Skocz do zawartości

Luz na tylnej zębatce (video)


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl to BMW F 650, 1995r.

 

Podczas czyszczenia i smarowania łańcucha zauważyłem, że tylna zębatka ma lekki luz w przód i w tył. Przy ruszaniu zębatką słychać lekkie cyknięcia.

 

Nagrałem filmik, jak to wygląda:

 

Czy taki luz jest normalny? Czy to może oznaka końca gum zabieraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dostępność nowych gum zabieraka jest kiepska (tylko oryginał) więc z nowymi nie dam rady porównać :) Pytałem w sklepie z częściami do BMW, komplet gum to 140zł, na zamówienie. Odkręcenie koła w przypadku tego motocykla nie jest problemem, wyjęcie gum też nie - ale czy wizualnie da się stwierdzić czy one są zużyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz koło to zobaczysz w jakim stanie są gumy,ale po założeniu nowych luzu nie powinno być wcale.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam dylemat i chyba sobie nowe zrobie przez zimę idealnie dopasowane do obecnego stanu piasty bo nie wierzę że gniazda się nie wytarły

poduchy silnika z kleju do szyb(polurietan) rzeźbią to tu ten patent też da radę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrat, 140zł to nie tak dużo a jak zniszczysz sobie łańcuch to wydasz 3x tyle.

 

 

Dokładnie, niestety motocykle mają to do siebie, że jak zaczynasz za bardzo oszczędzać to później płacisz za to z nawiązką. Kup oryginały i jeździj spokojnie 140PLN nie jest jakimś ogromnym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie, niestety motocykle mają to do siebie, że jak zaczynasz za bardzo oszczędzać to później płacisz za to z nawiązką. Kup oryginały i jeździj spokojnie 140PLN nie jest jakimś ogromnym wydatkiem.

 

Dla mnie 140zł to jest żaden wydatek bo po sezonie będę wkładał w ten sprzęt około 1000zł aby był idealny na kolejny sezon - tylko ja nie jestem z tych co wymieniają dobre części na dobre i dlatego wolę się zapytać czy to jest objaw zużycia gum oraz czy wizualnie dam radę to jakoś zdiagnozować, aby nie okazało się, że po zakupie nowych jest tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koło zdjąłem, wszystko wymyłem w nafcie i zabrałem się za obadanie, jak wygląda sprawa tej gumy. Jest w całości, nic nie popękane, ale nie wiem czy jest już "wyciśnięta" w stosunku do nowej bo nie mam dostępu do nówki aby porównać wymiary. Po włożeniu zębatki w tę gumę daje się wyczuć minimalne luzy przy próbie obracania jej przy unieruchomionym kole. Zamówiłem nową i zobaczę jak to będzie wyglądało. Jak paczka dotrze to postaram się zrobić zdjęcie nowej i starej i tutaj wstawię oraz napiszę, czy luz zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Guma zabieraka założona nowa, oryginał kosztował 135zł. Luz zniknął, teraz po wrzuceniu jedynki nie czuć prawie żadnego szarpnięcia. No i podczas jazdy na wolnych obrotach nie mam już takiego niemiłego szarpania. I w końcu bez problemu mogę ustawić odpowiedni luz na łańcuchu bo wcześniej ciężko było z powodu luźnej zębatki :)

Gdyby ktoś miał podobny problem to radzę się nie zastanawiać tylko brać nowe gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...