Skocz do zawartości

Nie ciągnie paliwa gdy zimny.


Narky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Takie mam pytanie do was.

Gdy motor jest zimny, i kopę go to nie dostaje paliwa ... Gdy pokopę dłużej świeca jest lekko mokra. SSanie w tym wypadku nic nie daje.

Gdy wleje mu mieszanę bezpośrednio do cylindra przez świecę to odpali. Pochodzi, zagrzeje się i trzyma obroty.

 

Czym może byś spowodowane nie dostawanie paliwa gdy zximny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CRce jest gumowy króciec gaźnika? Sprawdź czy guma jest jeszcze gumą. Możliwe, że po delikatnym rozgrzaniu odzyskuje swoje właściwości i podciśnienie działa jak należy. Przy próbie odpalenia potraktuj go dezodorantem czy czymś łatwo palnym w sprayu. Jeśli zagada, to masz odpowiedź co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyśliłem się, że coś jest z tym zasysaniem ... Tak jest gumowa taka przedłóżka. Jeżeli chodzi o podanie paliwa bezpośrednio do cylindra to też nie zawsze odpali. Jak wpsiknąłem troche nitro to odpala bardzo dobrze odrazu. Czyli mam sprawdzić między gaźnikiem a cylindrem. Dzięki, sprawdze i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe uszczelki przy membranie. Znalazłem na tej gumie między gaźnikiem a membraną takie przetarcie ( wymaga wymiany ) narazie złapałem to na sylikon temperaturowy. Nie było dziurki ale zalepiłem dla świętego spokoju. Układ dolotowy wychodzi na to, że sprawny. Zostaje mi sprawdzić te uszczelnienia... Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić na 100% że jest to walnęte uszczelnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem uszczelnienie od strony magneta, krócic od gaźnika, uszczelki membrany, uszczelki pod cylindrem, uszzcelki pod głowicą. Cylinder nie ma rys, tłok to samo. Gaźnik przeczyszczony.

 

Po tym remonciku motor odpalił pochodził na niskich obrotach przez 30 minut. Zgasiłem go. Po czy znowu to samo. Nie chce odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej świeca sucha ??

 

to że cylinder nie ma rys o niczym nie świadczy -może mieć bardzo niską kompresję i wtedy zimna nie zaciągnie sobie paliwa ja to w dt80 przerabiałem , kompresji miała 6 bar , zimna zapalała albo jak jej się strzykawką paliwo podlało pod świecę albo z samostartu/plaka potem z ciepłą nie było problemu przyczyną była bardzo niska kompresja , po remoncie jest ok.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok wymieniany 20 mth temu i jeżdzony naprawde lekko.

Sprężanie wynosi 11, więc nie jest za niskie.

 

No to jeszcze raz ...

 

Cylinder nie posiada rys, tłok i pierścień również. Sprężanie wynosi 11.

Nowe uszczelki pod cylindrem, głowicą, membraną.

Nowe uszczelnienie na wale od magneta [ od skrzyni nie ruszałem bo by brał olej i kopcił, a nie kopci ]

Gaźnik przeczyszczony, dysza, śróbka od regulacjii mieszanki paliwo-powietrze.

Nowy Filtr Powietrza

 

Gdy odkręciłem od strony magneta dzisiaj, nie ma żadnej cieczy, jest czysto.

aaa

Dodam jeszcze, że gdy skręcałem silnik, założyłem już króciec gaźnika i wszystko było skręcone przyłożyłem rękawiczę gumową do króćca zobaczyć, czy ciągnie. No i ciągnął i to dosyć mocno. Teraz gdy wyjąłem filtr powietrza i pokopałem też ciągnie bo słychać i czuć.

 

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez Narky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...