Skocz do zawartości

Odcina przy 4 tysiącach obrotów Yamaha YZF 750 r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moją Yamaha. Po odpaleniu wszystko jest ok, ale po chwili przestaje się kręcić powyżej 4 tys obrotów. Przyczyną prawdopodobnie jest exup. Znalazłem podobny temat, ale rozwiązaniem w nim był brak silniczka exup. U mnie on jest i mechanicznie działa jak należy. Ale fakt jest taki, że się ten zawór (exup) nie otwiera, a z tego co mi wiadomo powinien. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest powszechnie znany, i polega na tym że zawór pracujący 20 lat w bardzo niekorzystnych warunkach, zacina się i przestaje otwierać.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej tych 4 tys exup powinien się otwierać, a tego nie robi. Co do silniczka wczoraj doszedlem do takiego wniosku i juz jest wyjęty, a jutro będzie sprawdzony. Dam znać, czy to on jest przyczyną. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, to każdy wezmę pod uwagę.

 

Silniczek jest sprawny... Moduł? Bo juz nie mam pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy linki od silniczka do zaworu są dobrze założone? Kiedyś w GSXR-rze miałem kombinacje z wydechem i po ponownym założeniu z exupem, ni cholery nie kręciło wyżej. W serwisie okazało się, że linki były źle założone i po prostu nie ciągnęły zaworu...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co modułu, to mogą być chyba poszczególne ścieżki uszkodzone... Serwisówki niestety nie mam i szukałem jej już nie raz w mecie i znalazłem tylko wygasłe linki- niestety. Co do tych linek, to oczywiście to sprawdzę. Powoli tracę cierpliwość, bo juz mi półtora miesiąca sezonu uciekło przez to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co modułu, to mogą być chyba poszczególne ścieżki uszkodzone... Serwisówki niestety nie mam i szukałem jej już nie raz w mecie i znalazłem tylko wygasłe linki- niestety. Co do tych linek, to oczywiście to sprawdzę. Powoli tracę cierpliwość, bo juz mi półtora miesiąca sezonu uciekło przez to wszystko :)

No to proponuję zablokowanie exupa w poz. otwartej(albo usunąć przegrodę) i latać , tylko wówczas do 4 tysi to cie baotian z tesko objedzie :P

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl i tak nie ma najlepszego dołu, wiec mogę sobie wyobrazić, jak to by wyglądało bez exupa :p po prostu juz nie wiem czego się czepić... Wymieniane juz były świece, gaźniki regulowane itp itd. Pomyslalem, ze może nie ma ciągłości przewodów i dlatego silniczek się nie kręci. Ale wczesniej sprawdzę te linki, czy są dobrze założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbraknie pomysłu, zrób jak mówi janosikk - specjalnie różnicy nie odczujesz, - tym moto i tak nie kręci się poniżej 4 tys obrotów. W FZ1 wywaliłem exup przy zmianie tłumika i nie czuję żadnej różnicy - poniżej 4 tys jak schodzę, to tylko się bujam - do przyśpieszania i tak zbija się bieg :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica, kiedys mi dzwonil exup w yzf 750r, postanowilem wyjac,zobaczyc co bedzie. Jezdzilo sie tragicznie, zero dolu, mul poprostu. Ponownie zalozylem, zmodowalem ,zeby nie dzwonil i motocykl odrazu inny. Nie polecam wyjmowania exupu. Doprowadzic go do uzytku i smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...