Skocz do zawartości

ludziska pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi Kolego o głośny, ja fachowcem nie jestem ale wziąłem ze sobą fachmana:-) , sprzeglo szarpalo, i tak jak pisalem bylo kilka innych drobiazgow niestety

 

Jeżeli po słowach tego "fachmana" utworzyłeś te 2 wątki to dam Ci radę - więcej go ze sobą nie zabieraj:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/171697-szarpanko-na-jedyneczce/

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/171727-glowka-ramy/

 

Gdybym to ja sprzedawał taki motocykl i kupujący by zaczął mi jeździć nim dwójką bez gazu to by dostał solidny opierdziel i na tym by się oględziny skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś sie na 100 KM motocykl jak umarlak na trumnę .

 

Faktem jest, że kultura pracy skrzyni biegów w yamaszkach, porównując do konkurentów japońskich o tym samym przebiegu pozostawia wiele do życzenia :)Też przesiadłem sie z suzuki, hondy i drażni (nawet zajechane silnikowo kawasaki miały kulturalniej i precyzyjnej pracujące skrzynie biegów, ale widać taki u fortepianów klimat) mnie to.Co do napędu to akurat zbiłbym ten tysiąc na wymianę bo to normalna sprawa.

 

Jak to mawia mój znajomy, starszy motocyklista „salonowa yamaha pracuje jak kilkunastoletnia Honda” :)

 

A to ten model o którym pisałeś wyżej czy jakiś inny egzemplarz?

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Nie pali się przecież z zakupem. Dobrze zrobiłeś, lepiej czasem poczekać i na chłodno coś znaleźć. Sam bym nie kupił FZ6 bo jest takie kanapowate. W moim odczuciu dużo lepszym motocyklem był fazer na gaźnikach.

 

I mniej wydasz i mniej stracisz przy odsprzedaży.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że ludzie z góry zakładają że przecież zawsze musi być jakiś upust, bo się należy i już. A potem mają jeszcze pretensje że tyle kilometrów na darmo :banghead:

smutne jest to ze ludzie czasem w perfidny sposób oszukują próbując zlapac jelenia i dopiero na miejscu okazuje się jaka to igiełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego sprzedającego igła, to będzie zadbane moto w stanie prawie jak z salonu a dla innego , to bedzie cos poskladane z 3 róznych motocykli z pogietym bakiem,kolektorami i cieknącym olejem.

 

Fazerów, gs, jest taka masa ,że podróżowanie po 500 mija sie z celem .

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Smutne jest to, że ludzie z góry zakładają że przecież zawsze musi być jakiś upust, bo się należy i już. A potem mają jeszcze pretensje że tyle kilometrów na darmo :banghead:

 

 

Czemu smutne. Przecież negocjowanie to normalna rzecz w handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Araba może i tak. Natomiast są ludzie którzy nie lubią się targować i niestety muszą zawyżać ceny bo klient wręcz oczekuje że coś urwie, inaczej to kiepski interes i sąsiad powie że frajer.

 

Rasizm?

I to u Moderatora?

 

Zgadzam się z przedmówcą, że targowanie jest dość naturalne w handlu. Targowanie upustu w hurtowni, w salonie samochodowym czy u "meblarza nie powinno dziwić. Jest to praktyka powszechna i dotyka wielu dziedzin oraz produktów w różnych przedziałach cenowych bez znaczenia czy to rzeczy salonowe czy może używane.

 

W kwestii motocykla cena powiedzmy, że dotyczy opisanego stanu. Czasem jednak wystawiającemu zapomni (również w rozmowie telefonicznej poprzedzającej wizytę) się o kilku detalach i cena jaką dał nie odpowiada stanowi zastanemu na miejscu, a którego w danej cenie oczekiwał zainteresowany.

Skoro towar nie odpowiada opisowi, a zatem i cenie to niczym dziwnym nie powinno się wydawać chęć jej dostosowania (zmniejszenia o przybliżoną wartość napraw) do stanu faktycznego.

 

Rynek motocyklowy to generalnie cyrk na kółkach.

Edytowane przez alexander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

 

Natomiast przyjrzyjmy się usterkom o których wspomniał Arturo:

- szarpie po dodaniu gazu (jak się jedzie na obrotach bliskich biegu jałowego to nic dziwnego że szarpie)

- kosz sprzęgłowy hałasuje (na luzie to normalne jeśli po wciśnięciu sprzęgła ucichnie, każde moto tak ma)

- napęd do wymiany (tu ciężko powiedzieć nie widząc zdjęć)

 

Powiedzmy że na miejscu sprzedającego na napęd mógłbym opuścić, ale jakby klient chciał zniżkę za te wszystkie rzeczy to bym go wyśmiał i wysłał do szkoły nauki jazdy.



P.S. jaki znowu rasizm? Byłeś kiedyś w krajach arabskich? Tam jeśli się nie targujesz to sprzedawcy uważają to za obelgę. Dlatego podałem ich jako przykład.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ty byś wyśmiał, inny by sprzedał taniej.



Ja się targuję o wszystko. Zawodowo zajmuję się targowaniem. Raz koledze odpuściłem, (kupując motocykl) a potem żałowałem bo takie jaja z tym sprzętem wyszły że szkoda gadać.

 

Jak by nie patrzeć, kupując używany motocykl kupujesz kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kota w worku , ja dopiero zaczynam przygodę z dwoma kółkami a już się o tym przekonałem ,jak pisalem smutne jest to ze sprzedajacy zazwyczaj patrzy jsk ustrzelic jelenia a targowanie mam we krwi jako ze s Krakowa jestem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się na forum danego motocykla (FZ6 pewnie ma jakieś) i tam prędzej wyrwiesz zadbany sprzęt od motocyklisty z prawdziwego zdarzenia, którego stać było na utrzymanie sprzętu :) Jak kupujesz z forum to wtedy masz możliwość prześledzenia postów tego użytkownika i przejrzenia, jakie miał problemy z tym motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...