Skocz do zawartości

Bałkany wiosna 2015


Jaacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra czytam i czytam... kumpel wysypal mi sie z wyprawy...dla mnie termin 23.05 do 7.06. Moto bmw 1200gs lubie sprawnie i zwawo dojechac w miejsce rozpoczecia wycieczki i tam zwiedzac obcowac z kultura i obyczajami...noclegi bez znaczenia akceptuje namioty i 5* wiek 31 od pacieza i niskoprocentowego alkoholu stronie, choc pivko od czasu do czasu mozna przyjac. Alternatywnie jak by byl chetny osobnik proponuje ukraina z odwiedzinami u fajnych znajomych na polnocno wschodniej czesci potem odessa prom do gruzji chwile tam i powrot ze zwiedzaniem turcji dalej dowolnie zaleznie od czasu. Istambul zwiedzilem mam znajomych i z mila checia bym tam wrocil. Bartosz z Olsztyna w-m'skie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czytam i czytam... kumpel wysypal mi sie z wyprawy...dla mnie termin 23.05 do 7.06. Moto bmw 1200gs lubie sprawnie i zwawo dojechac w miejsce rozpoczecia wycieczki i tam zwiedzac obcowac z kultura i obyczajami...noclegi bez znaczenia akceptuje namioty i 5* wiek 31 od pacieza i niskoprocentowego alkoholu stronie, choc pivko od czasu do czasu mozna przyjac. Alternatywnie jak by byl chetny osobnik proponuje ukraina z odwiedzinami u fajnych znajomych na polnocno wschodniej czesci potem odessa prom do gruzji chwile tam i powrot ze zwiedzaniem turcji dalej dowolnie zaleznie od czasu. Istambul zwiedzilem mam znajomych i z mila checia bym tam wrocil. Bartosz z Olsztyna w-m'skie

Z tą Ukrainą ciężko będzie , cóż wojna i nie wiadomo jak się sytuacja tam rozwinie. Gruzja kraj piękny i jeszcze mnie tam nie było , ale 2 tygodnie troszku mało. Ale to już jakaś propozycja. Mój termin to od początku maja, do powiedzmy 10 czerwca. 2 tygodnie max kierunek południowy ( bo cieplej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję temat i czekam na konkretne propozycje planowanego terminu wyjazdu. Tymczasem rozwinął się wątek kosztowy

Koszty na pewno będą przy takim wyjeździe i zawsze zależą od oczekiwanego standardu noclegów, posiłków oraz zwiedzanych atrakcji na miejscu i cen paliwa oraz przebiegów....i jeszcze wiele innych....

Tymczasem mnie interesuje jeszcze jeden wątek : grupa 8 motocykli to już prawdziwy konwój. Moje doświadczenia z jazdą w takiej grupie wyraźnie wskazują, że poza trasami szybkiego ruchu nie da sie robić większych dziennych przebiegów, nawet przy wysokiej dyscyplinie. A to ma być przecież przyjemny wyjazd a nie zamordyzm

Dlatego przy takim dużym zainteresowaniu polecam rozważenie utworzenia 2-3 grup , które będą lepiej dopasowane typem motocykla (golasy razem, turystyki razem itp) oraz oczekiwanym tempem podróżowania, poza tym uczestnicy będą mieli bardziej spójne oczekiwania dotyczące terminu wyjazdu, czasu trwania wyjazdu, sposobu organizacji noclegów (namiot lub hotelik) , posilków (Menażka czy restauracja) itp.

Święta racja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa ......turystyki z turystykami, dziewcynki z dziewcynkami chopcy z chopcami :cool: . Wszystko zależy od człowieka, można jechać na dwa moto i wyjazd może być spier....y. Ośmioro to jeszcze nie tragedia, byle sie tylu udało nazbierć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że lepiej jest jeździć samemu, albo w gronie znanych sobie od dłuższego czasu kumpli, niż w grupie przypadkowo poznanych po forach internatowych osób :)

Nie żebym taką ideę skreślał, ale proponuję wcześniej się jakoś poznać. Chociażby głupie 1000 km w koło komina razem ogarnąć :)

 

bart8888

Piszesz że dużo fajnych miejsc zwiedziłeś. A byleś może w Kosowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilometry jak kilometry ale jakas flaszke przed wyjazdem wypadaloby zrobić. Z prędkościa zawsze można sie dostosować ale do upierdliwego kompana gorzej.

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...