowanie zawsze bylo na zielonym papierze ktore kazdy dostawal od reki w momencie wyrejestrowania a nie po jakims tam czasie.

 

:crossy:

 

Niedoczytales. Wymeldowanie jest oczywiscie od zaraz , ale w formie pieczätki w "duzym Briefie", a nie w formie zielonej kartki. 2 lata temu , i rok temu wymeldowywalem motorki - i zadnej zielonej kartki.

Owszem -kiedys bylo wymeldowanie na osobnej kartce ale to zmienilo sie tak +- 2 lata temu, dlatego smiem twierdzic, ze skoro motocykl posiada wymeldowanie w formie zielonej kartki-to byl wymeldowany przed dwoma laty albo i wczesniej. Ale moge sie mylic :bigrazz:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiem, wiem. Szukajka... :notworthy: No szukałem pół nocy, znalazłem tyle info że przestałem w ogóle rozumieć co jest pięć. Jedni piszą tak, drudzy inaczej, tematy stare a przepisy może się zmieniły. W Googlach też szukałem.

 

Do sedna - jakie kwity mają być z motocyklem z Niemcowni? Mam zamiar nabyć moto stamtąd, kupując od gościa tutaj w PL, czyli umowę po polsku już z nim spiszę. Ale jak to jest z tym dowodem rej. z Niemiec?

 

Podobno musi być kwit o wymeldowaniu, ale potem czytam że moto nie może być wymeldowane?

 

 

Brief? Mały, duży czy oba?

 

 

Podobno trzeba mieć 2 dokumenty z nr. motocykla, czyli Brief i co jeszcze?

 

 

Jeśli brakuje jakiego dokumentu to motocykla nie kupować?

 

 

Talbica rejestracyjna potrzebna?

 

 

Tłumaczenia i podatki to wiem co i jak. Nie kumam tylko tych kwitów z Niemiec.

 

 

Sorki za tysięczny temat o moto z Niemiec. Po uzyskaniu soczystej odpowiedzi temat będzie usunięty. :notworthy:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci:

-dowód rejestracyjny z niemcowni (z taka pieczatka duza na srodku U cos tam)

-tlumaczenie dowodu

-tlumaczenie umowy k-s

-przeglad

Z motocyklem z niemcowni nie dostaniesz

przeglądu

tłumaczenia umowy(w ogóle bzdurą jest tłumaczenie umowy gdy można spisać dwujęzyczną)

tłumaczenia briefu.

Dowód rejestracyjny z taką dużą pieczątką U cos tam....no comments.

 

A teraz fakty:

  • Niemcy
    • Kompletujemy wymagane dokumenty:
      • Dwujęzyczną umowę kupna pojazdu - musi ona zawierać wyszczególnioną cenę w EUR oraz adresy sprzedawcy i nabywcy, przy czym adres nabywcy powinien być w Polsce - jeśli go nie będzie, powstaje problem przy rejestrowaniu w polskim wydziale komunikacji;
      • Kartę pojazdu (Fahrzeugbrief) - znaną w Polsce jako brief - musi być dostarczona przez sprzedającego razem z pojazdem. Sprzedający powinien przekazać dwa dokumenty - tzw. duży brief - odpowiednik karty pojazdu i mały brief - odpowiednik dowodu rejestracyjnego.
      • Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu (Abmeldebescheinigung) - będzie razem z pojazdem lub do otrzymania juz w urzędzie komunikacji, jeśli pojazd nie został wymeldowany wcześniej. Niektóre Landy nie stosują już wymeldowania, dając tylko odpowiednią pieczątkę w Briefie.

Jeśli będziesz miał tablicę niemcową to znaczy, ze jest niewymeldowany i go nie zarejestrujesz bo przy wymeldowaniu trzeba zdać tablicę.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał tablicę niemcową to znaczy, ze jest niewymeldowany i go nie zarejestrujesz bo przy wymeldowaniu trzeba zdać tablicę.

Czyli jeśli kupisz moto z niemiecką tablicą, to nie zarejestrujesz (edit:literówka) go w PL?! Pytam bo nie wiem...

Edytowane przez pa2olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz fakty:

 

:notworthy: Konkret odpowiedź. Czyli trzeba mi Brief (w formie 2 kwitów, mały i duży) i Abmel-coś-tam. No i umowa.

 

 

Gdzieś czytałem że musi być wymeldowany w DE. Potem czytałem że jak tam jest wymeldowany to w PL nie da rady zarejestrować... Dlatego m.in. założyłem temat bo już burdel w głowie miałem od tych sprzecznych info. Teraz co nieco kumam. Wczoraj oglądałem moto, rejestracji na nim nie było. Kwitów nie oglądałem bo moto w innym miejscu niż papier, na dniach będę miał wgląd w kwity.

 

 

A co jeśli kupuję od polaka który przywiózł ten motocykl do PL? Ja piszę umowę z nim normalnie a dodatkowo On mi daje swoją umowę z Niemcem i będzie git?

 

 

Jakby ktoś chciał wiedzieć to chodzi o GS500E. :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to import prywatny, to dostajesz najczęściej umowę bez wpisanych danych kupującego i na miejscu wpisujesz swoje dane i wygląda jakbyś miał umowę z Helmutem podpisaną.

Jesteś mało subtelny...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to import prywatny, to dostajesz najczęściej umowę bez wpisanych danych kupującego i na miejscu wpisujesz swoje dane i wygląda jakbyś miał umowę z Helmutem podpisaną.

 

Rownie dobrze mozesz umowy wogole nie dostac / spisac ( nie jest bowiem obowiazkowa ) To co pokazesz w PL to mozna sobie ..... inna bajka, ze w/g PL przepisow - lamanie prawa.

 

Qurim

 

1 Fahrzeugbrief i Fahrzeugschein ( stare - aloe dalej obowiazuja )

 

lub

 

2 Zulassungsbescheinigung Teil I i Zulassungsbescheinigung Teil II ( nowe )

 

W obydwu ( Fahreugschein i Zulassungsbescheinigung Teil I ) masz wpisy do kiedy jest przeglad technichny ( TÜV ) mozesz tez dostac TÜV na papierze formatu A 4 dodatkowo. Nie jest konieczne.

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji to zrobię a nawet dzisiaj ale później..

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...