Skocz do zawartości

Kilka typów na zakup sprzęta - CB 1300 - BMW K 1200 RS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chętnie poznał bym wasze zdanie odnośnie wyboru sprzętu , szukam coś pod siebie 187 cm 105 kg , potrzebuje dużego motocykla gabarytowo nie mowa tu o kredensach :)

 

Moje typy , podkreślam że wymienione motocykle nie wyszukałem przed chwilą a odnoszę się do nich już od dawna

 

Honda CB 1300
Yamaha XJR 1300
Honda X 11
BMW K 1200 RS - Czy ten sprzęt gabarytowo jest podobna do X 11 ?
BMW K 1200 S (przy tym bym się nie zastanawiał , ale obawiam się że raczej kasiorki nie starczy a za 16 kawałków raczej nie kupię :)
Czekam na wsze sugestie .

 

Yamaha-FZ6 2004.rok - Honda CBR 1000F 2000.rok -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad duzym Wiadrem jesli potrzebujesz gabarytowo sporego motocykla.

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x11 chyba najmniejsza z tej stawki, co nie znaczy że będzie Ci ciasno, no i najbardziej usportowiony charakter

xjr chłodzona wiatrem więc na krótkich dystansach będzie więcej palić, w mieście będzie grzać w nogi bardziej niż sprzęty chłodzone cieczą, ale jest poprostu piękna.

o bmw nie wiem nic

cb 1300 - mamut od którego większy optycznie jest chyba tylko gsx1400 (konkretne wymiary możesz sobie posprawdzać w necie), silnik o trwałości pewnie z milion :biggrin: i chyba rozsądne spalanie.

 

o kazdym sprzecie masz sporo napisne w inernecie. Kazdy swoje chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad duzym Wiadrem jesli potrzebujesz gabarytowo sporego motocykla.

 

Miałem okazje przymiarki , pozycja gabaryty ok tylko to moto nie dla mnie nie tego szukam .

 

Przy tym wzroście każdy z wymienionych będzie idealnym. W stylu XJR 1300 jest też Suzuki GSX 1400 oraz Kawasaki ZRX 1200.

 

Krótko na temat tych sprzętów nie biorę pod uwagę , nie leżą mi , podkreślam że nie mam o nich żadnej wiedzy tak więc proszę się tą wypowiedzią nie sugerować , dla tych którzy te sprzęciki chcą akurat kupić .

 

Jak dla mnie, to pierwsze dwa typy wygrywają. CB 1300 zyskuję rozwiązaniami technicznymi, za to XJR jest po prostu piękna.

Oba wygodne, mocne i świetnie jeżdżące...

 

Ta odpowiedź utwierdza mnie z moim wyborem CB 1300 na rzecz XJR , ale jest piękna to fakt .

 

 

x11 chyba najmniejsza z tej stawki, co nie znaczy że będzie Ci ciasno, no i najbardziej usportowiony charakter

xjr chłodzona wiatrem więc na krótkich dystansach będzie więcej palić, w mieście będzie grzać w nogi bardziej niż sprzęty chłodzone cieczą, ale jest poprostu piękna.

o bmw nie wiem nic

cb 1300 - mamut od którego większy optycznie jest chyba tylko gsx1400 (konkretne wymiary możesz sobie posprawdzać w necie), silnik o trwałości pewnie z milion :biggrin: i chyba rozsądne spalanie.

 

o kazdym sprzecie masz sporo napisne w inernecie. Kazdy swoje chwali.

 

Tak więc X11 odpada , XJR jak już wyżej napisałem . Zostaje CB 1300 vs BMW 1200 RS , Bmw będzie sporo mniejsza pewnie .

Edytowane przez rekin175

Yamaha-FZ6 2004.rok - Honda CBR 1000F 2000.rok -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW to nie wielkosc bedzie problemem, poniewaz jest to duzy i ergonomiczny, wygodny motocykl.

Problemem moze byc jego duza masa wlasna i co za tym idzie pomimo 130 KM nie najlepsze osiagi oraz brak zwinnosci w miescie.

Jego wyglad jest tez juz taki delikatnie mowiac nie dzisiejszy, to jednak sprawa gustu.

Olbrzymia zaleta wedlug mnie to wal napedowy, zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie ;)

 

Honda jest lzejsza, bardziej uniwersalna, lepiej poradzi sobie w miescie, wyglada tez duzo lepiej.

Szkoda tylko ze ma lancuch :(

 

Kiedys Japonczycy robili motocykle UJM napedzane walem napedowym np. Suzuki GS 1000 G, Kawasaki KZ 1000 ST. Wspolczesnie nie oferowali zadnego motocykla UJM dzis zwanego Big Bike w takiej konfiguracji napedu a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin175- XJR-y nie skreślaj. To na prawdę świetny motocykl! Jutro rano będę odprowadzał kumplowi jego XJR-kę, tak więc przejadę 120 km i znowu będę zachwycony! Wprawdzie mój Bandit jest sporo krótszy i bardziej narowisty, ale jako turystyk Yamaha na pewno się sprawdzi...

No i urody jej nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW to nie wielkosc bedzie problemem, poniewaz jest to duzy i ergonomiczny, wygodny motocykl.

Problemem moze byc jego duza masa wlasna i co za tym idzie pomimo 130 KM nie najlepsze osiagi oraz brak zwinnosci w miescie.

Jego wyglad jest tez juz taki delikatnie mowiac nie dzisiejszy, to jednak sprawa gustu.

Olbrzymia zaleta wedlug mnie to wal napedowy, zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie ;)

 

Honda jest lzejsza, bardziej uniwersalna, lepiej poradzi sobie w miescie, wyglada tez duzo lepiej.

Szkoda tylko ze ma lancuch :(

 

Kiedys Japonczycy robili motocykle UJM napedzane walem napedowym np. Suzuki GS 1000 G, Kawasaki KZ 1000 ST. Wspolczesnie nie oferowali zadnego motocykla UJM dzis zwanego Big Bike w takiej konfiguracji napedu a szkoda :(

 

Widzę że podobne myślimy , dokładnie to ten kardan mnie tak ciągnie do tej BMW , a jeżeli brak jej zwinności to mi akurat nie leży . Jeżeli idzie o wygląd BMW dla mnie jest ok tylko w porównaniu z CB 1300 wygląda bladziej :)

 

rekin175- XJR-y nie skreślaj. To na prawdę świetny motocykl! Jutro rano będę odprowadzał kumplowi jego XJR-kę, tak więc przejadę 120 km i znowu będę zachwycony! Wprawdzie mój Bandit jest sporo krótszy i bardziej narowisty, ale jako turystyk Yamaha na pewno się sprawdzi...

No i urody jej nie brakuje...

 

U XJR nie podoba mi się spalanie ( niby lubi popić ) i zasilanie gaźnikiem wolę wtrysk ..A jak już pisałem , jak na mnie robi wrażenie jest bardzo śliczna .

 

@tadeo , o kurcze do mnie masz rzut beretem , gdzie prowadzisz tą XJR może będziesz w moich okolicach Zgorzelec , i przekonasz mnie do niej bardziej :)

Edytowane przez rekin175

Yamaha-FZ6 2004.rok - Honda CBR 1000F 2000.rok -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xjr chyba od 2007 była na wtrysku, ale głowy nie dam. co do spalania, to jak każda rzędowa czwórka dużej pojemności - jak odkręcasz, to pije. osobiście byłem pod wrażeniem elastyczności silnika, wygląd mi też odpowiadał; bardzo fajny sprzęt

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za chwilę startuję do Dzierżoniowa...

Co do spalania, to jak zawsze obiegowe opinie można między bajki wsadzić! Zazwyczaj jeździmy z kumplem w przedziale prędkości 100-150 km/h i jeszcze nigdy nie przekroczyliśmy 6.5l. A podczas turystycznej jazdy z bagażami zazwyczaj schodzimy poniżej 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mam duży dylemat, czasu sporo więc przemyśle to na spokojnie..

 

Co do Xjr :

 

Faktycznie wtrysk dopiero od 2007 , co za tym idzie kasa już nie ta.Chyba że jeździsz dużo wtedy cb1300 zaczyna

Nie lubie teoretycznych gadek o spalaniu,

ale xjr na gaźnikach będzie palić więcej przede wszystkim na krótkich dystansach bo chłodzony wiatrem silnik wolniej się nagrzewa.

Trzeba się też liczyć z xjr są tańsze i za 16k jest w czym wybierać, a cb1300 za te same pieniądze to często sprzęt "bez przeszłości" sprowadzony przez handlarza.

Zaletą cb jest rzadsza regulacja/kontrola luzów zaworowych i odpada problem serwisu gaźników - ale ma to znaczenie tylko jeżeli jeździsz naprawde dużo.

 

p.s. ja jakbym chciał kupić takiego big bajka to bym kupił ładnego bandita za 10-12 a reszte przehulał na paliwo, koks i dzi... zreszta nieważne :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonhart88 dobrze mówi,jeśli ograniczają cię finanse, to może lepiej kupić pewnego Bandytę 1200 badź np. Kawasaki ZRX 1200 (obie maszyny użytkowałem i mogę szczerze polecić), niż za tą samą cenę lub wyższą, kupić zmęczoną, nie pewną CB 1300 bądź XJR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...