Skocz do zawartości

Honda MTX 125 ATAC zatarcie + gdzie kupię uszczelki


gpawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem MTX'a 125 w wersji włoskiej z silnikiem atac. Motocykl kupiony w sierpniu i od tego czasu udało mi się na nim przejechać ok 20 km. Moto sprowadzone ze szwajcarii jednak sprzedający wymienił w nim silnik na identyczny oraz wymienił tłoka (jakiś chiński). Po zakupie przejechałem nim ok 5 km po czym pękł pierścień uszkadzając nicasil. Po rozłożeniu silnika okazało się, że tłok odwrotnie był założony... Kupiłem nowy tłok (koszt ok 100) tak aby pojeździć jeszcze w tym sezonie a w zimie zaplanowałem tulejowanie + tłok wossner/vertex. Jednak po złożeniu wszystkiego, po 15 km znowu pękł pierścień i tłok znowu zatarty.

Moje pytanie skąd ten problem i czy po tulejowaniu się nie powtórzy? Jakieś sugestie?

I kolejne, gdzie dostanę uszczelki (przynajmniej pod głowicę) bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Pomóżcie Panowie bo ręce opadają...

 

tak wygląda uszczelka jakiej potrzebuję:

2dayjyt.jpg

 

zdj tłoków i cylindra dam później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam zdjęcia uszkoszeń

Tłok bradziej zniszczony był założony tak, że zamki wypadały w oknie wylotu przez co został uszkodzony cyliner, tłok mniej zniszczony założony poprawnie a mimo to uszkodzenie powstało mniej więcej w tym samym miejscu, na tym samym oknie.

Czy w tym przypadku tuleja rozwiąże porblem?

2ykksbs.jpg

 

2ngdhub.jpg

 

2psf3sw.jpg

uszkodzony nicasil na szerokości ok 3mm

23lavtj.jpg

 

takiej uszczelki potrzebuję

e7xurs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że mtx 125 ma nicasil ?? bo coś mi się wierzyć nie chce.........

 

ze zdjęc słabo widać ale jak tam jest głęboki zadzior to będzie ci tam wpadał pierścień i powodował właśnie takie efekty......dlatego ja rozumiem kasa pierwsze skrzypce ale sam widzisz jak się kończą druciarskie remonty.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicasil jest przynajmniej tak wyczytałem i potwierdziły to osoby na co dzień zajmujący się naprawą motocykli. Wgłębienie nie jest wielkie ale wyczuwalne i chyba to robotę zrobiło. Ogólnie na wale i korbowodzie luzów nie ma, tulejowanie + porządny tłok będzie w następnym miesiącu więc mam nadzieję, że wszystko zagra. Jedyny problem to te uszczelki nieszczęsne, nigdzie nie mogę ich dostać a jak już mam to zrobić jak trzeba to uszczelki muszą być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO ?? będzie kosztowała kosmos ale i tak chyba taniej niż ściągać komplet przez ebaje...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj w tym aso , nawet jeśli krzykną 100 zł za głupią podgłowicą uszczelkę do 125 2T to i tak będzie chyba najlepsze wyjście , 100 zł uzbierasz chyba ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to znajdź ASO w lubelskim najbiżej siebie i jedź :D weź dowód rejestracyjny żeby ewentulanie podać VIN ( albo vin silnika ) i niech szukają , zapytać nie szkodzi :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...