Skocz do zawartości

Honda Cr 250 - Problem z odpaleniem.


Narky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupilem sb paliwko, lecz zapomnialem o oleju.

Znalazlem jakis stary Mixol, Wlalem go w wiekszej proporcjii niz motul, nie jezdze na wysokich obrotach, wiec myslalem, ze da rade. Po odpaleniu motor bardzo kopcil, nie wkrecal sie na obroty. Po przejachaniu z 3 km, zdechl. Pomyslalem, ze to przez mixol.

Rozkrecilam gaznik, przeczyscilem, spuscilem paliwo z baku, przeczyscilem swiece, pojechalem po noawe paliwo, rozrobilem z motulem. Zalalem, motor nie odpala.

Co moze byc problemem ?

aaa no i iskra jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie gazowalem. Obroty byly najnizsze jakie byly mozliwe. 0 Katowania pod gorke.

Nie ma problemow z kopaniem. Nie ma wiekszego oporu niz byl.

Edytowane przez Narky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten miksol miał dużo lat to pewnie zajechałeś cylinder. Kiedyś wlałem ponad 10 letni do simsona i też po kilkudziesięciu kilometrach rzucił palenie. Najlepiej zrzuć cylinder i będziesz miał jasność. W takim sprzęcie to bardzo mało roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol mial z 2 miesiace i byl w proporcji okolo 1;25. Malo roboty ? Ta Honda jest chlodzona woda, wiec troche srobek jest ...

A co do simsona to inna sprawa. W simsonie to nawet bez oleju sie da jezdzic, przynajmniej w moim :D

Edytowane przez Narky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje podejścia do motocykli, napisane jest wyraźnie jakich oleju masz używać do mieszanki to go używaj.

Zapewne zatarty czy coś w ten deseń, zdejmij cylinder a nie szukasz nie wiadomo jakiego wytłumaczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcie swiecy.. mówię po raz drugi.. jeśli nie chcesz wrzucać to chociaż sprawdź, masz zdjecie co oznacza swieca w swoim kolorze. bez rozebrania i tak nie bedziesz wiedzial co sie stało. rozebranie góry silnika w mojej hondzie cr 125 2000r trwało zaledwie 30-40 minut. pierwszy raz sam rozbierałem . 13 śrubek + zabezpieczenie mechanizmu zaworu, i wszystko schodzi elegancko .

post-75829-0-69143200-1405703172_thumb.jpg

Edytowane przez hondacr1252001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaki olej trzeba lac... Normalnie leje motul, teraz poprostu zapomnialem go zakupic.

Co do swiec... Taka jak ta pierwsza. Natural.

Mam wrzucic zdjecia swiecy ... Po co ? Jak zanim napisalem posta czyscilem wiec i tak by bylo gowno widac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz spróbować zapalić na pych może akurat, a jak już możęsz miec rozjebany silnik to to raczej nic więcej nie zaszkodzi. moim zdanie mtak samo jak koledzy mogłeś zatrzeć silnik, kiedyś wlałem o może 4-10 ml za mało oleju i zatarłem i był to właśnie mixol tak że wszystko możliwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ... mixol jako iz jest to mixol byl wlany w proporcjii okolo 1;25, czyli duzej.

Rozkrecilem silnik zdjalem cilinder i wszyskto jest ok. Pierscienie sa w dobrym stanie tlok to samo. Widoczne sa malutkie ryski, no ale to jak w kazdym motorze crossowym. Motor nie jest zatarty.

 

Mysle jeszcze nad jednym.

W simsonie mialem taki przypadek, ze uszczelnienie na wale od strony skrzyni mi sie zy3balo i olej ze skrzyni dostawal mi sie do mieszanki.

W tym silniku mogloby sie cos takiego stac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest mozliwe, jeżeli jesteś mechanikiem, ja na twoim miejscu bym to rozebrał i sprawdził . w motocyklach crossowych wszystko musi być zrobione dokładnie, inaczej 50metrów i stoisz, i znowu koszty. takie jest moje zdanie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...