Skocz do zawartości

Wygodny motocykl dla dwojga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem osobą która dopiero niedawno ,przypadkowo odkryła jaką przyjemność daje jazda na motocyklu.

mam 54 lata wszystkie rodzaje prawa jazdy ...oprócz A własnie.

Teraz chodzę na kurs na motocykl. Jeśli go zdam,mam nadzieję,bo egzamin jest chyba dla kandydatów do cyrku a nie na motocyklistów to zamierzam kupić mój pierwszy w życiu motocykl.

Oczywiście wyczytałem na forum setki sugestii ale .....potrzebuje o ile ktoś może mi doradzić czego szukać.

1 Za motocykl nie dam więcej jak 15000 zł bo nowszy model to mnie przeżyje a po co.(oczywiście używany)

2 Pozycja na motocyklu musi być dla ludzi normalnych .Czyli wyprostowana , wygodna bez podkurczania nóg pod zęby.

Na kursie trzeba jeździć na suzuki gladius i to jest w miarę do przeżycia choc wolałbym coś wygodniejszego)

3 Moja żona, młoda charakterem (stąd chętnie będzie ze mną jeździła)ale wiek już niemłody wiec tez powinna mieć choć trochę wygody z tyłu.

4 Prędkości w moim wieku są mało istotne (wiem bo maiłem naście samochodów ) ale żeby silnik miał choć trochę mocy aby kogoś wyprzedzić. tak myślę 600,650.

5 Jazdy głownie po mieście , weekend 100 km na "jachcik", a jak się zdarzy coś dalej to najwyżej jak będzie mnie bolała d....

to co 400 km nocleg w motelu sobie zafunduje.

 

Gdyby ktoś z forumowiczów mógł mi coś polecić ( z tym że prosiłbym bez skrótów ale jakieś pełne określenia nazw) to byłbym wdzięczny.

Byc może moje wyobrażenia o motocyklach sa nierealne ale bede wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam wszystkich .

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem osobą która dopiero niedawno ,przypadkowo odkryła jaką przyjemność daje jazda na motocyklu.

mam 54 lata wszystkie rodzaje prawa jazdy ...oprócz A własnie.

Teraz chodzę na kurs na motocykl. Jeśli go zdam,mam nadzieję,bo egzamin jest chyba dla kandydatów do cyrku a nie na motocyklistów to zamierzam kupić mój pierwszy w życiu motocykl.

Oczywiście wyczytałem na forum setki sugestii ale .....potrzebuje o ile ktoś może mi doradzić czego szukać.

1 Za motocykl nie dam więcej jak 15000 zł bo nowszy model to mnie przeżyje a po co.(oczywiście używany)

2 Pozycja na motocyklu musi być dla ludzi normalnych .Czyli wyprostowana , wygodna bez podkurczania nóg pod zęby.

Na kursie trzeba jeździć na suzuki gladius i to jest w miarę do przeżycia choc wolałbym coś wygodniejszego)

3 Moja żona, młoda charakterem (stąd chętnie będzie ze mną jeździła)ale wiek już niemłody wiec tez powinna mieć choć trochę wygody z tyłu.

4 Prędkości w moim wieku są mało istotne (wiem bo maiłem naście samochodów ) ale żeby silnik miał choć trochę mocy aby kogoś wyprzedzić. tak myślę 600,650.

5 Jazdy głownie po mieście , weekend 100 km na "jachcik", a jak się zdarzy coś dalej to najwyżej jak będzie mnie bolała d....

to co 400 km nocleg w motelu sobie zafunduje.

 

Gdyby ktoś z forumowiczów mógł mi coś polecić ( z tym że prosiłbym bez skrótów ale jakieś pełne określenia nazw) to byłbym wdzięczny.

Byc może moje wyobrażenia o motocyklach sa nierealne ale bede wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam wszystkich .

Witaj.

 

Do miasta polecam Suzuki GN 250, ale jeśli chodzi o coś co ma 600ccm i więcej to osobiście planuję w przyszłości siąść na Suzuki MarauderVZ 800 albo Yamaha Drag Srat 650, na tych dwóch ostatnich można wygodnie sobie siąść i rozłożyć nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Do miasta polecam Suzuki GN 250, ale jeśli chodzi o coś co ma 600ccm i więcej to osobiście planuję w przyszłości siąść na Suzuki MarauderVZ 800 albo Yamaha Drag Srat 650, na tych dwóch ostatnich można wygodnie sobie siąść i rozłożyć nogi

Dzięki za odpowiedź .Rzeczywiście wyglądają na wygodne . Na trasę na pewno

Nie wiem tylko jak w mieście się nimi jedzie. Ale to już drobny szczegół do sprawdzenia przy zakupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co ? GN 250??? Do jazy w trasy z kobitą dragstara 650? A kto was bezie pod górkę pchał .Oba motocykle , VZ 800 również pozbawione są jakiejkolwiek mocy . Lepiej kup sobie coś nawet starszego ale żeby oferowało jaką taką dynamikę .W przypadku silników V staraj się nei schodzić poniżej 1000cc .Pomysł z GN 250 to już w ogóle egzotyka.No chyba że jesteś listonoszem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co ? GN 250??? Do jazy w trasy z kobitą dragstara 650? A kto was bezie pod górkę pchał .Oba motocykle , VZ 800 również pozbawione są jakiejkolwiek mocy . Lepiej kup sobie coś nawet starszego ale żeby oferowało jaką taką dynamikę .W przypadku silników V staraj się nei schodzić poniżej 1000cc .Pomysł z GN 250 to już w ogóle egzotyka.No chyba że jesteś listonoszem .

Nie znam się na tyle na motocyklach żeby wiedzieć czym rożni się silnik V od innych jeśli chodzi osiągi .

Dlatego podałem swoje oczekiwania ale jak zaznaczyłem nie jestem człowiekiem który oczekuje że motor będzie jechał 200 na godzinę bo to dla mnie prędkość kosmiczna.

A dla mojej zony prędkość kosmiczna do kwadratu.

Jak motocykl osiągnie 150 to będzie dobrze(bo i tak takiej prędkości pewnie nie zaznam) byleby nie trzeba jechać na dwójce przy wyprzedzaniu tira.

Wiem że moc ma znaczenie ale kupowanie czegoś co waży milion ton przy moim doświadczeniu jest wydaje mi się bez sensu.

Dlatego moc 70-80 koni (co prawda według oceny dyletanta takiego jak ja)powinna mi wystarczyć .

Może się mylę ale dlatego szukam podpowiedzi bo ja już nie będę zmieniał motorów co 2 lata .więc chciałbym trafić jak najbardziej prawidłowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o 70-80KM. Drag Star 650 ma 40 a suzuki to moim zdaniem już w ogóle odpada (około 20KM). Jeśli nie chcesz nie wiadomo jak zapierniczac to i drag star Was uciągnie. Może poluj na drag stara 1100.

 

P.S Jakbyś chciał się zdecydować na GN 250 lepiej kup Drag Stara 125 i olej prawko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marauder 800 spokojnie wystarczy dla dwojga sam mam taki i jezdze z zonka to wiem o czym pisze po cholere ci cos powyzej litra pojemnosc??to i spalanie wieksze i cieższy a mocy nie wiele więcej zreszta po kiego diabła w cruiserze tyle kucy,uwiez mi raczej nie bedziesz jej wykozystywał,te 54KM co generuje maruda w pełni wystarczaja na turystyczna jade we dwoje i pod góre i przy wyprzedzani,mieszkam w bardzo górzystym terenie i w zupełności ten moto wystarcza,więc polecam Suzuki VZ 800 Marauder,naprawde spoko sprzęcik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki EN500.Trzy sezony z małżowinką na plecach i załadowanym moto dawała radę.Zmieniłem bo coraz więcej gratów do zabrania,namiot itp.W górach bez problemu.Kwestia dobierania biegów.Szerokie siedzisko a nie podpaska jak w np hondzie shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, maruder niby wystarcza ale jakoś posiadacze tych motocykli nie robią nic innego jak kombinują jakby się przesiąść na coś innego. Dawid ma racje, kup np. dragstara 1100.Wszytsko poniżej litra będzie tylko "dawało rade" i będziesz robił dobrą minę do złej gry . Nie mówię to o prędkości ale o tym że te dragstary,marudery etc bardzo słabo radzą sobie z obciążeniem .To są moce pt 50 koni co jest dramatem na wymogi dzisiejszego natężenia ruchu . Kup nawet starą virówke le powyżej 1000 no chyba że to ma być motocykl turystyczny to jest inna sytuacja i dużo większy wybór za mniejsze kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, dlaczego założyliście, że Jarekjad szuka crusera?

Jest przecież tyle fajnych, wygodnych motocykli do wyboru... np.:

Suzuki DL 650, Honda CB 750 sevenfifty, Honda Deauville, Honda CBF 600, Honda Transalp, Kawasaki ER-6 i wiele innych.

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany myślę że najwygodniej będzie im się jeździło na np. Suzuki Stromie 650.

Silnik nie za wielki ale mimo wszystko daje radę. W końcu V-ka która raczej będzie przyjemna w obejściu dla starego kierowcy który ma wszystkie kategorie.

Bo to tak przyjemniej z dołu chodzi i nadaje się do powolnego pyrkania na obrotach zero-nic jak i podkręcić również można i całkiem sprawnie cisnąć po autostradzie. Bądź tez pokonać całkiem strome górskie serpentyn bez ryzyka że plecaczek będzie musiał pchać. Pozycja też dla normalnych ludzi, chociaż ja tam z tym bym dyskutował czy dla fana szybszych przelotów jest to lepsze niż srająca żaba :)

No ale problęm prędkości grubo poza przepisami tutaj chyba nie istnieje.

 

(tadeo uprzedził mnie w trakcie gdy pisałem posta. Wiadomo że całkowicie się z nim zgadzam)

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko, dlaczego założyliście, że Jarekjad szuka crusera?

Jest przecież tyle fajnych, wygodnych motocykli do wyboru... np.:

Suzuki DL 650, Honda CB 750 sevenfifty, Honda Deauville, Honda CBF 600, Honda Transalp, Kawasaki ER-6 i wiele innych.

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji...

Dzięki za podpowiedzi .Honda cbf 600 pasuje mi na wygląd .W miarę normalny i wydaje się wygodna .

Jutro idę usiąść na nią tyłkiem (na razie tylko dla sprawdzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, maruder niby wystarcza ale jakoś posiadacze tych motocykli nie robią nic innego jak kombinują jakby się przesiąść na coś innego. Dawid ma racje, kup np. dragstara 1100.Wszytsko poniżej litra będzie tylko "dawało rade" i będziesz robił dobrą minę do złej gry . Nie mówię to o prędkości ale o tym że te dragstary,marudery etc bardzo słabo radzą sobie z obciążeniem .

sam sobie przeczysz

Dawid ma racje, kup np. dragstara 1100.Wszystko poniżej litra będzie tylko "dawało rade" i będziesz robił dobrą minę do złej gry .

a zaraz potem:

Nie mówię to o prędkości ale o tym że te dragstary,marudery etc bardzo słabo radzą sobie z obciążeniem .

 

to wkoncu ma brac draga czy nie???

 

a tak bajdełej to drag 1100 ma 62 KM ale jest cięższy od maraudera o prawie 80kg więc ta masa rokłada się podobnie w przełożeniu na KM jak w Marudzie ,ale co ja tam wiem,w koncu bez litra nie ma jazdy.......a biedni własciciele marauderów kombinuja jakby tu dosiąść wymarzonego litra :banghead: :banghead: :banghead: ale to panie nie tak prosto...

Edytowane przez farmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przeczytaj dobrze a później komentuj .Gdzie widzisz sprzeczność w stwierdzeniu zę wszystko poniżej litra będzie tylko "dawało rade" i robiło dobrą minę do złej gry vs. że słabo sobie radzą?? Jak myśli czemu to użyłem cudzysłowie ? Przychodzi Ci coś do głowy ?Wypowiedz jest jak najbardziej spójna .Co do drga stara 1100 vs marudera to akurat w tym przypadku nie moc przemawia na korzyść dragstara.Co? Powinieneś się domyślać. Zresztą maruder to motocyklowy fastfood .Co do marzeń posiadaczy marudera to tak właśnie jest i to od 1997 roku czyli od czasu gdy ten kiczowaty motocykl przyszedł na świat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...