Skocz do zawartości

Aprilia Scarabeo 125 co to za dziurka


Scarabeo 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam Aprilię Skarabeo 125 z 2004 r

Mam problem i chyba nie tylko ja ,bo nikt z mechaników nawet tych którzy wydawali by się kumaci nie potrafi albo nie chce :huh: powidzieć co to jest za dziurka obok czujnika oleju ( z przodu silnika ) wygląda jakby jakiś odpowietrznik czy coś takiego

Tą własnie dziurką wylatuje cały płyn układu chłodniczego ,od czego jest ta dziurka ? czy u was też jest taka?

Za pomoc w tej sprawie będę bardzo wdzięczny

PIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Posiadam Aprilię Skarabeo 125 z 2004 r

Mam problem i chyba nie tylko ja ,bo nikt z mechaników nawet tych którzy wydawali by się kumaci nie potrafi albo nie chce :huh: powidzieć co to jest za dziurka obok czujnika oleju ( z przodu silnika ) wygląda jakby jakiś odpowietrznik czy coś takiego

Tą własnie dziurką wylatuje cały płyn układu chłodniczego ,od czego jest ta dziurka ? czy u was też jest taka?

Za pomoc w tej sprawie będę bardzo wdzięczny

PIOTR

 

to jest otwór informacyjny - informuje Cię o awarii pompy płynu chłodzącego

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za szybkie info .Wydaje mi sie że SPEC może mież rację z ta pompą gdyż płyn z układu chłodzenia cieknie im bardziej jest nagrzany silnik ,ale chłodnica jest zupełnie zimna !! Więc wydaje się że obwód jest gdzieś zamknięty ,napewno nie jest to termostat gdyż w miejscu gdzie się go spodziewałem tego brak ,jest to zgodne z tym co zobaczyłem na oficjalnej stronie Aprilli że termostatu nie ma ,kurcze nie mam nikogo znajomego z takim sprzętem :banghead: i nie moge nic zweryfikować na dwóch egzemplażach ,a spece najchetniej zabrali by sie za generalny remont na starcie ,zrobie zdjecie dla Zarażonego jutro ;)

Adept ojaki uszczelniacz Ci chodzi ?

jeszcze raz wielkie dzięki za info

pzdr Piotrek



A Spec sorki za spece ale nie zwróciłem na to uwagi ,najpierw pisze potem myślę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz możliwość to zrób dobre zdjęcie tego miejsca w silniku i wrzuć tutaj.

 

 

Jak masz możliwość to zrób dobre zdjęcie tego miejsca w silniku i wrzuć tutaj.

Witam i jak weszło to zdjęcie ???

 

20141104355.jpg

 

Widzę ze zdjęcie weszło ;)

Witam

Reasumując jeśli to wina pompy , lub uszczelniacza to gdzie można byłoby to zrobić dobrze i nie za drogo , jestem z Łodzi :sad:

 

No to wszystko jasne ,,to jest otwór informacyjny - informuje o awarii pompy płynu chłodzącego''

SPEC i ADEPT mieliście racje ,wielkie wielkie dzięki za dobry trop ,teraz wypadało by się wziąć za wymianę

ale jak będę musiał wyjąć silnik to chyba to zlecę komuś kto się na tym zna lepiej ,może ktoś zna kogoś z jajami do takiej wymiany z łodzi bądź okolic

Nie ukrywam że zależy mi na wymianie u mnie bo już nie wierze w warsztaty , będę informował o rozwoju sytuacji ;)

Jak się zabiorę za to sam to będę wrzucał fotki ze swojej pracy

Pozdrawiam Was

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Wymiana pompy rozpoczęta

Po rozkręceniu plastyków silnika

Zdjęty dekiel magneta ,uszczelki nie udało się odkleić w całości niestety

20141112372.jpg

A teraz pytanko ,czy żeby zdjąć koło magneta trzeba odkręcić też trzy śruby na imbus czy wystarczy tylko śrubę centralną ,,13''

I pewnie bez specjalistycznego ściągacza się nie da ?20141112373.jpg



Jak masz możliwość to zrób dobre zdjęcie tego miejsca w silniku i wrzuć tutaj.

Witaj Zarażony Motocyklami

Nie wiesz może gdzie można kupić bądź wypożyczyć ściągacz do magneta w Łodzi

utknąłem przy magnecie ,nie chce kombinować jakimiś łyżkami bo coś można spieprzyć

Edytowane przez Scarabeo 125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...