Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla z Niemiec


kilu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha w przypadku 125 - tek nie zawsze wydaje Zulassungsbescheinigung Teil II ( Duzy ) zastepuje je wlasnie Betriebserlaubnis

 

moim zdaniem da rade ale to nie zalezy odemnie a od uzednika i jego wiedzy na ten temat.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL! przecież umowa kupna, czyli akt własności - zmiany właściciela pojazdu, to jest absolutna podstawa na całym chyba świecie. nie wiem, jak można próbować urzędowo zmieniać właściciela (przerejestrowanie to właśnie oznacza), jeśli nie ma się na to kompletnie żadnego dowodu (umowy)...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Niemczech umowa K - S nie jest jakakolwiek podstawa prawna przy zakupie pojazdu. Ten kto ma papiery jest wlascicielem pojazdu, w stanach z tego co wiem rowniez ten kto moa Titel jest wlascicielem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was Forumowicze

 

Posiadam Yamahe DT 125RN z niemiec. Kupiłem ją jakieś 4 lata temu od polaka. Dokumenty jakie mi dał to: Fahrzeugschein, Betriebserlaubnis, Erganzungsblatt zum Fahrzeugbrief, no i umowa z nim. Czy powinnien mi wtedy dac umowę z Niemcem? Czy jest ciągłość bo tak naprawde on miał z Niemcem a ja mam z tym od kogo kupiłem w Polsce to go powinni sprawdzać? Gdy kupiłem motor tak się zbiegło że musiałem wyjechać i nie zdążyłem moto zarejestrować. Teraz bym chciał. Czy te dokumenty mi wystarczą do rejestracji? Czy coś będą sapać ci z Wydziału że tak późno rejestruje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Forumowicze

 

Posiadam Yamahe DT 125RN z niemiec. Kupiłem ją jakieś 4 lata temu od polaka. Dokumenty jakie mi dał to: Fahrzeugschein, Betriebserlaubnis, Erganzungsblatt zum Fahrzeugbrief, no i umowa z nim. Czy powinnien mi wtedy dac umowę z Niemcem? Czy jest ciągłość bo tak naprawde on miał z Niemcem a ja mam z tym od kogo kupiłem w Polsce to go powinni sprawdzać? Gdy kupiłem motor tak się zbiegło że musiałem wyjechać i nie zdążyłem moto zarejestrować. Teraz bym chciał. Czy te dokumenty mi wystarczą do rejestracji? Czy coś będą sapać ci z Wydziału że tak późno rejestruje?

 

Pozdrawiam

Używaj wyszukiwarki kolego.

Przeczytaj ten temat.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam moto z niemiec i posiadam do niego stary niemiecki duzy brief, malego nie mam i zaswiadczenie wymeldowania. Wymeldowanie bylo 2.11.1999 r. Teraz chce zarejestrowac i jest klopot z rejestracja w wydziale komunikacji bo nie mam malego briefu. Ale mam pismo z niemieckiego wydzialu komunikacji ze maly brief zostal zatrzymany dnia 2.11.1999r. a nowego nie da sie wyrobic bo archiwum ma zapisane dane do 7 lat wstecz i powyzej 7 lat sie kasuja. Co mam teraz zrobic? Pewnie wtedy tak bylo ze jak sie wymeldowalo motocykl to oddawalo sie maly brief. Moze ktos wie co teraz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie co teraz zrobic?

 

owszem, przeczytać cały wątek, w którym pozbierałem dla Ciebie i podobnych osób zbyt leniwych, żeby poszukać samodzielnie, tematy z problemami z rejestracją z niemiec

a na przyszłość wziąć sobie do serca przysłowie, i być mądrym przed szkodą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...