Skocz do zawartości

xt 600, reakcja na odkrecenie manetki


malkohlm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż sprawa wygląda tak: gdy jadę na 1,2,3 biegu po momentalnym dodaniu gazu moto odrazu wchodzi na obroty i adekwatnie przyśpiesza, jednak na 4 i 5 biegu po odkreceniu manetki, obroty szybują szybko w górę tak jak powinny, lecz czuć że moto zaczyna się zbierać po pewnym czasie (tak jakbym odkręcił na piasku a jak zalapie twardego podłoża to dopiero zaczyna zbierać). oczywiście prędkość jest ok. nie wiem jak duże jest to opóźnienie ale czuć, czuję jak coś odbiega od stanu poprzedniego.. czyżby sprzęgło? ale dlaczego tylko na dużych przełożeniach i wyższych obrotaach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mi ostatnio mocno spierdylał uszczelniaczem skrzyni, dolałem w sezonie litre świeżego. 20w40 castrol dedykowany jak w instrukcji. a ostatnia wymiana była w tamtym sezonie jakieś 3k km temu. z tą linką to może nawet być... sprawdzę w wolnej chwili. jak mi się przypomina, na wcisnietej klamce delikatniutko czuć że chce ciągnąć, ale nie zwracałem na to uwagi, biegi wchodzą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło się kończy.......

najprościej ?? uwal ją na jeden bok , zdejmij dekiel i mierz suwmiarką tarcze........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dostać się do tarczy i sprężyn potrzebny mi klucz dynamometryczny?

nie

klucz pneumatyczny do odkręcenia kosza ale jest duża szansa że się normalnie odkręci, może być koniecznie zrobienie sobie nasadki do nakrętki która się tam znajduje bo nie koniecznie musi być sześciokąt

dynamometryczny służy do skręcenia odpowiednim momentem, może do przykręcenia centralnej nakrętki nie jest aż tak potrzebny ale do skręcenia koszyka jak się nie ma wyczucia to się przyda zdecydowanie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sprzedać sprzęta w nast. sezonie, a tu takie zonki wychodzą... Muszę go zrobić na wiosne. Poprzedni wł. zrobił góre, dostałem części na wgląd (korba i tłok). Zrobiłem (nowy rozrząd, ślizgi, ust. zworów, napęd., uszczelniacz) Żal sprzedawać, ale sprzęt leciwy, chęci są na jakiegoś lżejszego.

 

To mój pierwszy poważniejszy sprzęt (pojechałem po niego sam bez mechanika... młody głupi napalony, gdybym teraz miał go kupić to za żadne skarby.. wiecie jak to jest z tym pierwszym razem :biggrin: )

 

Ale gościu chyba złożył cylinder na starej podkładce :banghead: , bo się poci delikatnie, a go nigdy nie przegrzałem... Jak myślicie?

 

 

Dobrze, że zawsze mogę Tu na was liczyc! Dzięki Panowie! Jak was kiedyś spotkam to skrzynke na głowę stawiam :happy:

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podkładce tylko uszczelce :D nie no uszczelki też pracują i się zużywają , moja xr przez 100km po remoncie była sucha już nie jest :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ucze sie jeszcze w szkole (po za domem 6:30-17) wiec dopiero dzisiaj znalazłem tą upragnioną chwile. Ok przejde do rzeczy.

 

YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

 

Rozkręciłem moto i dostałem sie do sprzęgła. Kosz nie ma uszczerbków, wgnieceń przez tarcze. Chyba jest ok.

 

sprzeglo1.jpg

 

Tarcze wyglądają tak. Są czarne, a grubość sprężyn i tarcz wymierzyłęm i zapisałem na foto nizej. zaraz poszukam serwisówki i porównam.

 

DSC09086.jpg

 

DSC09087.jpg

 

DSC09088.jpg

 

Okej znalazłem. Mam serwisówke do xt 600e. Czyli klasyfikuje sie to do wymiany?

 

11.PNG

22.PNG

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...