Skocz do zawartości

Drgania motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zapytanie odnośnie drgań mojego moto. Nie wiem, czy wcześniej to nie występował czy poprostu nie zwracałem na to uwagi.

Chodzi o to, że przy obrotach przekraczających 2,5 tys. występują drgania kierownicy, które czuć po rękach i widać po lusterkach bo obraz w nich skacze i jest zamazany. Czuć te drgania taķże na podnóżkach. Gdy puści się jedną manetkę to widać jak drży nawet przy niższych obrotach.

Niestety niemogę porównać tego zjawiska z drganiami na innym h-d. Pytałem znajomych o opinię którzy mieli doczynienia z h-d i mechanika, który sprawdził moto. Twierdzą, że te V-ki tak mają.

Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, ale wolę zapytać o opinię szersze grono.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Wydawało mi sie że pow. pewnych obrotów wibracje powinny zanikać , jeżeli narastają pow. prędkości 80km to może być przyczyna źle wycentrowanego koła lub uszkodzenia łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie na podnóżkach jest wyczuwalne ale nogi na nich nie podskakują. Jeśli chodzi o prędkość to jest to najbardziej wyczuwalne gdy przekrocze tak 110 km/h. Powyżej tej prędkości drży kierownica i trochę ręce. Kierownica nie rzuca tak, że nie można utrzymać jej czy kierunku jazdy. Motocykl prowadzi się stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to tzw. mrowienie na kierownicy i podnóżkach, to zapewne przy pewnym zakresie obrotów ta V-ka będzie je generować.

Natormiast jeżeli są to drgania o większej amplitudzie, to sprawdź przede wszystkim przednią oponę.

Natomiast najważniejsze, żeby ten motocykl obejrzał ktoś z więszym doświadczeniem.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli nie słychać klekotu to wał można zostawić. Jak posiadasz wał kardana, możliwe jest że on doprowadza do drgań, sam posiadam łańcuch, o wale kardana mam nie pełne informację. Jeśli się nie znasz na mechanice to lepiej daj do mechanika który zna ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże...sprawdź wał kardana :banghead: , kolego na takie podpowiedzi to szkoda internet marnować!!!

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...