Skocz do zawartości

BMW F650 - przesiadka ze 140KM na 48KM :)


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BMW F650, 1995r, 652ccm, 48KM (mój 5 z kolei "prawdziwy" motocykl).

Motocykl kupiony przez przypadek :) U pewnego handlarza miałem upatrzoną Hondę Transalp XL600V z 1997r, która kosztowała prawie 8000zł. Pojechałem, obejrzałem. Do zrobienia w niej było dosłownie wszystko - opony śmieci, napęd przeskakiwał, gaźniki prosiły się o serwis, zawory również, łańcuszek już wyraźnie słychać, no po prostu widać, że ktoś wyeksploatował do granic możliwości i sprzedał. W 10tys. zł bym się nie zmieścił.

Moją uwagę przykuło to BMW. Trochę odstraszał mnie wiek, ale wziąłem się za oglądanie. Odpaliłem, zrobiłem jazdę testową i byłem pozytywnie zaskoczony. Motocykl zadbany, nie wymagał na starcie dużego wkładu finansowego. Bardzo spodobał mi się dźwięk pracy zdrowego singla. Jak na swój wiek to nie kosztował mało, w ogłoszeniach dało się znaleźć tańsze. Kupiłem :)

Jak na razie stuknął 2 miesiąc użytkowania, przejechałem nim 2500km i jestem bardzo zadowolony. Frajda z jazdy o wiele większa niż na poprzednim Suzuki RF900 pomimo tego, że koników 1/3 tego co w RF :) Widać, że jednak nie moc daje przyjemność na motocyklu, pewnie z wiekiem też człowiek inaczej do tego podchodzi. Sprzęt wygodny, wjedzie w lekki teren, nic a nic oleju nie bierze, spalanie nie przekracza 5l po mieście. Dodam, że 7 lat temu miałem Suzuki XF650 Freewind i bardzo pozytywnie wspominam ten motocykl, pewnie dlatego to BMW przypomina mi dawne lata :)

 

Obecnie jestem na etapie doposażania BMW w kufry, centralny już zamontowałem (Shad SH45, polecam bo świetny kufer w dobrej cenie), teraz rozglądam się za bocznymi. W planach też turystyczna, wysoka przednia szyba.

 

0fe93fd38232c6fbm.jpg 57eec95f16dffc47m.jpg 4060932bf5bb10b4m.jpg ce9f7515beb8d779m.jpg 4f3ea5d8eac4871fm.jpg 13c80935cc79036fm.jpg a9da5feff7872b86m.jpg db2898e544aefa2dm.jpg df81d5c7df2bddc3m.jpg dfe8e67f2fd298f5m.jpg b56b82465ad64485m.jpg

 

A to już w nocy, w garażu :D

5b947093610f552bm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne moto ale z tą frajdą to odrobinę przesadziłeś ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem, nie każdy lubi zapier... 200km/h :) Tam, gdzie mieszkam, mam pełno dróg bez asfaltu. Motocyklem sportowym mogłem sobie co najwyżej pomarzyć, żeby w niektóre nieutwardzone drogi wjechać. BMką przejeżdżam bez problemu. No i przede wszystkim wygoda - fajne zawieszenie, tyłek nie boli, pasażer też nie narzeka.

No i wystarczy sobie poczytać różne relacje z dalekich wypraw po Afryce, Azji czy Ameryce Południowej - tam większość sprzętów ma nie więcej jak 50KM i jakoś to nikomu nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Konrada - jak przesiadłem się z GSXR1000 na yamahę YZF250 (raptem niecałe 40KM) to na crossowisku miałem lepszy ubaw niż na krętej drodze gixem :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Konrada - jak przesiadłem się z GSXR1000 na yamahę YZF250 (raptem niecałe 40KM) to na crossowisku miałem lepszy ubaw niż na krętej drodze gixem :)

40KM/100kg masy to zupełnie co innego niż "osiołek" BMW

uważam, że to na prawdę fajny motocykl, lubię turystyczne "enduraki" ale na dalsze przeloty w Africe brakowało mi ok. 10-20KM

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że to na prawdę fajny motocykl, lubię turystyczne "enduraki" ale na dalsze przeloty w Africe brakowało mi ok. 10-20KM

 

Na Africę Twin 750 też polowałem (i w sumie to nadal na nią choruję), ale niestety, obejrzałem 3 sztuki i żadna nie była godna wzięcia - i to wcale nie najtańsze sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...