Skocz do zawartości

Odpowietrzenie hamulca


Narky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio kupiłem nowe tarcze i nowy przewód hamulcowy przedni.

Wszystko zrobiłem jak należy, sterylnie.

Odkręciłem wlew płynu, nalałem na maxa, odkręciłem zaworek od odpowietrzania i czekałem aż zacznie lecieć.

Po jakiś 5 minutach płyn zaczął wylatywać. Dolałem płynu na maxa, zakręciłem zbiorniczek, zakręciłem zawór.

Zacząłem pompować i luzować zaworek. ( Tak jak w samochodach ). Mimo mojego zdziwienia, hamulec nie robił się twardy. Caly czas taki miękki jakby w ogóle oporu nie miał. Jest jakiś sposób na odpowietrzenie albo wgl powiedzenie mi co się dzieję ? ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustaw przewód jak najbardziej pionowo. Kup strzykawkę 200ml w aptece, załóż na nią wężyk i wtłocz płyn przez odpowietrznik zacisku. Ew. pompnij kilka razy klamką i trzymając ją wciśniętą poluzuj na chwilę śrubę od przewodu hamulcowego przy pompie - powinno pomóc bo na 95% masz zapowietrzoną pompę a jej nie odpowietrzysz przez zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Z grubsza tak, pompujesz pompa, trzymasz wciśnięta klamkę, popuszczasz śrubę od przewodu, zakręcasz śrubę, puszczasz klamkę i tak do skutku.
Owin to sobie wszystko szmata żebyś wszystkiego nie zachlapal płynem hamulcowym

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 25.06.2023 o 21:59, Totek056 napisał:

A mniej więcej ile razy tak zrobić by puściło bo walczę i walczę z hamulcami i nic a chyba już dziś z 20razy odkręciłem ten wężyk by odpowietrzyć pompę i dalej nic

Do 10 razy max. Coś masz Nie tak, puszcza gdzieś ciśnienie bokiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompujesz klamką? I śrubę przy wężyku odkręcasz przy wciśniętej klamce? Zakręcasz śrube też przy !!nadal!! wciśniętej klamce? Klamkę puszczasz dopiero jak zakręcisz śrubę przy wężyku.
Powtarzasz procedurę.

Oczywiście odpowietrznik przy zacisku też zakręcony.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...